Arçelik TM 9946 Resital Tost Makinesi

Hem kahvaltıda hem de hızlı bir atıştırmalığa ihtiyacımız olduğunda sıkça tükettiğimiz tostlar ve sıcak sandviçler modern hayatın en sevilen yiyecekleri arasında geliyor. Günümüzde neredeyse her mutfakta bir tost makinesi olduğunu söyleyebiliriz. Arçelik gibi alanında uzman markaların ürettiği bu ev aletleri aynı zamanda farklı yiyeceklerin kızartılması ya da ısıtılması gibi amaçlarla da kullanılabiliyor.

Ben de bugünkü yazımda sizin için Arçelik TM 9946 Resital tost makinesini ele almak istedim. İşlevsel özellikleri ve şık tasarımı ile piyasadaki benzer modellerin önüne geçen bu ürün ortalamanın biraz daha üzerinde bir bütçesi olanların rahatça alabileceği bir makine diyebiliriz. Bakalım bu alet bize neler sunuyor.

Arçelik TM 9946 Resital tost makinesi ürün inceleme - shuayip.com
Şık Tasarım

Tost Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Arçelik TM 9946 model ürünü incelemeden önce size böyle bir alet almayı düşünüyorsanız nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsetmek istedim.

İlk dikkat etmeniz gereken nokta alacağınız ürünün plaka kaplaması olacak. Çünkü her ne kadar siz bu aleti sadece tost yapmak ya da bir şeyler ısıtmak için almış olsanız da aslında bu ürünler ızgara yaparken de bize büyük kolaylık sağlıyor.

Özellikle de işlevsel bir almak istiyorsanız bu durumda alacağınız aletin plaka kaplamasının teflon, döküm ya da granit olduğundan emin olmalısınız. Ben bu aleti tek bir amaçla kullanacağım diye düşünüyorsanız bile eğer düşük bütçeli ürünlerden almayı tercih ederseniz bunun sağlığınız açısından da riskli olabileceğini bilmelisiniz.

Plakaların malzemesinin dışında sökülebilir olduğundan da emin olursanız temizlik konusunda problem yaşamazsınız. Bu aletlerle ilgili dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise termostat konusu. Bu aletlerin iyi bir şekilde çalışmasının arkasındaki en önemli neden termostatının iyi olmasıdır. Termostatları iyi çalışırsa aletin kullanım ömrü de artar.

Ayrıca makinenizin kapasitesine de özen göstermelisiniz çünkü bazı aletlerde sadece iki kişilik tost yapmak mümkündür. Kalabalık bir aileniz varsa daha büyük ürünlerden alabilirsiniz. Bu aletlerin yağ toplama haznelerinin olup olmaması da kalite seviyelerini etkiliyor. Böyle bir haznesi olan aletler ızgara amaçlı kullanılabiliyor.

Makinenin Watt gücünün yüksek olmasına dikkat ederseniz ısıtacağınız ya da kızartacağınız yiyeceklerin çok kısa sürede hazır olacağından emin olabilirsiniz. Aksi takdirde pratik kullanım amacıyla aldığınız ürün işinize yaramayabilir. Son olarak da bu ürünleri alırken sıcaklık yüksekliğinin ayarlanıp ayarlanmadığına bakarak kullanım amacını daha iyi anlayabilirsiniz.

Arçelik TM 9946 Resital Tost Makinesinin Özellikleri

Artık böyle bir makine alırken nelere dikkat etmemiz gerektiğini öğrendiğimize göre şimdi de sizin için incelediğim ürün bu özelliklere sahip mi ona bakalım.

TM 9946 Resital 2000 Watt gücü ile oldukça hızlı ısınabilen bir ürün. Zamandan tasarruf etmenize yardımcı olacağından emin olabilirsiniz. Bu ürünle çok hızlı bir şekilde tost yapabilir, sandviçlerinizi ısıtabilir ya da ekmek kızartabilirsiniz.

Bu ürün kalabalık aileler için idealdir. Çünkü tam altı dilimlik bir kapasitesi vardır. Geniş aile kahvaltılarını sevenler için birebir bir alet olduğunu söyleyebiliriz. Pişirme yüzeyi aşırı ısınmaya karşı yedi kata kadar daha dayanıklı olduğu için yiyeceklerinizin yanmayacağından emin olabilirsiniz.

Makinenin beş ısı kademesi bulunuyor. Böylece ürünü ızgara olarak da kullanabiliyor, istediğiniz yiyecekleri pişirebiliyorsunuz. Plakalarının çift yönlü kullanılabiliyor olması da ürünün çok daha geniş kapsamlı hale gelmesini sağlıyor.

Ürünün ölçüleri derinlik, genişlik ve yükseklik olarak 35.3 x 37.5 x 14.1 şeklinde. Ankastre mutfaklara uyumlu rengiyle mutfağınıza çok yakışacağından emin olabilirsiniz. Kilitleme mandalı olduğu için pratik kullanım imkanı sağlıyor.

Yağ toplama haznesi ile elektrikli ızgara olarak da işlev görüyor. Ağırlık olarak 4.725 kilogram olan bu ürünün fiyatı farklı satış kanallarına göre değişmekle birlikte bin lira civarında.

arcelik tm 9946 i 2000 w tost makinesi 1 z arçelik 1 | Shuayip.com
Geniş Kapasite

Kullanıcı Yorumları

Bu tost makinesi ile ilgili kullanıcı yorumlarına baktığımızda ürünü alıp deneyen kişilerin çok memnun olduğunu görüyoruz. Kullanıcılar genellikle ilk başta ürünün fiyatının pahalı geldiğini ancak uzun ömürlü kullanım imkanı sunduğu için fiyatına değdiğini söylüyor.

Kullanıcılar ürünün malzeme kalitesinden ve şık tasarımdan oldukça memnun. Ürünü alıp deneyen kişilerin neredeyse hiçbir olumsuz yorumu olmadığını da ifade etmekte yarar var.

Sonuç

Bu makineyi alıp deneyenler üründen çok memnun olduğu için TM 9946 Resital’i özellikle kalabalık ailelere, hem şık hem de işlevsel bir alet almak isteyenlere, bütçesi ortalamanın üzerinde olanlara ve kaliteye önem verenlere önerebilirim.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır