Burçlara Göre Uyku Alışkanlıkları: Hayat Kurtaracak 12 Öneri

Yeterli uyku hem zihinsel hem de fiziksel sağlığımız için çok büyük önem taşıyor. Bu nedenle uykusuzluk çektiğimiz dönemlerde kendimizi her anlamda daha kötü hissediyoruz. Peki burç özelliklerinize göre alışkanlıklarınızın değiştiğini biliyor muydunuz? Araştırmalar gezegensel etkilerin sonucunda insanların burcunun uyku düzenini etkilediğini ortaya çıkarttı. Bugünkü yazımda her burca özel astrolojik uyku önerileri verdim, yataktan yastık çeşitlerine her konuda fikir edinebilirsiniz. Detaylar yazımızda…

1240265 burç 1 | Shuayip.com
Alışkanlıklar

Burçların Uyku Alışkanlıkları ve Kişiye Özel Öneriler

Koç

Koçlar “kütük gibi uyudum” tabirini sıkça kullanan insanlardır. Kendilerini yorgun hissettiklerinde hemen yatarlar ve onları rahatsız edecek bir sorun yoksa hemen uyurlar. Kolay kolay uyanmazlar. Ama zihinlerini meşgul edecek bir problem varsa bu durumda depresyon, migren, baş ağrısı ve fazla iştah sorunları çekerler.

Öneri: Nefes çalışmaları yapabilir, odanızın karanlık olduğundan emin olabilirsiniz.

Tetikleyici: Doğal sesler ve sakin bir müzik.

Boğa

Boğalar uyumayı her şeyden daha çok severler. Daha fazla uyumak için yapmayacakları şey yoktur diyebiliriz. Bunun için de mutlaka iyi bir aydınlatma, yorgan, battaniye ve çarşafa ihtiyaç duyarlar. Bu tür konularda doğru seçimler yaptıkları sürece rahat uyurlar ama uyuyamadıklarında ertesi günleri kötü geçer.

Öneri: Konforlu bir uyuma ortamı hazırlamalısınız.

Tetikleyici: Meditasyon da size iyi gelebilir.

İkizler

İkizler meraklı insanlardır. Bu nedenle her zaman geceleri bir filme ya da kitaba dalıp saatin farkına varmaz. Bu da yeterince dinlenememelerine neden olabilir. Ayrıca yatağa yattığında aklından türlü türlü düşünceler geçtiği için hızlıca uyuyamazlar.

Öneri: Yatmadan önce tüm sorunları ve heyecanları dışarıda bırakmalısınız.

Tetikleyici: Yastığınıza lavanta yağı damlatmak iyi gelebilir.

Yengeç

Sezgisel ve duygusal yapıları nedeniyle çok yorulan Yengeçler uyumayı sever, buna ihtiyaç duyarlar. Rüyaları oldukça yoğun olduğu için sabahları dinlemeden uyandıkları çok olur. Onların en büyük sorunu fazla ya da az uyku olabilir. Ayrıca kendi odalarından başka yerde uyuyamayabilirler.

Öneri: Uyumanıza yardım edecek rutinler oluşturun.

Tetikleyici: Yatmadan ılık bir duş alabilirsiniz.

650x344 en sik yasanan uyku problemleri nelerdir uyku problemine cozum icin hangi doktora gidilir s1 1615796928418 burç 2 | Shuayip.com
Alışkanlıklar

Aslan

Aslanlar lider ruhludur. Yattıklarında bile akıllarında okul, iş, kariyer ya da gündelik koşturmacalar gibi konular vardır. Rüyalarında konuşmaları ile bilinirler. Sevdiklerinin yanında, aile evlerinde uyumayı çok sever, böyle rahat ederler.

Öneri: Uyuduğunuz alanı kendi zevkinize göre düzenleyebilirsiniz.

Tetikleyici: Sevdiğiniz biri ile konuşmayı deneyebilirsiniz.

Başak

Başaklar sakin ve içine kapanık insanlardır. Uyandıklarında da biraz bitkin ve yorgun olurlar. Yatmayı seveler ama çok fazla planlama yaptıkları için uyuyana kadar zorluk çekerler. Temiz ve titiz oldukları için yattıkları oda önemlidir.

Öneri: Yattığınız oda temiz ve derli toplu olmalı.

Tetikleyici: Yazı yazarsanız daha kolay uyuyabilirsiniz.

Terazi

Teraziler uyurken enerji toplamaya odaklandıkları için uyudukları odanın kendi istedikleri gibi olmasını tercih ederler. Eğer bir gece daha az uyurlarsa mutlaka ertesi gün erkenden yatar ve açığı kapatmayı denerler. Her şeyin dengede olmasını istedikleri için bu önemlidir.

Öneri: Uyumadan önce elektronik aletlerden uzak durmalısınız.

Tetikleyici: Yattığınız yeri kendi enerjinize göre düzenleyin.

Akrep

Akrepler rekabetçi doğaları gereği yattıklarında sürekli etrafındaki insanları düşünürler. Kendilerine odaklanıp rahatlama konusunda zorluk yaşayan insanlardır. Geceleri dinlenmek için bunu aşmaları gerekir. Zodyak grubunda “Baykuş” olarak adlandırılırlar çünkü gece oturmayı da severler.

Öneri: Uyumak yerine kitap okumayı ya da çalışmayı tercih etmemelisiniz.

Tetikleyici: Sizi rahatlatan rutinler bulmalı ve gece mutlaka uyumalısınız.

Yay

Uyumayı en çok sevenler arasında yer alan Yaylar erken yatmayı ve olabildiğince geç kalkmayı tercih ederler. Rüyaları çok renkli ve canlıdır. Başka bir yere gitmiş olsalar bile çok rahat uyurlar. Mutlu uyur ve kendilerini iyi hissederek uyanırlar.

Öneri: Uyuma sürenizin aşırıya kaçmamasına özen göstermelisiniz.

Tetikleyici: Ballı süt içip hafif bir müzik dinleyebilirsiniz.

Oğlak

Uyurken bile bunu bir tür yapılması gereken iş olarak gören Oğlaklar sadece bedenlerini yenilemek için uyurlar. Geceleri sık sık uyandıkları bilinir. Daha iyi dinlenmek için kendilerini yatıştırmayı öğrenmeleri çok önemlidir.

Öneri: Mutlaka iyi bir ritüeliniz olmalı.

Tetikleyici: Bitki çayı içerseniz size iyi gelecektir.

Kova

En çok rüyan gören kişiler arasında yer alan Kovalar rüyalarını oldukça da iyi hatırlarlar. Mutlaka birilerine anlatmak isterler. Ayrıca rüyalarını yorumlar ve bu konuyu fazlaca düşünürler. Gergin olduklarında ise geceleri kendilerini çok kötü hissederler.

Öneri: Endişeli düşünceleri bir kenara bırakmalısınız.

Tetikleyici: Teknolojik şeylerden ayrı bir yerde uyumayı deneyin.

Balık

Huzurlu ama hafif uyuyan Balıkların rüyaları da hayalleri kadar renklidir. Uyuyamadıklarında kendilerini çok kötü hissederler. Ayrıca hayal güçlerinin ve zihinsel faaliyetlerinin çalışması için de mutlaka uyumaları gerekir.

Öneri: Uyumadan önce duygularınızdan arınmaya çalışmalısınız.

Tetikleyici: Günlük tutmak ve yoga yapmak size iyi gelebilir.

İlginizi Çekebilir:

Xiaomi Mijia Qingping Çalar Saat

En İyi Çalar Saatler

Uykusuzluk için 5 Basit Öneri

Karanfil Çayı ile Nefesinizi Tazeleyin: Ağız Kokusundan Kurtulun!

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarıya Kaydır