Healing Stones: You Can Get Rid of Your Pains with Agate!

Antik çağlardan bu yana kullanılan şifalı taşlar halen bize yardımcı olmaya devam ediyor. Kolye ya da yüzük gibi mücevher yapımında da tercih edilen bu ürünler ağrılarımızın azalmasına, cilt sağlığımızın iyileşmesine ve duygularımızın dengelenmesine yardımcı olabiliyor. Ben de bugünkü yazımda sizin için akik taşına odaklanmak istedim. Bakalım bu taşı dekorasyon ya da mücevher olarak kullanarak ne gibi faydalar elde edebiliyoruz.

Akik ile İlgili Temel Bilgiler

Bu taş hem ülkemizde hem de dünyada kolaylıkla bulunur. En sık elde edildiği yerler arasında ırmak ve deniz kıyıları yer alır. Ülkemizde İç Anadolu ve Doğu Karadeniz bölgelerinden daha fazla çıktığını söylemek mümkün.

Sağlığımız açısından ne gibi yararları olduğuna geçmeden önce kullanım alanlarına bir göz atalım. Bu taş birbirinden güzel farklı renklerden oluşmaktadır. Neolitik Çağlardan bu yana kullanılmaktadır. Eski dönemlerde Müslümanların da nazara karşı koruma amaçlı yanında taşıdığı akik taşının insana güç verdiği de düşünülmektedir.

İnsanın olumsuz düşüncelerinden arınmasına yardımcı olduğu için savaşa gidecek kişilerin kılıçlarına konmuştur. Bazı imparatorluklar evlerinin süslemesinde kullanmıştır. Gününüzde en çok mücevher yapımında ve dekoratif amaçlı olarak tercih edilmektedir.

Akik taşının şifalı özelliklerini öğrenelim
Practical information

Şifalı Özellikleri

Akik gerçekten bin bir yararı olan mucizevi doğal malzemelerden biridir. Öncelikle ilk olarak etki ettiği konuya geçelim: stres: Modern çağın en önemli hastalık kaynaklarından biri olan strese karşı koruyucu etkisi olan akiği yanınızda bulundurursanız gün içinde karşılaştığınız sorunları daha kolay çözdüğünüzü fark edeceksiniz.

İnsanı kötü düşüncelerden ve negatif enerjilerden arındırma özelliği bulunduğu için ruhsal çalışmalarda da tercih edilmektedir. Tarot ya da kahve falına bakarken kullanırsanız bu süreçte sezgilerinizin açılmasına da yardımcı olacaktır.

Akik cilt hastalıklarına iyi gelmesi ile de bilinir. Akik ile yapılan yüz masaj aletleri cildin çok kısa süre içinde lekelerinden kurtulmasına ve pürüzsüz olmasına yardımcı olur.

Ruhsal açıdan koruma sağladığına inanıldığı için evlerde dekorasyon amaçlı da tercih edilebilir. Bu şekilde kullanmayı düşünüyorsanız en çok bulunduğunuz odaya yerleştirmenizde fayda olacaktır. Sizi kötü enerjilerden, kabuslardan, nazardan ve kem gözlerden korur, evinizin daha bereketli olmasına yardımcı olur.

Akik ile daha fazla zaman geçiren kişilerin kendilerini çok daha iyi ifade ettiği düşünülür. İletişim sorunu yaşayan kişiler akik ile çalışırsa bu konuda yaşadıkları sorunlardan kurtulabilir. Özgüvenleri artar ve pek çok alanda daha başarılı olurlar.

Akik aynı zamanda kan dolaşımını arttırma özelliğine sahip olduğu için metabolizmayı hızlandırmaktadır. Zayıflamak ve kendinizi daha dinç hissetmek istediğiniz zamanlarda ya da cildinizin daha canlı, parlak görünmesi için kullanabilirsiniz.

Sağlık açısından diğer yararlarına baktığımızda kalp sağlığını koruma özelliği olduğunu görüyoruz. Vücudun gerginliğini aldığı için kendinizi çok daha rahat, sakin ve huzurlu hissetmenize yardım eder.

Sınava girecek çocuklar için de kullanılan akiğin ezber gücünü kuvvetlendirdiği düşünülmektedir. İnsanların mantıklı düşünmesine ve doğru kararlar almasına yardımcı olur. Çekingenliği azaltarak mutlu hissetmenizi sağlar.

Tansiyonu dengeleyici özelliği olduğundan yaşça büyük kişilerin düzenli olarak yanında bulundurması önerilir. İnsana pozitif enerji verdiği için her zaman kullanılabilir. Uyumlu ve iyi hissetmek istediğiniz her zaman akik ile çalışma yapabilirsiniz.

Az Bilinen Faydaları

Akik her ne kadar pek fazla bilinmese de kalp hastalıklarına karşı koruyucu özelliktedir. Kalp hastalığı olan kişilerin mücevher olarak yanında bulundurması önerilir. Tansiyonu dengelediği ve kan akışını hızlandırdığı için bu konuda yaşadığınız rahatsızlıklar azalacaktır.

Eklem ve kas ağrılarını geçirme özelliği bulunduğundan spor yapanlar akik ile çalışma yapabilir. Mücevher olarak takarlarsa kramp riskleri azalır, kaslarının kendini çok daha kısa sürede toparladığını fark ederler.

dogal kirmizi akik tasi kirik dizi dogal tas 80 cm kc8339747 1 bf9360a8c3cb4670affb6675e3086303 şifa 2 | Shuayip.com
Practical information

How to use

Mücevher olarak taktığınızda saçlarınız güçlenir. Kısa sürede saçlarınızın elektriklenmesinin azaldığını fark edersiniz. Cildiniz parlak ve pürüzsüz olur. Sivilce ve akneleriniz kaybolmaya başlar.

Zihinsel ve ruhsal olarak huzursuz olduğunuzda yatak odanıza koyarsanız daha rahat uyur, sıkıntılarınızdan kurtulursunuz. Ruh haliniz dengelenir. Duygusal sorunlarınız azalır.

Hamile kadınların mücevher olarak takması ya da akik ile meditasyon gibi ruhsal çalışmalar yapması önerilir. Çünkü anne ile bebeği koruyucu etkisi bulunmaktadır.

Kemik ve dişlerin sağlamlaşmasına yardımcı olduğundan eğer kronik rahatsızlıklarınız varsa mutlaka evinizde bulundurmalısınız. Ayrıca masaj esnasında kullanılması da bu açıdan yararlı olacaktır.

Son olarak da özgüveni düşük kişilerin kendini daha rahat ifade etmesi için mücevher ya da evde dekoratif amaçlı olarak kullanılabilir.

You May Be Interested In:

6 Maddede Ametistle İlgili Bilmeniz Gereken Her Şey

How to Open a Career with Tarot Cards? 5 Card Easy Lineup

How to Lay Out Tarot Cards? Tell Your Fortune with 4 Different Constellations!

Reiki ile Şifacı Olabilirsiniz!

7 Benefits of Meditation

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top