APPLE 2021 EVENT

Teknolojiseverlerin merakla beklediği Apple etkinliği sonunda yayınlandı. Markanın farklı bir konseptle hazırladığı bu etkinlikte, ürünler sırasıyla izleyicilere tanıtıldı. Görsel tarzı benim gerçekten çok hoşuma gitti. Ürünlerin hepsi de beni oldukça heyecanlandırdı. Peki yılın ilk etkinliğinde hangi ürünler tanıtıldı? Neler yeni? Hep birlikte inceleyelim…

apple
APPLE 2021 ETKİNLİĞİ 2 | Shuayip.com

Highlights

AirTag

iMac

iPad Pro

iPhone 12

AppleTV 4K

Apple Etkinlik Nedir ?

Apple etkinlik yıl boyunca belli aralıklarla yeni ürünler piyasaya sunulmadan önce düzenlenir. Bu yıl ilk defa yapılan etkinlik ‘’Spring Loaded’’ ismiyle seyirciyle buluştu. Etkinliğin açılışında, marka 2030 yılına kadar üretim tedarik zincirinin tamamını yenilenebilir elektriğe geçireceğini belirtti. Bu Apple değerlerinin en sevdiğim özelliklerinden biri. Peki ürünlere gelecek olursak, ne gibi yenilikler bizi bekliyor ?

appleetkinlik apple 1 | Shuayip.com
Tim Cook

Pros

AirTag

Markanın ciddi anlamda beklenen ürünleri arasındaydı. Eğer eşyalarınızı sık sık kaybediyor ve onları bulmak uğruna aranmadık yer bırakmıyorsanız, AirTag tam olarak aradığınız ürün olabilir. ‘’Find My” (Bul) iPhone’larda hepimizin aşina olduğu bir özellik. Apple ürününüzü, kapalı bile olsa, kaybettiğiniz takdirde yerini bu uygulama sayesinde bulmanız mümkün. Apple‘ın bu uygulamayla ilgili tanıttığı yeni ürün ise Airtag. Ürün uygulamaya kaydedilerek kaybettiğiniz eşyalarınızı ses ve GPS yoluyla bulmanızı sağlıyor. Oldukça ince ve hafif bir ürün. Çeşitli emojilerle ya da askı aparatlarıyla kendi zevkinize göre tasarımını değiştirebilirsiniz. Airtag’i herhangi bir eşyanıza yapıştırın ve o eşya kaybolursa, tam olarak nerede olduğunu bulun. Türkiye’de başlangıç fiyatı 299TL, 4 adet toplu olarak alırsanız ise 999 TL olarak açıklandı

iMac

iMac, şaşırtıcı derecede ince tasarımıyla karşımıza çıkıyor. 7 renkten oluşan bu seri ilkbahar esintisini bütün ortama yaymayı başarıyor. Teknik anlamda çok iyi bir performansa sahip iMac’ler, M1 çipi sayesinde performansını en üst seviyeye taşıyor. Cihaz, zarif ve göze hoş gelen tasarımıyla tamamen tekrar yaratılmış. M1 çipi sayesinde piksel analizi ve iyileştirmesi yapan ürün, şu ana kadar sunulan en iyi iMac kamerası ile karşımıza çıkıyor. iMac’in bir diğer inanılmaz özelliği ise mikrofon kalitesi. Ortam sesini son derece azaltarak profesyonel mikrofon kalitesiyle odağı sadece sesinize getiriyor. Bunun, özellikle toplantılar sırasında, çok iyi bir özellik olduğunu düşünüyorum.

iPad Pro

Mac modellerinde kullanılan güçlü M1 çipinden gücünü alıyor. 11 inç ve 12.9 inç ekran modellerinden oluşan iPad Pro Liquid Retina Ekran ve Liquid Retina XDR Ekran’dan oluşuyor. Fotoğraf düzenleme ve film izlemek için çok iyi bir seçenek olan iPad, iddialı bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. iPad Pro’nun 5G desteği de mevcut.

iPhone 12

Dünyadaki en popüler telefonlardan biri olan iPhone 12, bence tüm özelliklerinin yanında renkleriyle de bahar esintisini taşıyor. Akıllı telefonlardaki en hızlı çip olan A14 Bionic çipi kullanılan iPhone 12, hızıyla nefes kesiyor. Suya daha dayanıklı hale getirilen cihaz 6 renk seçeneğinden oluşuyor. Markanın sunduğu yeni renk ise Mor. Marka bu rengi tanımlarken sofistike ve parlak tanımlarını kullanırken, bu rengin ne kadar ilgi çekeceği merak konusu. iPhone 12’nin fiyatı ülkemizde 10.999 TL’den başlarken, bir diğer opsiyonu olan iPhone 12 Mini ise 9.999 TL‘den satışa sunulacak.

Apple TV 4K

Apple TV 4K piyasaya hızlı bir giriş yapıyor anlaşılan. Marka, cihazı yeni bir işlemciyle güncellediğini açıklarken, yüksek kare hızlı HDR videoları oynatabileceğini ve bunun daha akıcı ve renkli spor etkinlikleri göstermeyi sağlayacağını duyurdu. Ayrıca yenilenen kumandasıyla da Apple TV’yi yönetmek daha basit ve pratik olacak.

Minuses

Kullanıcıların ürünlerden memnuniyeti nasıl olacak gerçekten merak konusu. iMac’ler konusunda ise siyah ve beyaz rengin olmaması biraz ilginç. Ürünün o kadar ince yapılması nasıl sonuçlanacak diye merak eden müşterilerin olduğunu farkettim, bakalım zaman içinde bunu da görmüş oluruz.

Review Result

Apple beklenen tanıtımını ‘’Spring Loaded’’ adıyla sonunda müşterilerine sundu. Marka aynı zamanda Apple Card hakkında da bilgiler paylaştı. 13 yaşın üstündeki bireylerin kullanabileceği, ebeveynlerinin ise kart harcamalarını takip edebileceği ve limitlerini belirleyebileceği Apple Family Card’ın yenilikleri açıkladı. Ancak bu kart henüz Türkiye’de satışa sunulmuyor. Ayrıca podcast yeniliklerini açıklayan marka, artık kullanıcıların bazı içeriklere erken ve reklamsız ulaşabileceğinden bahsetti. Ürünlerin ise özellikle renkleri ilkbahar atmosferini tamamen yansıtıyordu. Müşterilerin ürünlere nasıl tepki vereceğini ise zamanla göreceğiz. Bugün okumanızı önerdiğim yazıyı da buraya bırakıyorum .

Tekrar görüşmek dileğiyle…

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top