Arçelik MF 30 QBG Mini Oven

Daha önceki yazılarımda farklı mikrodalga fırın modellerini incelemiş, bu ev aletlerinin kullanım alanlarından bahsetmiştim. Hem yiyeceklerin ısıtılması hem de bazı pratik yemeklerin ve tatlıların pişirilmesine olanak tanıyan mikrodalga fırınlardan sonra mutfaklarımızın vazgeçilmezi olan başka bir ürünü, mini fırınları incelemek istedim. Arçelik markası uzun yılların deneyimi ile ürettiği farklı fırın modellerini kullanıcılarına gururla sunuyor.

Çok satanlar listesine giren Arçelik fırın modellerinden biri de MF 30 QBG. Ergonomik yapısı ve işlevsel özellikleriyle benzer ürünlerin önüne geçen bu modelin yeni bir quartz ızgarası bulunuyor. Ayrıca bu fırın buharla pişirme de yapabiliyor. Sizin de böyle bir ürüne ihtiyacınız varsa sizin için hazırladığım inceleme yazısına göz atabilir, fiyat performans bakımından mutfağınıza uygun olduğunu düşünüyorsanız hemen satın alabilirsiniz.

Arçelik MF 30 QBG fırınla mutfakta işlerinizi kolaylaştırnı
MF 30 QBG

Arçelik MF 30 QBG Mini Fırının Özellikleri

Ürünün özelliklerine baktığımızda ilk önce bu fırının elektro-turbo tipinde olduğunu görüyoruz. Yani bu da makinenin alt ve üst ısıtıcıya, aynı zamanda da turbo bir fana sahip olduğu anlamına geliyor. Börek gibi yiyecekleri hava üfleyerek daha kolay pişiren bu ürün fan özelliği olduğu için benzer mini fırın modellerinden ayrılıyor diyebiliriz.

Bu fırının öne çıkan diğer özellikleri arasında ise fırın hacminin otuz litre olması var. İç hacmi geniş bir mini fırın olduğu için hem küçük alana sahip mutfaklara sığabilir hem de kalabalık ailelerin kullanımına uygundur. Buhar destekli pişirme yapabildiği için sağlıklı yaşam trendlerini takip edenlerin de tercih edebileceği bir ürün olduğunu söylemek mümkün.

Şık tasarımı ile göz dolduran gümüş rengi bu makinenin içinde bulunan quartz ızgara yemeklerin kısa sürede kurumadan pişmesini sağlıyor. Et, börek gibi içinin sulu ama dışının çıtır kalması gereken yiyecekleri tam olması gerektiği gibi damak tadınıza uygun şekilde pişirebiliyor.

Bu özel ısıtıcılar fırının sıcaklığının 270 santigrat dereceye kadar çıkmasına olanak tanıyor. Böylece de bu ürünle farklı modellerde olması gerektiği pişiremeyeceğiniz pizza, pide, lahmacun gibi yiyecekleri yedi ila sekiz dakikada rahatça yapabiliyorsunuz. Bu fırının tam on adet farklı pişirme fonksiyonu bulunuyor.

Zengin işlevsel alternatifleri sayesinde istediğiniz yiyeceğe uygun pişirme fonksiyonunu seçebiliyorsunuz. Ayrıca fırının içine belli zaman aralıklarında su eklemeniz gerekiyor ve su eklemesi yapmanız gereken anlarda ürün sizi uyarıyor. Su ekleyerek çalıştırdığınız buhar destekli pişirme fonksiyonu ekmek yapımında da kullanılabiliyor.

Fırının buhar destekli pişirme fonksiyonu onu yeni nesil teknoloji ürünleri arasında sokuyor diyebiliriz. Bu özelliği ile MF 30 QBG model fırın sadece tek bir tuşa içindeki buharın yayılmasını sağlıyor. Bu sayede de içi yumuşak ve dışı çıtır kabarık hamur işleri yapmada oldukça başarılı olduğunu söylemek mümkün.

arcelik mf 30 qbg gri 30 lt mini z arçelik 1 | Shuayip.com
İşlevsel Ev Ürünleri

Ürünün çift camlı kapağı yaşanabilecek her türlü kazanın önüne geçiyor ve fırının çok daha güvenli bir şekilde kullanılmasını sağlıyor. Ayrıca çıkarılabilir camını kolayca temizleyebiliyor ve yemeklerinizi hijyenik bir şekilde pişirmeye devam edebiliyorsunuz.

Bu fırın benzer modellerinden daha geniş bir iç hacme sahip olduğu için bütün bir tavuğu bile rahatça pişirebiliyor. Evinde misafir gruplarına ziyafet vermek isteyenlerin bile tercih edebileceği bu mini fırın hem kompakt hem de işlevsel özellikte. Böyle bir ürüne ihtiyacınız varsa bu modeli gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Ürünün homojen pişirme özelliği yemeklerin her yerinin aynı şekilde pişmesini sağlıyor. Fırının üst ızgarasında yer alan quartz ısıtıcı ısıyı eşit dağıtan fanla bir araya geldiğinde yiyeceklerin tepsinin yerini değiştirmeden hazır hale gelmesine olanak tanıyor. Ayrıca markanın kendi sitesinde de yer alan bilgiler ışığında baktığımızda fırının yiyecekleri %95’e kadar homojen pişirdiğini söylemek mümkün.

Technical Information

Bu fırının ölçü boyutları derinlik, genişlik ve yükseklik olmak üzere 40.2, 50.5 ve 32.2 santim. İç aydınlatma olarak yuvarlak bir halojen lamba seçilmiş. Buz çözme fonksiyonu da bulunuyor. Ürünün içinden bir adet iç ızgara ve bir de küçük tepsi çıkıyor.

MF 30 QBG fırının ağırlığı 18.1 kilogram. Ön kısmında kolayca sökülüp temizlenebilen iki adet cam bulunuyor. Fan destekli pişirme yapabiliyor ve LCD ekranından saati görmenize olanak tanıyor. Ürünün fiyatı ise farklı satış kanallarında değişmekle birlikte 1.250 lira civarında diyebiliriz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top