Arzum Bellisima Ion Hair Dryer (AR5003)

Saç kurutma makinesi günümüzde en sık kullandığımız aletler arasında yer almaktadır. Saç bakımı ile ilgilenenler internette sık sık hangi kurutma makinesi modelinin kendilerine uygun olduğunu aratıyor. Ben de bugün sizin için saç dökülmesine sorununa bile çare olabilecek bir ürünü: Arzum AR5005 iyonlu kurutma makinesini incelemek istedim. Ayrıca ürün inceleme yazımın sonunda önereceğim birkaç şampuan önerisi ile birlikte saçlarınızın çok daha hacimli ve parlak olmasını sağlayabileceksiniz.

Saç Kurutma Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Arzum’un iyonlu fönünü detaylı bir şekilde ele almadan önce tabi ki bir saç kurutma makinesi alırken ne gibi detaylara dikkat edilmesi gerektiğinden bahsedeceğim. Eğer siz de evdeki fönünüzden memnun değilseniz ve saçlarınızın giderek daha fazla yıprandığından şikayet ediyorsanız atmanız gereken ilk adım bütçenize uygun ve kaliteli bir fön almak olacaktır.

Bu süreçte de mutlaka aldığınız ürünün voltaj aralığına dikkat etmelisiniz. Seçtiğiniz fön doğal bir rüzgar gücü sağlamalı. Bunun için de voltaj aralığı olarak 1800 ila 2300 oranı uygun olacaktır. Bu sayede saçınızı yüksek ısıya da maruz bırakmamış olursunuz.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise çoklu hız ve sıcaklık ayarları. Aldığınız ürün mutlaka birden çok sıcaklık ayarına sahip olmalı. Saç stilinize ve saçınızın yapısına göre bu ayarları belirleyebilir, saçlarınıza istediğiniz gibi şekil verebilirsiniz.

Alacağınız üründe mutlaka soğuk üfleme özelliği olduğundan da emin olmalısınız. Soğuk üfleme özelliği olmayan fönlerin sıcaklık ayarı konusunda mutlaka sorun yaşarsınız. Özellikle de sıcak yaz aylarında saçınızı soğuk üfleme ile kurutmadığınızda saçlarınızın ucunun çok daha fazla kırılması mümkün.

Arzum Bellisima İyonlu Saç Kurutma Makinesinin Özellikleri

Bu fönün özelliklerine baktığımızda ilk olarak karşımıza sahip olduğu iyon teknolojisi çıkıyor. İyon teknolojisi saçların kurutulduktan sonra kolay taranmasını ve parlak görünmesini sağlayan oldukça sistemlerden biridir.

Arzum markasının özel olarak iyon teknolojisini entegre ettiği bu fönün voltaj ayarı da olması gereken kriterlere çok uygun. Ürün 2200 Watt gücünde. Motor gücü yüksek olduğundan güçlü bir hava akışı oluşturuyor ve saçlarınızı kırmadan kurutuyor.

Ürünün hızlı hava akım özelliği aynı zamanda saçların kısa sürede kurumasını sağlayacak şekilde geliştirilmiş. Fönün finger ya da düz ucu ile saçlarınızı kıvırcık ve düz şekilde şekillendirebiliyorsunuz.

Bu ürünün hızlı kurutma sağlayan AC Motoru fönün hem daha uzun ömürlü olmasını sağlıyor hem de kuaförlerdeki kadar profesyonel bir deneyim yaşamanıza yardımcı oluyor. Eğer uzun süre kullanacağınız kaliteli bir ürün arıyorsanız hiç çekinmeden bu fönü tercih edebilirsiniz.

Ürünü diğer modellerden ayıran bir diğer özelliği de saçlarınızı profesyonel bir şekilde şekillendirebilen özel başlıkları. Bu başlıklar maksimum hava üfleme basıncına sahip olacakları şekilde geliştirildiğinden saçlarınızı kendiniz de çok rahat bir şekilde istediğiniz modelde yapabileceksiniz.

Fönün yuvarlak (finger) başlığını kullanarak saçlarınızın çok daha hacimli olmasını sağlayabilir, saçınızı elektriklenmeden ve kabarmadan dolgun görüneceği şekilde kurutabilirsiniz. Ayrıca bu ürün saçınızın kendisi kurumuş kadar doğal görünmesine de yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır.

Ürünün hızlı ve pratik kullanım sağlayan üç kademeli ısı ayarı mevcuttur. İki kademeli hız ayarı ile farklı modelleri uygulamanız açısından büyük bir kolaylık sağlar. Ayrıca soğuk üfleme özelliği ile yazın saçınızın zarar görmemesine yardımcı olur. Modelin sabitlenmesi için de yine bu soğuk üfleme özelliği tercih edilebilir.

Fönde kullanılan iyon teknolojisi bu saç dökülmesi sorunlarına karşı da koruyucudur. Saçınızda oluşan elektriklenme sorununu bile bu fönle çözebilirsiniz. Ayrıca saçlarınız kuruduktan sonra bile yumuşacık olacak, parlak görünecektir. Bu fönle saçlarınızı kurutup taradığınızda ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız.

41RvFQDtLqL. AC SY1000 arzum 1 | Shuayip.com
Bellisima

Bonus: Saç Bakımı Önerileri

Saçlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız böyle iyon teknolojisine sahip bir fön almayı tercih edebilirsiniz. Ama tabi ki saçlarınızı yıkarken kullandığınız şampuan ve bakım yağlarınız da bu noktada bir o kadar önemli.

Eğer fönle kullanacağınız ortalama bütçeli bir şampuan arayışındaysanız Otacı’nın vegan ve glutensiz şampuanını kullanabilirsiniz. Bu sayede saçlarınız tamamen kimyasallardan arınacak ve doğal görünümüne kavuşacak.

Son olarak da iyi bir saç bakım yağı arıyorsanız Rossman’da satılan Isana Argan yağlı ürünü kullanmanızı tavsiye ederim. Bu sayede kısa süre içinde saçlarınızdaki değişikliği fark edebilirsiniz.

You May Be Interested In:

Gül Suyu

Katı Şampuanlar

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top