Beko Dem Automatic Tea Machine (CM 8058)

Çay makineleri ülkemizde en çok satan ev aletleri arasında yer alıyor. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte özellikleri bakımından da daha komplike hale gelen bu aletler bize iyi bir deneyim yaşatıyor. Bu alanda çalışmalar yapmaya devam eden Beko firması da bundan kısa bir süre önce Dem adlı makinenin bir üst modelini piyasaya sundu.

Televizyonda da sürekli reklamlarını gördüğümüz bu makine mutfaklarımızın sık kullanılan aletleri arasında girmeyi ve hayatımızı kolaylaştırmayı hedefliyor. Üstün lezzet kalitesinde çay demlediği ifade edilen bu aletten içeceğimizi alıp bardaklara koyduğumuzda da farkı hemen anlıyoruz. Çünkü yaptığımız içeceğin hem kokusu hem de rengi tam olması gerektiği gibi oluyor. Bugünkü yazımda sizin için Beko Dem CM8058 model makineyi detaylarıyla incelemek istedim. Bakalım bu ürün bize neler sunuyor!

Beko Dem Otomatik Çay Makinesinin Özellikleri

  • Bu makinenin özelliklerine baktığımızda ilk karşımıza çıkan demlik kapasitesinin genişliği oluyor. Sıfır nokta sekiz litre hacme sahip bu makineyi kullanarak neredeyse bir litreye yakın içecek hazırlayabiliyorsunuz. Yani bu makine kalabalık ailelerin kullanması için de oldukça uygun.
  • Ürünün bir diğer özelliği de demliğinin kırılmaya karşı dört kata kadar dayanıklı malzemeden yapılmış olması. Dayanıklı demliğini kullanarak hem siyah hem de bitki çayı demlemeniz mümkün. Bu sırada güvenlik konularından da endişe etmenize gerek kalmıyor.
  • Makinenin yanında yer alan özel su ısıtıcısının kapasitesi de oldukça geniş. İki litreye yakın (1.8) bir hacmi olduğundan farklı amaçlarınız için su ısıtabiliyorsunuz. Bu su ısıtma işlemini çay demlerken yapabildiğiniz için büyük kolaylık sağlıyor.
  • Su ısıtıcının malzemesi de benzer şekilde uzun kullanım imkanı sağlayan dayanıklı malzemeden yapılmış. Paslanmaz çelikten üretildiği için hijyenik açıdan da insan sağlığına bir zarar vermiyor.

Detail

Ürünün genel özelliklerine göz attığımıza göre artık detaylara geçebiliriz. Bu makineyi benzer modellerinden farklı hale getiren en önemli nokta özel bir demleme teknolojisine sahip olması. Bu teknoloji sayesinde içeceğinizi kendi damak zevkinize göre tam istediğiniz gibi demleyebiliyorsunuz.

Demlemek istediğiniz içecek türüne göre koyduğunuz yapraklar tam olması gereken anda demleniyor ve içeceğin tazeliği uzun süre korunuyor. Demleme haznesinde bulunan özel filtreleme sistemi sayesinde yapraklardaki tozlar deme karışmıyor. Bu da içeceğin daha berrak ve canlı görünmesini sağlıyor.

Ürünün bir diğer önemli detayı da otomatik demleme özelliği. Özel bir su transfer sistemine sahip olduğu için su ısıtıcısının içine koyduğunuz su otomatik olarak demleme haznesine geçiyor. İçeceğiniz el değmeden sizin yerinize demlenmiş oluyor. Ayrıca makineden bulunan demi sıcak tutma özelliği de siyah çayın deminin bir saat ve bitkisel içeceklerin deminin de otuz dakika kadar sıcak kalmasını sağlıyor.

Makinenin zamanlama fonksiyonu bulunuyor. Yeni nesil teknolojiye uygun şekilde tasarlanan ürünün zamanlama özelliği sayesinde otomatik demleme yapabiliyor, içeceğinizin tam istediğiniz saatte hazır olmasını sağlayabiliyorsunuz. Bu da size hem yoğun zamanlarda hem de yorgun olduğunuzda enerji tasarrufu sağlıyor.

Bu ürünle istediğiniz bitkisel bazlı içeceği hazırlamanız mümkün. Makinenin buna özel fonksiyonları bulunuyor. Kaç dakikada nasıl demleme yapmanız gerektiği ile ilgili detaylı bilgi almak için ürünün kılavuzunu kullanabilir, HomeWhiz uygulaması üzerinden tarif kitapçığına ulaşabilirsiniz.

HomeWhiz sistemi ile uzaktan kontrol imkanı sunan bu makine akıllı telefonlar üzerinden kolayca çalıştırılabiliyor. Bu bakımdan akıllı ev sistemlerine de uygun olduğunu söylemek mümkün. Bu uygulama üzerinden kurduğunuzda içeceğiniz tam istediğiniz zamanda damak zevkinize uygun şekilde hazırlanıyor.

436724337 beko 1 | Shuayip.com
Ev Aletleri

Technical Information

Şık tasarımıyla da göz dolduran bu ürün derinlik, genişlik, yükseklik olarak 23, 41.5 ve 29 santim ölçülerinde.

1800 Watt gücünde.

Sesli uyarı sistemi sayesinde içeceğinizin hazır olduğu bilgisini verebilecek şekilde tasarlanmış.

Sıcak tutma ve zamanlama özellikleri bulunuyor.

Ağırlık olarak ise 4.2 kilogram.

Ürünün fiyatı farklı satış kanallarına göre değişmekle birlikte 2 bin lira civarında.

User comments

Kullanıcı yorumlarına baktığımızda ürünü satın alanların genel olarak çok memnun olduğunu görüyoruz. Ancak ürünle ilgili yapılan tek bir olumsuz yorum var. O da uzaktan kontrol özelliği ile ilgili. Bu özellik Bluetooth ile çalıştığından evinizde akıllı ev sistemi yoksa ürünü sadece sinyal algılanabilen diğer odadan otomatik şekilde çalıştırabiliyorsunuz. Satın alırken bunu da göz önünde bulundurmanızda yarar var.

You May Be Interested In:

French Press ile Kahve Yapmanın 10 Püf Noktası

Siyah Çayın Bilinmeyen 10 Faydası

Fakir Tea N More Elegance Tea Machine

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top