What is Golden Milk? Miracle Mixture Worth 1 Cup of Gold

Sağlık açısından pek çok faydası bulunan ve mucizevi içecek olarak geçen altın süt aslında hayatımızda olan farklı malzemelerin birleşiminden ortaya çıkıyor. Hem çocuklar hem de yaşlılar açısından çok büyük faydaları olan bu içeceği düzenli olarak tüketirseniz kısa sürede hayatınız değişecek çünkü kendinizi çok daha iyi hissetmeye başlayacaksınız. Peki elimizin altında olan malzemelerle böyle müthiş bir karışım hazırlamamız mümkünse neden hemen işe koyulmuyoruz?

Topics

  • Why?
  • Basic knowledge
  • How is it done?
  • Yararları Nelerdir?
  • What is it used for?
  • Kimlere Uygundur?

Altın süt nedir ve ne işe yarar?
Practical information

Basic knowledge

Bu içecekle ilgili detaylara geçmeden önce ilk olarak bahsetmemiz gereken bazı noktalar var. Mesela bu içeceğin neden bu kadar popüler olduğu konusuna değinecek olursak mide sorunlarını ortadan kaldırdığını ifade edebiliriz.

Sonbaharın geldiği ve havanın serinlediği dönemlerde yumuşacık dokusu ile içimizi ısıtacak bu sıcacık içecek aynı zamanda yaşadığınız bağırsak problemlerinin tamamen geçmesini sağlayacak. Bağışıklık sisteminizi güçlendirecek, uyku sorunlarınıza iyi gelecek.

Eğer kilolarınızdan kurtulmak ve hafiflemek istiyorsanız yine bu içeceği hayatınıza dahil etmelisiniz. Peki bu kadar değerli olan bu karışım nasıl mı hazırlanıyor?

Şimdi size nefis lezzeti, mis kokusu ve sağlık açısından yararları ile hayatımızın vazgeçilmezlerinden biri haline gelebilecek bu karışımla ilgili detaylardan bahsedeceğim. Bakalım bu içecek gerçekten altın değerinde mi.

Altın Süt Nedir?

Adını dünyanın en değerli madenlerinden birinden alan bu içeceğin böyle adlandırılmasının nedeni renginden kaynaklanıyor. Altın gibi sarı bir renge sahip olmasının dışında aynı zamanda çok zengin bir içeriği olduğundan dolayı da böyle deniyor. Tabi ki bizim için gerçekten çok yararlı olduğu konusunu da göz önünde bulundurmakta yarar var.

İngilizce (Golden) isminden alınan ve ülkemizde bu şekilde bilinen bu içecek temelde süt ve zerdeçaldan yapılıyor ancak daha zengin olması istendiğinde içine karabiber, zeytinyağı, hindistancevizi yağı gibi farklı malzemeler de konabiliyor. Ayrıca tatlandırmak için bal, tarçın, karanfil gibi şeylerin eklenmesi de mümkün. İşte bu karışım bin bir derde deva iksire dönüşüyor.

altin sut zerdecalli sut neye iyi gelir h1572079928 553fee altın 1 | Shuayip.com
Practical information

How is it done?

Faydalarından ve neye iyi geldiğinden bahsetmeden önce yapım aşamasını anlatmakta yarar var. Belki de böylece bu yazıyı okurken kendinize harika bir içecek hazırlayabilir ve güzel aromanın tadını çıkartabilirsiniz.

Bu içeceğin hazırlanması oldukça basit. İsterseniz az önce bahsettiğim temel malzemeleri kullanabilirsiniz. Ama damak zevkinize uygun kişisel bir tarif hazırlamanız da mümkün. Çocukların da tadını çok seveceği bir içecek olduğundan onların isteğine uygun olarak da yapabilirsiniz.

Cezveye sütü koyup iyice ısıttıktan sonra üzerine diğer malzemeleri ekleyerek bolca karıştırmanız gerekiyor. Ceviz yağı, zeytinyağı ya da hindistancevizi yağı gibi malzemelerden destek alabilirsiniz. Karanfil, zencefil, tarçın, kakule, bal ekleyebilirsiniz.

Cezveniz yoksa sos tenceresinde yapmanız da mümkün. Hazırlayacağınız kişi sayısına uygun olarak miktarı arttırabilir ya da azaltabilirsiniz. Önemli olan temel malzemeleri koymanız ve ona göre yapmanız.

What is it used for?

Kronik bir rahatsızlığınız ya da ekstra istisnai bir durumunuz olmadığı sürece bu içecekten günde bir fincan tüketebilirsiniz. Düzenli kullanımda etkisi daha fazla görülür. Zerdeçalın içindeki kurkumin maddesi DNA hasarını azaltıyor, eklem hastalıklarına iyi geliyor ve daha pek çok konuda bize yardımcı oluyor. Bu içeceğe karabiber ve zeytinyağı eklerseniz çok daha iyi sonuç alırsınız.

Benefits

Hücrelerin yenilenmesini ve vücudumuzun temizlenmesini sağlar.

Cildi güzelleştirir, aknelerin ve sivilcelerin geçmesine yardımcı olur.

Kadınların adet dönemlerini düzene sokar ve bu süreçte çok daha az ağrı çekmelerine destek olur.

Hormonların düzenli olarak salgılanmasını sağlar ve dengesizlikleri ortadan kaldırır.

Beyin fonksiyonlarını güçlendirdiği için hafızanın daha sağlam olması için kullanılabilir.

Karaciğer yağlanmasının önüne geçer. Bu tür sorunları olanların tedavisine destek olur.

Kan şekerini dengeler, daha az acıkmanıza yardımcı olur. Düzenli tüketimde kendinizi daha tok hissedersiniz.

Yağ yakımını hızlandırır ve kolay kilo verilmesini sağlar.

Öksürük, grip ve nezle gibi hastalıkların tedavisinde kullanılır.

Bağırsaklarda yaşanan gaz ve şişkinliği önler, mide hastalıklarına iyi gelir.

Vücuttaki ağrıları azaltır.

You May Be Interested In:

Benefits of Chili Peppers: 3-Ingredient Recipe That Will Speed Up Your Metabolism!

Zerdeçal’ın Bilinmeyen Faydaları: Mucizevi Bitkiyi Keşfedelim!

Burger King Planty Whooper: Gerçekten Bitkisel mi? Yüzde 0 Et Ne Demek?

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top