Bosch Autocook Pro Multi-Purpose Steamer Review: 20 Different Functions!

Bosch Autocook Pro Çok Amaçlı Buharlı Pişirici İncelemesi: Elektrikli ev aletleri denildiğinde akla ilk gelen markalardan biri hiç şüphesiz Bosch olur. Güvenilirlik ve sağlamlık özellikleriyle uzun yıllardır kalitesinden ödün vermeyen Bosch, bu kez çok amaçlı buharlı pişirici ile gündemde!

Bosch Muc88b68tr Autocook Pro Çok Amaçlı Buharlı Pişirici, kendi alanındaki en iyi ürünlerden biri olarak dikkat çekiyor. Öyle ki çok satanlar listesinin ilk sıralarında yer alıyor. Peki, Bosch Muc88b68tr Autocook Pro Çok Amaçlı Buharlı Pişirici tam olarak neler yapabiliyor? Bosch Autocook Pro Çok Amaçlı Buharlı Pişirici incelemesi ile tüm detayları birlikte öğrenelim.

Examination

Bosch Autocook Pro Çok Amaçlı Buharlı Pişirici İncelemesi

Multicooker olarak da bilinen çok amaçlı pişiriciler, şuan için en azından kadınların gündeminde olan bir ürün. Herkes hangi Multicooker’ın daha iyi olduğu konusunda bir dizi araştırmalar yapıyor. Tabii ilk dikkate alınan şey marka bilinirliği ve güvenilirliği oluyor. Bosch bu konuda rüştünü ispat etmiş bir marka olduğu için geri yalnız Bosch Çok Amaçlı Buharlı pişirici için bir inceleme yapmak kalıyor.

Hem yemek yapmaya yeni başlayanlar hem de deneyimli aşçılar için kullanım açısından uygun olan Bosch Autocook Multicooker çok güzel ve çok işlevli bir otomatik pişirme cihazı olarak sunuluyor. “Sıcak tutma” işlevi, yiyecekleri doğru sıcaklıkta tutar ve markanın patentli indüksiyon sistemi sayesinde ısı mükemmel bir şekilde dağıtılır. Gerekli aksesuarlarla birlikte teslim edildiğinde, kolayca ele alması biraz zaman alacaktır.

Programların ve pişirme yöntemlerinin çeşitliliği göz önüne alındığında, Autocook’u kullanmak başlangıçta biraz zor olabilir. Dolayısıyla kullanım talimatlarında belirtilen tabloya oldukça sık başvurmak gerekebilir. Verimli, güçlü ve bakımı kolay bir cihazdır, mutfakta çok hızlı bir şekilde değerleneceğine hiç şüphe yoktur.

Çok pratik bir ürün olan Bosch Autocook Pro, yoğurt yapıcıyumurta pişirici, pirinç pişirici, sote tavası, buharlı pişirici, güveç tabağı, sous-vide pişirici gibi pişirme fonksiyonlarına sahiptir. Mutfakta zamandan tasarruf etmek ve yemeğinizi pişirirken başka şeylerle meşgul olabilmek için harika bir ürün olan Autocook sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

Bosch Autocook Pro Çok Amaçlı Buharlı Pişirici
Bosch Autocook Pro Multi-Purpose Steamer Review: 20 Different Functions!

Bosch Autocook Pro Çok Amaçlı Buharlı Pişirici Genel Özellikleri

 1. İki farklı buhar basıncı sayesinde sağlıklı ve lezzetli yemekler pişirmenizi sağlar. Yumuşak yiyecekler için düşük basınç, sert yiyecekler için ise yüksek buhar basıncı kullanılmalıdır.
 2. İdeal pişirme sonuçları için 5°C’lik hassas aralıklarla kendi pişirme sıcaklığınızı ayarlamanız gerekir.
 3. 1200 W ile yüksek güç ve hemen ısınma süresi gibi imkanlar sunar.
 4. Elinden her iş gelir: Pişirme, kızartma, fritöz, sous-vide pişirme (vakumda pişirme tekniği) ve çok daha fazlasını içeren ön tanımlı 50 program sayesinde yemeklerinizi kolayca ve hızlıca hazırlamanız mümkün.
 5. Ürünün yanında 100’den fazla tarif içeren yemek kitabı hediye edilir. Bu kitap ile yepyeni tarifleri yeni çok amaçlı pişiricinizde deneyebilirsiniz.
 6. Kendi programınızı kaydetme (Bana Özel) özelliği bulunur. Pişirme süresini ve sıcaklığını damak zevkinize göre ayarlayarak favori yemeğinizi yaratmanıza olanak tanır.
 7. Hafıza özelliği ile iki farklı kişisel tarifinizi kaydedebilirsiniz (program 1 / program2). Kendi tariflerinizi pişirme süresi, pişirme sıcaklığı ve hatta düdüklü basıncını ayarlayarak tekrar tekrar kullanmak üzere kaydederek, büyük bir kolaylık elde edebilirsiniz.
 8. Zamanlayıcı kullanarak, Bosch Autocook’u istediğiniz saat aralığında veya daha ileri bir zamanda çalışması için kolayca ayarlayabilirsiniz.
 9. Her programa özel sıcak tutma fonksiyonu bulunur.
 10. Pişiriciyi temizlemek oldukça kolaydır. Bütün aksesuarlar bulaşık makinesinde yıkanabilir; hazne, buhar sepeti, spatula, kaşık ve fritöz teli…
 11. Ürünü kolayca taşıyabileceğiniz bir tutma yeri bulunur.
 12. Teflon kaplaması ve yapışmaz haznesi ile mükemmel ısı dağılımına ve kolay temizlenebilme özelliğine sahiptir.
 13. Gıda ile temas eden yüzeyleri BPA içermemektedir.
 14. Çift katlı buhar sepeti sayesinde et ve sebzeyi bir arada tek seferde yapma ya da bütün malzemeleri ayrı ayrı pişirme imkanı sunar.
 15. Fritöz sepeti yiyecekleri yağda kızartmak için mükemmeldir.
 16. Ürünün kendisine ait bir spatulası ve karıştırma kaşığı bulunmaktadır.
 17. Yüksek güvenlik sunar. Örneğin; seçili program bittiğinde cihaz otomatik olarak kendiliğinden kapanır.
 18. Gösterge panelini kilitlemek için kısa yol modu ve kazaların önüne geçmek için çocuk kilidi mevcuttur.
 19. Isı yalıtımlı yüzeyi sayesinde yanma riskini ortadan kaldırır.
 20. Kauçuk ayakları sayesinde tezgahınızda kaymaz veya düşmez.
Bosch Autocook Pro Çok Amaçlı Buharlı Pişirici
Bosch Autocook Pro Multi-Purpose Steamer Review: 20 Different Functions!

Artıları

 • Tasarım.
 • Sağlamlık ve pişirme yöntemleri
 • İyi ısı dağılımı
 • Çeşitlendirilmiş aksesuarlar
 • Tarif kitabı (100’den fazla tarif)
 • Isı yalıtımı
 • Çocuk kilidi ve kendiliğinden otomatik kapanma sistemi

Eksileri

 • Ürün çok fonksiyonlu olduğu için ilk kullanımda biraz kafa karıştırıcıdır. Ürünü kullanırken sık sık kılavuza bakmak gerekir.
 • Çok fazla program sunduğu için ekstra kafa karışıklığına neden olabilir.
 • Buharlı sepetinin plastik olması da eksi yönlerinden biridir.
Bosch Autocook Pro
Bosch Autocook Pro Multi-Purpose Steamer Review: 20 Different Functions!

Conclusion

2 yıl garantili bir ürün olan Bosch Autocook Pro ile dilediğiniz her yemeği kolay ve hızlı bir şekilde pişirebilirsiniz. Üstelik düdüklü derdinden de kurtulmuş olursunuz. Bildiğiniz gibi düdüklü tencereler, kullanım açısından biraz risklidir. Fakat Bosch ile bu risk tamamen ortadan kalkar. Zira işlem bittiğinde otomatik olarak kapanır ve sizi hem düdüklü riskinden hem de yemeğin yanma endişesinden kurtarır.

Lakin ürünün dezavantajlarından biri fiyat açısından diğer türevlerine göre bir tık pahalı olmasıdır. Tabii ki pahalılık göreceli bir kavramdır; ancak ekonomik bir ürün olduğu söylenemez. Öyle ki Bosch Autocook Pro Çok Amaçlı Buharlı Pişirici fiyatı güncel olarak ortalama 2.750 TL‘dir. Sizce de pahalı mı? Yoksa ‘böyle fonksiyonlu bir ürüne değer’ diyenlerden misiniz? Görüşlerinizi bizlerle paylaşın!

İlginizi çekebileceğini düşündüğüm bazı başlıklar:

What Does a Multi-Purpose Cooker Do? At least 11 different functions!

Arçelik MC 6056 Gourmet Chef Multi-Purpose Steam Cooker Review: In All Details!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top