Bosch SMS44DW00T Dishwasher

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte mutfaklarımızdaki beyaz eşyalar da eskisinden çok daha farklı özelliklere sahip olmaya başladı. Günümüzde ortaya çıkan su kıtlığı sorunun önüne geçmede önemli bir rol oynayan bulaşık makinesi modelleri de artık yeni nesil teknolojilere uygun şekilde üretiliyor. Alanının önde gelen firmalarından Bosch’un ürünleri hem enerji hem de su tasarrufu yaptıkları için çok beğeniliyor diyebiliriz.

Ben de bugünkü yazımda evine bulaşık makinesi almak isteyenler ya da mutfağındaki eşyaları yenilemeyi düşünenler için uygun bir modeli incelemek istedim. Bosch markasının özenle tasarladığı SMS44DW00T model ürünü farklı özellikleriyle benzer makinelerin önüne geçiyor. Bakalım bu makine bize ne gibi ayrıcalıklar sunuyor!

Bosch SMS44DW00T Bulaşık Makinesinin Özellikleri

Bu makinenin özelliklerine baktığımızda ilk karşımıza çıkan ürünün sessiz çalışması oluyor. Silence Plus fonksiyonu ile benzer modellerine göre çok daha az ses çıkartıyor diyebiliriz. Evindeki aletlerin fazla gürültü yapmasından hoşlanmayanlar için özel olarak tasarlanan bu ürün düşük gürültü emisyonu ile yüksek performans sağlıyor.

Bu özel fonksiyonu sürtünme sesini minimuma indiriyor, makinenizin fırçasız bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Enerji tasarrufu yapan bir motora sahip olan bu makine çok daha yumuşak şekilde çalışıyor ve az ses çıkartıyor. Böylece de bulaşıklarınızı yıkarken gürültüye maruz kalmak zorunda olmuyorsunuz.

Ürünün öne çıkan özelliklerinden bir diğeri de üç katlı yüksekliği ayarlanabilir bir sepetinin olması. Bu sepet basit bir el hareketiyle ayarlanabiliyor. Yani makine doluyken bile bulaşık sepetinin yüksekliğini üç farklı kademede ayarlayabiliyorsunuz. Bu durumda da alt sepete büyük tabak ve tencereleri yerleştirip üst kısmı uzun kadehler için kullanabiliyorsunuz.

Yeni nesil teknolojik özelliklerle donatılmış bu makine oldukça az bir suyla çalışıyor. Size enerji tasarrufu yaptırırken bir yandan da yüksek performansı ile göz dolduruyor. Çevre dostu bir makine almak istiyorsanız Bosch’un bu ürünü tam size göre diyebiliriz. Su tasarrufu sistemi sayesinde maksimum verimlilik almak üzere üretilen makine su dağıtımını planlayarak yapıyor.

Ürünün gelişmiş filtre teknolojisi ve hızlı ısıtıp yüksek pompalama özelliği su dağılımının mükemmel şekilde ayarlanmasına olanak tanıyor. Böylece hem temizlik konusunda işiniz kolaylaşıyor hem de fazla su tüketimi konusunda gözünüz arkada kalmıyor.

1 2 bosch 1 | Shuayip.com
SMS44DW00T

Eğer temizlik konusunda standartlarınız yüksek bu makineyi tercih edebilirsiniz. Çünkü size sunduğu ekstra hijyen fonksiyonu sayesinde istediğiniz gibi temizlik yapabilirsiniz. Bulaşık makinesini sürekli kullanan çocuklu ailelerin de güvenle tercih edebileceği bu ürün bulaşıkları uzun süre yüksek ısıya tabi tutuyor.

Bulaşıklarınız hem en iyi şekilde temizlenecek hem de bakterilerden arınacak. İsterseniz normal yıkama programlarında bile bu özelliği aktif hale getirebiliyor ve sıcaklığı 10 dakikalığına yetmiş dereceye kadar çıkartabiliyorsunuz. Bulaşıklarınızın lekeleri kuruduğunda da bu fonksiyonu tercih edebilirsiniz.

Ürünün akıllı dozaj sistemi olduğu için kullandığınız bulaşık deterjanlarından en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı oluyor. Tablet deterjanı yıkama sürecinin en uygun zamanında sepete yerleştirir ve yıkama esnasında tabletin kontrollü şekilde çözülmesini sağlar. Böylece bulaşıklarınızı en mükemmel şekilde yıkamış olursunuz.

Ürünün dört farklı yıkama programı bulunmaktadır. Ayrıca zaman erteleme özelliği olduğu için istediğiniz programı önceden seçip bulaşıklarınızın yıkanacağı zamanı kendiniz ayarlayabilirsiniz. Böylece bulaşıklarınızı gününde her saatinde rahatça kullanmaya devam edebilirsiniz.

Makinenin kullanım ömrü de oldukça uzundur. Firma ürünün on yıl paslanmayacağına dair garanti veriyor. Makinenin üretiminde kullanılan çelik üstün kalitede olduğu için paslanmazlık süresi on yıla kadar uzuyor.

razmery posudomoek 12 bosch 2 | Shuayip.com
SMS44DW00T

Teknik Bilgiler ve Ekstra Detaylar

Ürünün teknik özelliklerine baktığımızda tezgah altına uygun bir makine olduğunu görüyoruz. Üç buçuk saatlik program süresi ile bulaşıklarınızın en iyi şekilde yıkanmasını sağlayan bu ürün her yıkamada on iki litre su harcıyor.

Bulaşıkları kendi sıcaklığı ile kurutuyor ve yük sensörü sayesinde daha az sayıda tabak çanak yerleştirdiğinizde ona göre su ile enerji harcama oranını da azaltıyor.

Son olarak da ürünün hassas cam koruma teknolojisi sayesinde kırılmasını istemediğiniz her tür tabak, bardak ve benzeri bulaşıkların güvenle yıkanacağından emin olabiliyorsunuz.

Bu makinenin fiyatı farklı satış kanallarına göre değişmekle birlikte 3.800 lira civarında.

User comments

Ürünün kullanıcı yorumlarına baktığımızda ise alıp deneyenlerin çok memnun olduğunu ve makineyi fiyat performans ürünü olarak değerlendirdiğini görüyoruz. Sizin de böyle bir ihtiyacınız varsa bu makineyi gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top