Care Tips for Lifeless Hair: 7 Most Effective Products

Cansız saçlar her zaman daha sönük görünür. Fön çekildiğinde bile istenen hacme ulaşamayan zayıf saçların dökülme oranı da yüksektir. Bu durum da zaman içinde bir hayli can sıkıcı hale gelir. Bazı durumlarda kuaförde profesyonel saç bakımı yaptırıldığında bile saçınız kendine gelemeyebilir.

Özellikle de işlem gören ve boyalı saçların uçlarının kırılması ile başlayan cansızlaşma süreci dökülme ile devam edebilir. Sık sık saçınızın ucundaki kırıkları aldırsanız bile saçlarınız bakımlı görünmeyebilir. Sizin de bu konudan şikayetiniz varsa derlediğim saç maskesi ve bakım kremi gibi ürünlerden destek alabilirsiniz. Düzenli kullanımda cansız saçlarınızın çok daha parlak ve hacimli olacağından emin olabilirsiniz.

Cansız saçlara bakım ürünü önerileri
Cosmetic

Bumble and Bumble Repair Blow Dry

Durulanması gerekmeyen bakım ürünlerinin her zaman daha pratik olduğunu biliyoruz. Fazla zamanımız olmadığında ama bakımsız dolaşmak istemediğimizde böyle bir ürün kullanmayı tercih edebiliriz. Krem şeklinde satılan bu ürünü saçınıza sürdükten sonra biraz beklemeniz gerekiyor. Saç telleri kremi emiyor ve saçın üzerinde bir katman oluşuyor. Böylece de saçınızı şekillendirirken hiçbir sorun yaşamıyorsunuz. Bu ürün saçı sık sık ısıya maruz kalan ve cansız görünen kişilerin kullanması için uygun olacaktır.

Sachajuan Hair Repair

Saçınızı kendinize uygun güzel bir şampuanla yıkadığınız sürece saç dökülmesi gibi sorunlara engel olabileceğinizi düşünüyor olabilirsiniz ancak ne yazık ki durum göründüğü kadar basit değil. Yıkama sonrası uygulanan ürünlerin de şampuan ve saç kremi kadar büyük bir etkisi var. Bu ürünü yıkama sonrasında kullanabilir, kısa sürede yumuşak, dolgun ve bakımlı saçlar elde edebilirsiniz. Saçınız ıslakken uygulama yapıp 5 ila 10 dakika beklemeniz gerekiyor. Bu mucizevi kremin içerisinde bulunan Ocean Silk teknolojisi yorgun saçların canlanmasına yardımcı oluyor.

ypranmssaclaricinbakm12 cansız 1 | Shuayip.com
Sachajuan

Sephora Shea Özlü Saç Maskesi

Bakım kremi formunda olan bu maskenin konsantre ve oldukça yoğun bir yapısı var. Ürün benzerlerinden farklı olarak gece uygulanıyor. Uyumadan önce saçınıza sürüyorsunuz ve sabaha kadar saçlarınız yeniden yapılandırılıyor. Bu açıdan oldukça pratik olduğunu söyleyebiliriz. Kullanım sonrasında normal şekilde duş almanız yeterli. Haftada bir ya da iki kere uygularsanız saçınızın kırık uçlarından kurtulabilirsiniz.

Kerastase Resistance Therapiste Saç Maskesi

Son dönemde oldukça popüler olan saç maskeleri artık Gratis, Watsons ya da Rossman gibi çok çeşitli kozmetik mağazalarında bulunabiliyor. Farklı bütçelere ve saç türlerine uygun ürünler satın almanız mümkün. Ancak saçlarınız işlem görmüş, boyanmış ve yıpranmışsa kaliteli bir ürün kullanmanız önemli. Kerastase markasının bu ürünü saç tellerini güçlendiriyor, saçların kırıklardan kurtulmasını sağlıyor.

ypranmssaclaricinbakm8 cansız 2 | Shuayip.com
Kerastase

Marrakesh Let It Shine Argan ve Kenevir Yağı

Bu ürün saça bakım yapan bir saç yağı. İçerisinde bulunan kenevir ve argan özleriyle saçları besliyor. Mat ve zayıf görünen saçlarınızın canlı görünmesine yardımcı oluyor. Düzenli kullanımda saçlarınızın çok daha parlak görüneceğinden emin olabilirsiniz. Saçınızı yıkadıktan ve taradıktan sonra elinize az miktarda alıp bütün tellere uygulayabilirsiniz. Saçınızı şekillendirirken de size kolaylık sağlayacaktır.

Alterna Bamboo Smooth Pure Kendi Oil Treatment

Saç yağı formunda bulunan bu bakım ürünü ıslak ya da kuru saçlara uygulanabiliyor. Özelikle de uzun süredir saçının otsu göründüğünden şikayet edenlerin tercih ettiği bu ürün saç telleri tarafından hızla emildiği için kısa sürede sonuç verebiliyor. İçindeki bambu özleriyle saçınızı yeniden yapılandırıyor, zararlı etkenlere karşı koruyor ve kırık uçları tamir ediyor. Ayrıca düzenli kullanımda saçlarınız çok daha yumuşak, parlak ve pürüzsüz bir görünüme kavuşuyor.

ypranmssaclaricinbakm2 cansız 3 | Shuayip.com
Alterna

Gliss Deep Repair Bakım Maskesi

Çok satan şampuan ve saç ürünleri markası Gliss’in kısa süre önce çıkarttığı bu ürün içindeki Amino Protein serumu ile cansız görünen saçları çok kısa sürede toparlıyor. Ürünü bir hafta boyunca düzenli olarak uygulamanız gerekiyor. Bu sürecin sonunda saçınız daha farklı görünmeye başlıyor çünkü maskenin içindeki bileşenler saça derinlemesine etki ediyor. Saçınız bu ürünle çok daha esnek hale gelecek.

ypranmssaclaricinbakm5 cansız 4 | Shuayip.com
Gliss

Yves Rocher Onarıcı Saç Yağı

Yves Rocher bitkisel temelli kozmetik ürünleri üreten tanınmış markalardan biridir. Cilt bakımı dışında saç ürünleri konusunda da giderek daha başarılı olan markanın onarıcı saç yağının içinde Jojoba bulunuyor. Bu sayede saçlarınızı hem besliyor hem de dış etkenlere karşı koruyor. Saçınızı yağlandırmadan bakım yaptığı için çok tercih edilen bu ürünün formülde silikon, paraben ve renklendirici de bulunmuyor.

You May Be Interested In:

Best Dry Shampoos: 5 Products That Will Make Your Hair Voluminous

2 Favorite Solid Shampoos

Arzum Bellisima Ion Hair Dryer (AR5003)

Korean Skin Care Routine: Get Rid of Skin Blemishes in 10 Days!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top