Top 3 Kids Bikes

Bisiklete binmek çocukların en sevdiği aktivitelerden biridir. Hem eğlenceli hem de yararlı bir spor olan bisiklet kullanımı çocukların daha fazla hareket etmesini sağladığı için onların gelişimlerine de destek olur.

Bisikletin aynı zamanda en güzel ulaşım alternatiflerden de biri olduğunu düşününce ailemizin minik bireylerine alacağımız bir çocuk bisikletinin onlara her anlamda yararlı olabileceğini söylemek mümkün.

Çocukların fiziksel ve ruhsal sağlığına da destek olan bu aktivitenin nasıl yapılacağını onlara öğretmeden önce tabi ki onlar için güzel bir çocuk bisikleti almamız gerekecek. Her yaştan çocuğun rahatça kullanabileceği böyle bir aracı almadan önce mutlaka dikkat etmeniz gerekenleri öğrenmelisiniz.

Bisiklete Binme Yaşı

Çocuklarınıza bu aktiviteye nasıl başlayabileceklerini öğretmeden önce tabi ki kaç yaşındaki bir bireye hangi tip bisikletin uygun olduğunu bilmeniz gerekiyor. Mesela 1.5 ila 3.5 yaşlarındaki çocuklar sadece böyle bir aracın üzerinde nasıl dengede durabilecekleri gösterilebilir.

4 yaşındaki çocuklar pedal çevirmeye başlayabilir ama ne yazık ki henüz iki tekerlekli bir araç kullanacak seviyede değildirler. Bu yüzden yedek tekerlek kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Yapılan araştırmalara da baktığımızda 5 yaşındaki çocukların bu aktivite için tamamen hazır olduğunu söylemek mümkün. Bu yaştaki çocuklar artık iki tekerlekli bir aracı kullanabilir, bu işin nasıl yapılabileceğini öğrenebilir.

Onlara bu konuda bilgi vermeden önce kask, dizlik ve dirseklik gibi koruyucu malzemelerden yararlanmayı unutmayın. Nasıl dengede duracağını ve bu aracı nasıl kullanacağını anlatırken sabırlı olun, motivasyonunu bozacak şeyler söylemekten kaçının ve ona zaman tanıyın.

Peki çocuklarınız uygun çağa geldi ve artık bu işi öğrenmek istiyor diyelim. Bu durumda eskiden kalmış ya da düzenli olarak kullanımına uygun olmayan bir bisiklet kullanamazsınız. Yeni bir çocuk bisikleti almanız gerekir. Ben de bugünkü yazımda değerlendirebileceğiniz alternatif modelleri derlemek istedim.

Kron Spiderman

Bu model özellikle de süper kahramanları sevenler için uygun. Daha çok erkek çocukların ilgi gösterdiği ürünün üzerinde Örümcek Adam resimleri bulunuyor. Geniş jant boyutu ile çocuğunuzun büyüme hızına bağlı olarak üç ila sekiz yaşı arasında kullanabiliyorsunuz. Destek tekerlek kullanım için uygun yerleri de bulunan modeli çocuğunuz kendini tamamen güvende hissettiğinde iki tekerlekli hale getirebilirsiniz. Şık tasarımı ile dikkat çeken bu modelin önündeki sepet ve arkasındaki çanta çocukların eşyalarını taşıması için uygun. Böyle bir modelle çocuğunuz yanında bir yetişkin varken okula bile gidebilir. Ürünün fiyatı 1.110 lira.

Çocuklar için bisiklet alırken dikkatli olmalısnız!
Kron Spiderman

Bisan KDS 2100

Erkekler için daha uygun olduğunu düşündüğüm Kron modelinin ardından kızların daha çok ilgi göstereceği Bisan KDS 2100 modeline geçiyoruz. Bu modelin tamamı çelikten yapılmış ve bu nedenle son derece sağlam olduğunu söylemek mümkün. Yine benzer şekilde çocuğunuzun büyüme hızına bağlı olarak bu modeli üç ila sekiz yaş arasında kullanabilirsiniz. Destek tekerlek takılacak uygun yeri mevcut. Güçlü bir frenleme sistemi var. Kız çocuklarının seveceği şekilde pembe renkli bir tasarımı var. Ayrıca püskülleri ve desenleri ile oldukça hoş görünüyor. Bu ürünün hediye olarak da uygun olduğunu söylemek mümkün. Modelin fiyatı 830 lira.

bisan kds 2100 rose 16 jant cocuk bisikleti 4 7 yas 16 jant bisan kds 2100 56594 18 B bisiklet 2 | Shuayip.com
Bisan KDS 2100

Zhenwulu Dağ Bisikleti

Bu modelimiz hem kız hem de erkek çocukların kullanımı için uygun. Bu aktiviteyi şehirde sokak aralarında, sahilde, parkta, okula giderken ya da evin bahçesinde yapmak yerinde profesyonel olarak zorlu yollarda deneyimlemek isteyen minikler için uygun bir model. Farklı sporlara meraklı çocukların ilgi göstereceği bu model karbon çelik yapısı ile yoldaki her türlü sarsıntıya karşı da koruyucu. Darbelere dayanıklı. Önünde bulunan altı santim mesafeli amortisörü bozuk yollarda çocukların konforlu bir şekilde ilerlemeye devam etmesini sağlıyor. Eğer profesyonel bir model almayı düşünüyorsanız kesinlikle bunu tercih edebilirsiniz. Frenleme sistemi oldukça güvenilir. Benzer modellere göre biraz daha pahalı olsa da fiyat performans bakımından bu parayı vermeye değer diyebiliriz. Bu ürünün farklı renk seçenekleri olduğunu da hatırlatmakta yarar var. Modelin fiyatı 3.700 lira.

8 Zhenwulu cocuk dag bisikleti bisiklet 3 | Shuayip.com
Zhenwulu

Conclusion

Çocuklarınız için böyle bir ürün satın almadan önce bilmeniz gerekenlerle ilgili biraz araştırma yapabilir ve konu hakkındaki yazıları okuyabilirsiniz. Bu süreçte özellikle bilgi sahibi olmanız gereken konular modelin taşıma kapasitesi, kullanım ömrü, güvenilir olup olmadığı, oturma yeri genişliği, fiyatı ve rahatlığı olacaktır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top