Most Popular Ikea Kitchen Products – 2

Önceki yazımda hayat kurtarıcı Ikea mutfak ürünlerinden bahsetmiştim. Rinning bulaşıklık, Idealisk patates ezici ve sakkunning çay süzgecini detaylı şekilde incelemiştim. Şimdi de et, balık gibi yiyecekleri istediğiniz gibi kesmezini sağlayacak bıçakları bilemeniz için uygun aspekt bıçak bileyiciyi, tencerelerinizin altına koyabileceğiniz gunstig manyetik nihaleyi ve birbirinden güzel diğer ürünleri inceleyeceğim. Hemen yazımıza geçelim.

Ikea’nın En Çok Tercih Edilen Mutfak Gereçleri

Aspekt Bıçak Bileyici

Eğer siz de mutfağınızda tam bir şef gibiyseniz bazı anlarda bıçakların çıkarttığı sorunlar nedeniyle öfke patlamaları yaşamış olabilirsiniz. Tam mükemmel bir yemek yapıyorsanız malzemeleri hazırladınız sıra en eğlenceli aşamaya, kesme kısmına geldi ama bıçağınız sizi yarı yolda bıraktı. İşte artık bu duruma düşmenize engel olacak bir yardımcınız var.

Aspekt bıçak bileyici bıçaklardan tam verim almanızı sağlayacak. Sebzeleri ve meyveleri kolayca kesebileceksiniz. Düzenli olarak bıçakçılara gidip bir sürü para ve emek harcamak istemiyorsanız tek yapmanız gereken bu uzun ömürlü üründen almak. Kullanımı da oldukça kolay olan bu bileyici parmaklarınızın güvende kalmasını sağlıyor. Özel bir emniyeti olduğu için size zarar vermeyeceğinden demin olabilirsiniz.

Ürünü kullanmak için sadece bıçağı ileri geri sürtmeniz yeterli. Birkaç dakika içinde işlem tamamlanıyor. Ayrıca şık bir tasarımı olduğundan mutfağınıza yerleştirdiğinizde sizi rahatsız etmeyecek. Az yer kaplıyor ve altındaki mandalı ile kolayca temizlenebiliyor. Ürünün fiyatı şu anda 50 lira.

En sevilen Ikea mutfak ürünleri
Bıçak Bileyici

Portionera Huni

Huni mutfakların olmazsa olmazı ürünlerden biridir. Plastik sıradan versiyonları sadece bir kaptan diğerine bir şeyler boşaltmak için kullanılsa da Ikea’nın bu ürünü oldukça farklı. Hem süsleme hem de ölçü aleti olarak da kullanabilen bu ürün her zaman işinize yarayacak. Bu ürünün ucunda bir kapak bulunuyor, mandalından baş parmağınızla açıyorsunuz. Böylece taşma ve dökülme de ortaya çıkmıyor.

Özellikle de erimiş çikolata, sos, zeytinyağı gibi dökülme riski olan yiyecekleri aktarılması açısından büyük kolaylık sağlıyor diyebiliriz. İçerisindeki ölçü çizgileri sayesinde ekstra bir ölçek kullanmadan istediğiniz her şeyi ölçmenize olanak tanıyor. Krep ya da pankek yaparken kullanmaya uygun.

Ürünün bulaşık makinesinde yıkanabiliyor olması da artı özelliklerinden biri. Ancak bulaşık makiniz yoksa elde pratik bir şekilde temizleyebilirsiniz. Ürünün fiyatı şu anda 55 lira.

portionera portioning funnel 0815906 PE773099 S5 1 Ikea 1 | Shuayip.com
Huni

Gunstig Manyetik Nihale

Yemek yaptıktan sonra hem elimiz yanmasın hem de tava ya da tencereyi koyduğumuz yer zarar görmesin diye nihale gibi ürünler kullanmamız gerekir. Bir havlu ya da bez yardımıyla bu işi yaptığımızda genelde olumsuz sonuçlar ortaya çıkar. Mağazanın özel olarak tasarladığı bu nihale mıknatıslı bir yapıya sahip.

Mıknatıslı olduğu için yanma kaynaklı kazaların da önüne geçiyor. Genelde herkes en azından bir kere sıcak bir kabı bir yerden bir yere taşırken yanmışızdır. Bu ürün oldukça pratik ve güvenli bir kullanım sağlıyor. Kabın altına yapıştığı için taşıdığınız yere kadar birlikte götürebiliyorsunuz. Silikon kauçuk malzemeden yapıldığı için kabın kaymasına da engel oluyor. Ürünün fiyatı şu anda 63 lira.

miknatisli nihale Ikea 2 | Shuayip.com
Nihale

Bevara Paket Mandalı

Plastik kullanımımızı ne kadar azaltmak istesek de artık gündelik hayatımızda sıkça buzdolabı poşeti gibi ürünleri kullanmak durumunda kalıyoruz. Büyük bir kolaylık sağladığı için bu poşetlerden vazgeçmemiz biraz zor gibi görünüyor. Peki bu poşetlerin ağzını nasıl kapatacağız? Poşetlerin ağzını bağladığımızda ya da tam kapatamıyor ya da sıkı bağladığımız için sonrasında açamıyoruz.

Mağazanın paket mandalları poşetlerle ilgili sorunlarımızı tamamen çözüyor. Kaliteli malzemeden yapılan bu mandalların yiyeceklerle temasında herhangi bir sakınca olmadığını da söylemekte yarar var. Gıdaların tazeliğini korumak ya da yiyecekleri yanımıza alırken çantamıza dökülmesine engel olmak amacıyla rahatça kullanılabilir.

Kullanılan ambalajın havasını tamamen kesen bu mandallar rengarenk seçeneklerle satılıyor. Paketin büyüklüğüne göre istediğinizi kullanabiliyorsunuz. Ürünün fiyatı şu anda sadece 9 lira.

ikea cirpma kabi Ikea 3 | Shuayip.com
Karıştırma Kabı

Allehanda Karıştırma Kabı

Bu kap sık sık kek, poğaça gibi güzel yiyecekler hazırlayanların işini kolaylaştıracak bir ürün. Mikserle çalışanların en büyük dertlerinden biri de hamurun ya da karıştırılan yiyeceklerin etrafa sıçramasıdır. Yiyecekleri hazırlama işlemi bittiğinde bir de ekstra temizlik derdi çıktığından bu durum oldukça can sıkıcı olabilir.

Allehanda karıştırma kabı mikserin kollarının rahatça girip çıkacağı bir göze sahip. Etrafındaki korunağı sayesinde alışılmış kaplardan farklı olarak sıçramayı önlüyor. Hacmi dört litre olduğundan kalabalık ailelere de uygun. Ayrıca tabanında kaymayı önleyici bir lastiği bulunuyor. Ürünün fiyatı şu anda 164 lira.

Alışveriş yapmak için Take a look.

You May Be Interested In:

Most Popular Ikea Kitchen Products – 1

Mutfak Dekorasyonu

French Press ile Kahve Yapmanın 10 Püf Noktası

Vegan Personal Care Products

Reflex Cat Litter Review

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top