Delonghi ICM 15210 Filter Coffee Machine

Daha önceki yazımda da anlattığım gibi Coffee içmek her zaman bize iyi gelen şeylerden biridir. Sabah kahvesinden yemekten sonra içilen kahveye, tek başına dışarıda yapılan kahve keyfinden en yakın arkadaşınızla tatlı yerken yudumladığınız kahveye kadar bu içecekle yapılan tüm aktiviteler oldukça keyiflidir.

Ama bazen kahve hazırlamak bize zor gelir ve bir kahve makinesine ihtiyacımız olur. İşte bu anlarda Delonghi markası yılların deneyimi ile yardımımıza koşuyor. Filtre kahve içmek istediğinizde her zaman dışarı çıkıp kafeden bir içecek satın almak istemeyebilirsiniz. Bu size zor gelebilir ya da yoğun olabilirsiniz. Böyle durumlarda Delonghi ICM 15210 filtre kahve makinesi ile içeceğinizi hazırlayabilirsiniz.

Kendi kahve çekirdeğinizi kendiniz seçebilir, filtre kağıdını yerleştirdikten sonra çok pratik bir şekilde hem kendinize hem de sevdiklerinize lezzetli kahveler demleyebilirsiniz. Peki bakalım Delonghi ICM 15210 filtre kahve makinesinin ne gibi özellikleri var!

Delonghi kahve makineleri ile kahve keyfi yapabilirsiniz.
ICM 15210

Delonghi ICM 15210’un Teknik Özellikleri

1902 yılında kurulan Delonghi firması uzun yıllardır küçük mutfak aletleri üreticisi olarak çalışmaya devam ediyor. Satışa sunduğu ürünler ülkemizde de çok sevilen bu İtalyan markası özellikle de kahve konusunda önde gelen şirketlerden biridir. Bu uzmanlığı ile ürettiği kahve makineleri neredeyse kafelerdeki profesyonel aletler kadar iyi içecekler yapabilmektedir. Böylece evinizin konforunda rahatça Coffee hazırlayabilir ve istediğiniz şekilde sütlü ya da sade olarak servis edebilirsiniz.

Ürünün teknik özelliklerine geçtiğimizde bu aletin en çok öne çıkan fonksiyonlarından birinin Eco enerji tasarrufu olduğunu ifade edebiliriz. Bu işlevi ile birlikte size elektrik faturalarınızda da tasarruf sağlayan ürün karbon ayak izinin azaltılmasına yardımcı oluyor.

Bunun dışında ürünün özelliklerine bakmaya devam ettiğimizde arttırılmış güvenlik işlevi ile birlikte kahve demleme işlemi tamamladığında 40 dakika sonra aletin kapandığını görüyoruz. Otomatik kapanma özelliği olarak bilinen bu fonksiyon sayesinde ürünü kapatmayı unuttuğunuzda bile alet kendi kendisine kapanarak size kolaylık sağlıyor. Ayrıca enerji tasarruf yapmanıza da yardımcı oluyor.

Bu ürünün diğer özelliklerinden biri de damlatma önleyici sistemidir. Bu sistemi sayesinde kahve sürahisini istediğiniz zaman kolayca yerinden çıkartabilir ve hiç bir yere kahve damlatmadan içeceğinizi aldıktan sonra yeniden yerine yerleştirebilirsiniz.

Ürünün su göstergesini kullanarak kaç kişilik içecek hazırlamak istiyorsanız ona göre kahve yapabilirsiniz ve fazladan su harcamanıza da gerek kalmaz.

This Coffee makinesinin altında yer alan ısıtıcı taban sayesinde kahvenizi yaptıktan sonra içecekleriniz her zaman tam olması gerektiği sıcaklıkta kalır. 40 dakika boyunca istediğiniz her an içeceğinizin sıcak bir şekilde elinizin altında olması büyük bir pratiklik sağlayacak.

Ürünün bir diğer kolay kullanım özelliği de rahat temizlenebilmesidir. İstediğiniz gibi kullandıktan sonra kahve sürahisini bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz. Ayrıca filtre sepetini de yerinden kolayca çıkartıp elinizde ya da yine bulaşık makinesinde yıkamayı tercih edebilirsiniz.

Bu aletin özellikleri genel olarak benzer modellerine göre ortalamanın üzerindedir. Size büyük bir kolaylık sağlayan bu makine lezzetli kahveler hazırlamanız konusunda sizi her zaman motive edecek çünkü onu kullanırken zorlanacağınız hiç bir nokta olmayacak.

Ürünün tek eksi özelliği olarak ise farklı modellere göre çok daha yukarıda olan fiyatını söylemek mümkün. İtalyan markası ve alanında uzman bir firma olması nedeniyle makinelerinin fiyatını üst limitte tutan Delonghi markasına eğer bütçeniz varsa böyle bir ücret ödemeyi tercih edebilirsiniz.

Fiyat performans bakımından baktığımızda 876 liralık etiketi ile yukarı kademede yer alan bu ürünün performansının fiyatını hak ettiğini söylemek mümkün.

Filtre Kahve Makineleri 2 delonghi 2 | Shuayip.com
Evde Kahve Keyfi

User comments

Ürünün kullanıcı yorumlarında en çok karşılaştığımız fikirlerden biri yedek parça temini konusunda ortaya çıkan sorunlar. Oldukça uzun ömürlü olan makineler bozulduğunda ne yazık ki yedek parçalarını bulmakta sorun yaşayabiliyorsunuz.

Firmanın bu tür problemleri çözme konusunda yeterince başarılı olmadığı kullanıcıların hep aynı şikayetlerde bulunmasından anlaşılıyor. Böyle bir sorun olduğu için ürününüz bozulduğunda ve onu servise yolladığınızda sadece tamir edilmiş olarak almanız muhtemel. Bu da makinenin kısa süre sonra yeniden bozulma ihtimali olduğu anlamına geliyor.

ICM 15210 model makinelerle ilgili sıkça karşılaşılan sorunlardan biri de ürünü bir süre kullanmanıza rağmen plastik kokusu duyma ihtimalinizin olması. Bu sorunun bir süre sonra geçeceğini ifade eden firma yetkilileri her türlü şikayet konusunda acilen çözüm bulmak için kaliteli hizmet veriyorlar diyebiliriz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top