What is a Full Moon Ritual? 8 Steps to Make Your Wishes Come True!

Önceki yazımda Ay döngüsünün hayatımızı nasıl etkilediğinden bahsetmiştim. Acı eşiğimizin düşmesine neden olan, trafik kazalarını arttıran, uyku düzenimizi bozan bu enerji oldukça güçlüdür. Dolunay enerjisinin dileklerimizi gerçekleştirmek için yönlendirilmesi de mümkündür. Bu nedenle Ay’ın dünyaya göre konumunu değiştirdiği ve döngüsünün sonuna geldiği süreci hem kötü enerjilerden arınmak hem de hayallerimize ulaşmak için değerlendirebiliriz. Bugünkü yazımda sizin için 10 pratik adımda uygulayabileceğiniz bir dilekleri gerçekleştirme ritüeli paylaşmak istedim. Evdeki malzemelerle bile yapabileceğiniz bu ritüeli hemen deneyebilirsiniz.

Dolunay ritüeli hayatınızı değiştirecek
Enerjinizi Yenileyin

Dolunay Ritüeli Nedir? Ne İşe Yarar?

Ritüel deyince aklımıza eski zamanlarda uygulanan ürkütücü törenler geliyor olabilir ama aslında işin aslı pek de öyle değil. Antik dönemlerden beri bu döngülerin değiştiği zamanlarda bazı uygulamalar yapılıyor ve açığa çıkan güçlü enerjinin istediğimiz şekilde yönlendirilmesi sağlanıyor.

Bu süreçte vücudumuzun daha fazla ödem tutması, iştahımızın artması, duygusal dalgalanmalar yaşıyor olmamız aslında açığa çıkan enerjinin çok daha güçlü olmasından kaynaklanıyor. İşte bu bahsettiğim ritüellerin amacı da açığa çıkan enerjiyi kullanarak isteklerimize ulaşmak.

Ritüelleri Dolunay’dan birkaç gün önce yapabilir, bu süreç tamamen bitene kadar tekrar edebilirsiniz. Ya da isterseniz sadece Dolunay gecesinde uygulamanız da mümkün. Bu enerji bütün olumsuzluklardan ve kötülüklerden arınmamızı sağlayacak kadar güçlü olduğundan yaklaşık bir hafta boyunca etkisi devam etmektedir.

Gerekli Malzemeler

  • Mum ve Tütsüler
  • Mat
  • Defter ya da Kağıt Parçası
  • Kalem
  • Varsa Şifalı Taşlar
  • Sevdiğiniz Müzikler
  • Defne Yaprağı
  • Adaçayı

*Malzemelerin çoğu opsiyoneldir. Ritüelin nasıl yapıldığını öğrendikten sonra malzemeleri de adımları da kendinize göre kişiselleştirebilirsiniz.

mum4 750x375 1 dolunay 1 | Shuayip.com
Olumsuzluklardan Arının

Adımlar ve Uygulama

Birinci Adım

Bu Dolunay ritüelini gerçekleştirmek için ilk yapmanız gereken kendinize uygun güzel bir alan bulmak olacak. Bu alan evinizin bahçesinde ya da balkonda bir yer olabilir. Toprağın üzerinde olmak enerjiyi güçlendirecektir. Ama mümkün değilse evin istediğiniz bir odasını da seçebilirsiniz. Bu alanı mumlar ve tütsülerle süsleyin. Varsa şifalı taşlarınızı yanınıza alın. Ametist ve akik iyi gelebilir. Ayrıca adaçayı da yakabilirsiniz.

İkinci Adım

Alanınızı hazırladığınıza göre artık sıra geldi sakinleşmeye ve odaklanmaya. Sevdiğiniz müzikleri açabilir ya da dışarıdaysanız kulaklık takabilirsiniz. Bir süre sessizce oturup müziği dinleyin, nefes alıp verin. Bu noktada lavanta yağı gibi bir rahatlatıcı yağdan da yardım alabilirsiniz.

Üçüncü Adım

Rahatladıktan sonra defterinizi ya da kağıt parçanızı almanız gerekiyor. Kağıdımıza bir şeyler yazmadan önce hayatınızda olup bitenleri biraz düşünmeli, hayallerinize ve dileklerinize odaklanmalısınız. Bu kağıda sırayla önce hedeflerinizi ve sonra da kurtulmak istediklerinizi yazın.

Dördüncü Adım

Yavaş yavaş ilerlemeye gayret edin ve kendinize biraz zaman tanıyın. Detaylara dalmanıza ve her şeyi fazla düşünmenize gerek yok. Bu adımda yaktığınız tütsü ya da mumu etrafınızda hafifçe dolaştırıp enerjinizi yönlendirdiğinizi düşünmelisiniz. Varsa defne yaprağı yakarak bu işlemi güçlendirebilirsiniz.

7 nefes egzersizi ile 10 dakikadan kisa bir surede daha iyi hissedin dolunay 2 | Shuayip.com
Ruhsal Çalışmalar Yapın

Beşinci Adım

Derin nefesler almaya devam edin, kendinizi olduğunuz gibi kabullenmek için son zamanlarda yaşadıklarınızı, bunlara verdiğiniz tepkileri biraz gözden geçirin. Aslında zaten elinizden geleni yaptığınızı fark edeceksiniz, bu da anda kalmanızı sağlayacak.

Altıncı Adım

Artık ritüelin en önemli yerine geliyoruz. Bu süreçte istediklerinizi ve istemediklerinizi düşünmek sizi biraz heyecanlandırmış olabilir. Kalp atışlarınızın hızlanmasına izin verin ve paniğe kapılmayın. Enerjiniz tazelenmeye ve tüm gücüyle açığa çıkmaya başladı.

Yedinci Adım

Şimdi de dileklerinizi ve kurtulmak istediklerinizi yazdığınız kağıdı alıp sakin bir nefes alın. Yazdıklarınızı yeniden okuyun ve bir ucundan yakın. Tamamen yanana kadar bunlara odaklanarak bekleyin. Külleri hazır hissettiğinizde denize ya da su birikintisine atabilir. Rüzgarda uçmalarını sağlayabilirsiniz. Bu mümkün değilse toprağa gömmek de iyi bir alternatif olacaktır.

Sekizinci Adım

Ritüelimizin sonuna geldik. Yeniden hazırladığınız alanda biraz oturun. Sakinleşin ve niyetinizi tekrar edin. Sonra da ılık bir duş alıp Dolunay enerjisini doğru şekilde yönlendirdiğinizi aklınızdan geçirin. Son olarak da duştan sonra biraz hava almak size iyi gelebilir.

You May Be Interested In:

Reiki ile Şifacı Olabilirsiniz!

Doğru Nefes Teknikleriyle İlaç Kullanımınızı Azaltın

Healing Stones: You Can Get Rid of Your Pains with Agate!

Love Revelation with Tarot Cards: 3 Steps to Know the Future of Your Relationship!

How to Lay Out Tarot Cards? Tell Your Fortune with 4 Different Constellations!

Dolunay Enerjisinin Etkileri: Ay Hayatımızı Değiştiriyor Olabilir mi?

Healing Stones: Everything You Need to Know About Amethyst in 6 Articles

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top