Top 4 Juicer Models

Katı meyve sıkacağı özellikle de kışın bağışıklığımızı güçlendirmemiz için çok faydalı olan mutfak aletlerinden biridir. Meyve suyu severlerin mutlaka evinde bulundurmak istediği bu ürünler aynı zamanda sağlıklı yaşam trendine uyanların da dikkatini çekiyor.

Korona döneminde enfeksiyon risklerine karşı korunmak için daha fazla vitamin almamız gerekir hale geldi. Bu da Bosch ya da King gibi farklı markaların çıkarttığı çeşitli özellikleri bulunan katı meyve sıkacağı modellerinin satışını arttırdı. Ben bugünkü yazımda sonbahara girdiğimiz ve Covid-19 salgının giderek yoğunlaştığı bu dönemde işinize yarayabilecek katı meyve sıkacaklarını incelemek istedim.

Böyle bir ihtiyacınız varsa sizin için detaylı olarak ele aldığım bu ürünlerden kendinize uygun olanı satın alabilir hem lezzetli hem de şifa kaynağı meyve sularının tadını çıkartabilirsiniz.

En iyi katı meyve sıkacağı modelleri
Healthy lifestyle

Meyve Suyu Hakkında Temel Bilgiler

Meyve ya da sebze suyu sıkabileceğiniz katı meyve sıkacağı modellerini incelemeye geçmeden önce meyve suyu hakkında temel bilgilerden bahsetmek istedim. Öncelikle meyve sularının hiçbir zaman meyvenin yerini tutmayacağını ifade etmek isterim.

Meyvenin kendisini yemek yerine suyunu içmeyi tercih etmemelisiniz. Ayrıca vücudunuza iyi gelecek meyve ile sebze sularını karışık bir şekilde hazırlayıp kendinize özel içecekler haline getirebilirsiniz. Bu içecekler düşünüldüğü gibi sadece zayıflama ya da ödem atma gibi amaçlarla kullanılmaz.

Son olarak da meyve suyunu hazır alırım, evde sıkmama gerek yok diye düşünenler için marketlerde satılan hazır meyve sularının katkı maddesi ve insan sağlığına zararlı farklı içeriklerle dolu olduğunu ifade etmekte yarar var. Bu içecekler şeker oranı bakımından da zararlıdır.

En İyi Katı Meyve Sıkacağı Modelleri

Bosch MES4010

Ürünün en önemli özelliklerine baktığımızda ilk karşımıza çıkan seramik bıçağı sayesinde üstün bir performans sağlaması oluyor. Bıçakları güçlü olduğundan en sert meyve ve sebzeleri bile sıkabiliyor.

1200 Watt gücündeki bu makine geniş ağzı sayesinde sebze ile meyvelerin kesilmeden içine atılmasını sağlıyor. Damlama emniyeti olduğu için içeceğinizi sorunsuz bir şekilde istediğiniz kaba alabiliyorsunuz.

Yüksek kaliteli döküm bir gövdesi olan bu aletin uzun ömürlü olduğunu söylemek de mümkün. Bütün parçaları takıldığında kendini güvenli çalışma moduna alıyor ve yaralanmaları da önlüyor.

Sert ve yumuşak meyve ile sebzelerin sıkılmasını sağlayabilecek üç farklı ayarı bulunuyor. Ayrıca tüm parçaları bulaşık makinesinde yıkandığı için size rahat temizlik imkanı sağlıyor. Kaymayı engelleyen ayakları ve şık tasarımı ile mutfağınıza uyum sağlayacağını da söyleyebiliriz.

Ürünün fiyatı: 2.200 lira

King P1110 B Exotic

Bu makine sert meyve köklerini bile sıkabilecek kadar güçlü bir sisteme sahip. Eğer hem kaliteli hem de her türlü sebze ve meyvenin suyunu sıkabileceğiniz bir alet arıyorsanız bunu gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Böyle bir ürüne ayıracağı bütçesi ortalamanın biraz üzerinde olanların da satın alabileceği bu meyve sıkacağı fazla köpük ve posa çıkartmadığı için de kullanıcılardan tam not alıyor.

Kaymayı engelleyen ayakları ve şık tasarımı ile mutfağının dekorasyonuna önem verenlerin de tercih edebileceği bu ürünün tek eksi yönü yumuşak meyvelerde ya da yeşil yapraklı sebzelerde çok başarılı olamamasıydı.

Ürünün fiyatı: 685 lira

Karaca Maxvit 1501

Listemizin üçüncü sırasındaki ürünümüz Karaca markasının bir katı meyve sıkacağı. Bu makine tek seferde iki litrelik meyve suyu hazırlama özelliği ile kalabalık ailelerin ilk tercihleri arasında yer alıyor.

Motor gücü yüksek olduğundan yeşil yapraklı sebzeler de dahil olmak üzere çok çeşitli meyve ve sebzelerde kullanılabiliyor. Şeffaf posa kabı çöpün kolayca atılmasını sağlıyor. Damlama önleyici paslanmaz çelik oluğu meyve suyunu bardağa boşaltılmasına yardımcı oluyor.

Dayanıklı bıçakları sayesinde oldukça uzun süreli bir kullanım imkanı sunuyor ve çok sessiz çalışıyor. Ev aletlerinin ortalamanın biraz daha üzerinde bir kaliteye sahip olmasını isteyen kişiler dört yıl garantili bu ürünü alabilir.

Ürünün fiyatı: 700 lira

110000001402658 katı meyve sıkacağı 2 | Shuayip.com
Karaca

Arzum Meyvix

Bu son ürünümüz de yine yeşil lifli sebzeler ve sert kabuklu meyvelerde kullanılmaya uygun. Meyve ve sebze sularını köpürtmeden yaptığı için iyi sonuç verdiğini söylemek mümkün.

Benzer modellerine göre çok daha iyi bir performansı olan bu üründen kullanıcılar çok memnun kalıyorlar diyebiliriz. Ürünün iki kademeli hız ayarı, çıkartılabilir bir geniş posa haznesi ve güvenli kullanım için uygun bir mandalı bulunuyor.

Ürünün fiyatı: 850 lira

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top