Most Popular Ikea Kitchen Products – 1

Ikea 2005 yılında ülkemize giriş yaptığından bu yana en sevilen mağazalardan biri haline geldi. Şuan İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirler dışında Bursa, Antalya, Bodrum gibi yerlerde de şubeleri bulunuyor. Ancak firmanın tüm ürünlerini pratik bir şekilde internetten sipariş edebiliyorsunuz. Hem mobilya gibi büyük dekorasyon eşyaları hem de tabak, bardak, bıçak gibi küçük gereçler konusunda kaliteli ürünler üreten firma evin tüm ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor.

Mutfak diğer odalarımızdan farklı olarak çok çeşitli ürüne ihtiyacımız olan bir alandır. Lezzetli yemekler hazırlamak ve hijyenik koşulları sağlamak amacıyla çoğu zaman çeşitli malzemelerden yardım almak durumunda kalırız. Zaman içinde hayatımızı kolaylaştıran eşyaları fark ettikçe bunları düzenli olarak kullanmaya başlarız. Bugünkü yazımda sizin için Ikea’nın hayat kurtarıcı bütçe dostu ve kaliteli mutfak gereçlerini derleme istedim. İster mağazadan ister internetten temin edebileceğiniz bu malzemeler işinizi kolaylaştıracak.

Ikea’nın Bütçe Dostu Favori Mutfak Gereçleri

Rinning Bulaşıklık

Evinizde bulaşık makineniz olsa da olmasa da her zaman bazı şeyleri elinizde yıkamanız gerekir. Bu nedenle tezgahın üzerinde plastik gibi malzemelerden yapılmış bir bulaşıklık olması gerekir. Bu ürünlerin yapıldığı malzemenin kalitesi oldukça önemlidir. Aksi takdirde tabak çanaklarımızı yerleştireceğimiz bulaşıklıkta oluşan bakteriler sağlığımızı tehdit eder.

Mağazanın Rinning model ürünü estetiğe önem verenlerin ilk tercihlerinden biri oluyor. Çünkü siyah rengiyle göze batmıyor ve her temaya uyum sağlıyor. Oldukça minimal bir tasarımı var. Hem kaliteli hem de kullanışlı. Eğimli bir yapısı olduğundan lavabonun kenarına koymanız gerekiyor.

Bulaşıklıklarla ilgili en önemli sorunlardan biri de altına akan su kurumadığı için oluşan küftür. Bu bulaşıklığın eğimli yapısı böyle bir sorun oluşmasına engel oluyor. Su ürünün kanallarından akıp gidiyor. İstediğiniz her şeyi üzerine rahatça yerleştirebiliyorsunuz. Ayrıca siyah metal aparatlarından alarak bulaşıklığı daha geniş hale getirmeniz de mümkün.

Temizliği de çok kolay olan bu ürünü nemli bezle silseniz bile yeterli oluyor. Modern tasarımı ile herkesin zevkine uygun bu bulaşıklığı almak isterseniz şu anda fiyatı 93 lira.

En sevilen Ikea mutfak ürünleri
Bulaşıklık

Idealisk Patates Ezici

Siz de püre yapmayı ya da patatesli tarifleri seviyor musunuz? O zaman patates ezmeye üşendiğiniz zamanlar da mutlaka olmuştur. Ayrıca kötü bir ezici ile çalıştığınızda patateslerin pürüzsüz hale gelmediğini de çok kez fark etmişsinizdir. Artık bu sorunları tamamen unutabilirsiniz. Çünkü firmanın bu ürünü piyasada satılan benzer modellerinden çok daha iyi.

Sarımsak eziciyi andıran yapısını ilk gördüğünüzde size biraz daha farklı gelebilir. Ancak mekanizmasının çok güçlü olduğunu söylemek mümkün. Haşladığınız patatesi ürünün hazne kısmına yerleştirdikten sonra tek hamlede işinizi bitirebiliyorsunuz. Bu nedenle ürünün kalabalık sofralara için yemek hazırlamaya da uygun olduğunu söylemek mümkün. Tamamı metal olduğundan bükülmesi gibi bir problem ortaya çıkmıyor.

Bu patates ezicinin temizliği de çok kolay. Parçaları bulaşık makinesinde yıkanabiliyor. Eğer bulaşık makineniz yoksa pratik bir şekilde elde de yıkayabilirsiniz. Patatesleri blender kullanarak ezmek ya da farklı patates ezicilerle dakikalarca uğraşmak yerine bu ürünle çok lezzetli tarifler yapabileceksiniz. Ürünün fiyatı şu anda 85 lira.

ikea patates ezici yorum ikea 1 | Shuayip.com
Patates Ezici

Sakkunning Çay Süzgeci

Ülkemizde çayın ne kadar sevildiğini bilmeyen yoktur. Siyah çay tiryakilerinin gündelik hayatının ayrılmaz bir parçası olan bu içeceği demlemek için zamanınız olmadığında mecburen poşet çay içmek zorunda kalıyor olabilirsiniz. Ama bu deneyimin dökme çayla aynı olmadığını biliyoruz. Ayrıca bitki çayı severlerin de arttığı bu dönemde iyi bir süzgeç herkes için hayat kurtartıcı olabilir.

Firmanın çıkarttığı bu ürün tek fincanlık bir çay süzgeci. Oldukça iyi bir alternatif olduğunu söyleyebiliriz çünkü pratik yapısı ile bardaktan çıkartıldığında kendi kulpunun üzerine bırakabiliyorsunuz. Yani bir peçete, tabak ya da herhangi bir şeyin üzerine koymanız gerekmediği için dışarıda da kullanabiliyorsunuz.

Süzgeçten damlayan çay haznede birikiyor ve fazladan uğraş gerektirmiyor. Bardağınızın içine çay parçacıklarının gelmesine engel olması da en önemli özelliklerinden biri diyebiliriz. Hızlıca çay demlemeniz gerektiği anlarda kesinlikle çok işinize yarayacak. Ürünün fiyatı şu anda 28 lira.

cay suzgeci ikea ikea 2 | Shuayip.com
Çay Süzgeci

Personal Assessment

Ben de Ikea mağazasını severek ziyaret eden ve mağazadan sıkça alışveriş yapan biriyim. Bu ürünleri güvenle kullanabileceğinizi söyleyebilirim. Özellikle de bulaşıklık her mutfağın olmazsa olmazı. Çay severler için önerdiğim süzgeç ve pratik patates ezici benzer şekilde talebe göre alınabilecek ürünler arasında.

Mağazayı ziyaret etmek için link to you can take a look.

You May Be Interested In:

Kitchen Decoration Suggestions

Beurer KS 51 Kitchen Scale

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top