2 Favorite Solid Shampoos

Çevre dostu kozmetik ürünler kullanmak isteyenlerin bir numaralı tercihlerinden biri de katı şampuanlar. Son dönemin popüler akımlarından biri haline gelen bu ürünler çeşitli firmalar tarafından organik ve doğal içerikli ürünler olarak piyasaya sunuluyor diyebiliriz. Siz de hayatınızı bu yönde değiştirmek ve gezegenimize katkı sağlamak istiyorsanız kimyasallarla dolu içerikleri ile pek çok açıdan doğaya zarar veren şampuanların yerine bu ürünleri deneyebilirsiniz.

Bugünkü yazımda sizin için farklı kişisel bakım ürünlerinden birini, katı şampuanları incelemek istedim. Standart şampuanların susuz versiyonu olarak adlandırılan bu ürünler farklı renkleri ve kokuları da kullanıcıların dikkatini çekiyor diyebiliriz. İçinde çeşitli vitamin ve mineraller de olan bu doğa dostu şampuanların her saç tipine uygun versiyonları mevcuttur.

Sizin için derlediğim farklı katı şampuan türlerine göz atabilir ve kendiniz için uygun olanlardan birini tercih edebilirsiniz.

Katı şampuan kullanabilirsiniz
Çevreci Ürünler Tercih Edin

Saç Türlerine Göre Katı Şampuanlar

Markaların ürettiği farklı özellikteki ürünleri tek tek incelemeden önce hangi saç türüne göre nasıl bir şampuan seçmeniz gerektiği ile ilgili bilgi vermek istedim.

Öncelikle tabi ki saçınızın nasıl bir türde olduğunu bilmeniz gerekiyor. Mesela yağlı saçlar için en uygun ürünler içerisinde kenevir, balkabağı ve pelin otu bulunanlardır. Bu maddelerin hem saçları hem de saç dersini temizleme özelliği vardır.

Saçlarınız sönükse çok daha hacimli olmalarını istiyorsanız bu durumda da yapacağınız seçim kuşburnu, mentol ve ısırgan otu içerikli bir ürün olmalı. Bu maddeler saçların kabarık olmasını sağlar.

Kuru saçlar için tercih edilebilecek ürünlerin içeriğinde ise genelde muz aroması bulunur. Muzun saçın kurumasını önlediği ve cildin kendi dengesine kavuşmasını sağladığı düşünülmektedir. Eğer saç derinizle ilgili kepek gibi bir sorununuz varsa bu durumda seçeceğiniz üründe biberiye ve defne yağı bulunması sizin için iyi olabilir.

Boyalı saçların özel bakıma ihtiyaç duyduğunu göz önünde bulundurduğumuzda saçı boyalı kişilerin alkali seviyesi düşük ürünleri alması gerektiğini ifade edebiliriz.

Son olarak da bu türlerden hangisi size uygunsa onu seçseniz de katı şampuanların sıradan versiyonlarına göre biraz daha uzun sürede etkili olduğunu hatırlatmakta yarar var.

Benefits

Böyle bir ürün kullanmaya başlamak için herhangi bir sebep göremiyorsanız mutlaka bu katı kişisel bakım ürünlerinin faydalarını bilmelisiniz.

Bu ürünler kullanım kolaylığı sağlar. Çok daha çevre dostu ve dayanıklıdırlar. Bitmeleri uzun zaman aldığından ekonomik olarak da bütçenizi destekleyeceklerini söylemek mümkün.

Plastik kullanımını azaltan bu ürünler denizlerin ve doğanın çok daha temiz kalmasını sağlarlar. Sürdürülebilir yaşam hareketine de uygun bu ürünler sağlık açısından da daha faydalıdır.

En Çok Tercih Edilen Ürünler

Jardin Naturel – Solid

This ürün en çok tercih edilenlerden biridir. Saçı ve deriyi çok iyi temizler, saçlarınızın daha parlak ve yumuşak olmasını sağlar, yaklaşık elli ila altmış kullanımlık bir ömrü vardır.

İçeriğindeki maddeler: Sodium Cocoyl Istethionate, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, Cetyl Alcohol, Stearic Acid, Mango Yağı, Kakao Yağı, Panthenol, Hydrolyzed Corn Protein, Hydrolyzed Wheat Protein, Bitkisel Keratin, Hibisküs Çiçeği Tozu, Bentonit Kil, Itır Uçucu Yağı ve Lavanta Uçucu Yağı şeklindedir. 

Islak saça sürülüp köpürtülerek kullanılır ve bol suyla durulanır. Alerjisi olan kişilerin mutlaka öncesinde vücudunun belli bir bölgesinde denemesi önerilir.

Ürünün fiyatı ise 76 lira.

61DC6CB6 5B78 48F2 9B4F şampuan 1 | Shuayip.com
Jardin Naturel

Yves Rocher – Solide

Firmanın özel olarak ürettiği serinin en sevilenlerinden biri olan bu ürün besleyici özelliktedir. Saçları temizlerken aynı zamanda da derinlemesine beslediği için saçlarının daha gür olmasını isteyen kişilerin ilk tercihlerindendir.

İçeriği tamamen doğaldır ve aynısefa, papatya, mavi kantaron çiçeklerinden yapılmıştır. Yoğun köpüren dokusu ile saçlarınızın çok daha yumuşak olmasını sağlar.

Bu ürünün kullanım ömrü yüz yıkamadır. Elinizin arasında köpürtüp uygularsanız daha iyi sonuç alacağınız bu ürün kendi özel kutusunda muhafaza edilir.

Firma sıfır atık politikasıyla üretim yaptığı için ürünlerinin tamamen doğa dostu olduğunu ifade edebiliriz. Doğada yüzde doksan dokuz çözünür maddelerden üretilmiştir ve sülfat içermez.

Ürünün fiyatı 70 lira.

champu solidos yves rocher 53203d27 1200x630 şampuan 2 | Shuayip.com
Yves Rocher

Conclusion

Bu iki markanın ürünleri dışında tercih edebileceğiniz çok daha farklı katı şampuanlar da mevcut. Ancak bu firmaların ürün serileri geniş kapsamlı olduğu için ilk yazımda bu ikisini ele almak istedim.

Doğa dostu bir kişisel bakım ürünü tercih etmek istiyorsanız bu iki markanın ürünlerine göz atabilirsiniz. Kendi saç türünüze göre bir ürün bulabileceğinizden eminim. Diğer markaların ürünlerini de sonraki yazılarımda ele alacağım.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top