Best Dry Shampoos: 5 Products That Will Make Your Hair Voluminous

Saçlarımızın her zaman tertemiz olmasını ve güzel kokmasını istiyoruz ama sık yıkama saçların yıpranmasına neden oluyor. Zayıf saçlarda saç dökülmesi sorununun daha fazla göründüğünü de göz önünde bulundurduğumuzda kuru şampuan kullanımının önemini daha iyi anlıyoruz. Saç bakımında büyük yer tutan bu popüler ürünler gündelik yaşantımızda acil durumlarda tam bir hayat kurtarıcı rolü oynuyor.

Siz de saçlarınızı sık yıkamak istemiyorsanız hem saçınız gün içinde yağlandığında hem de hacmini kaybettiğinde köpük ya da saç kremi formunda olan bu kuru şampuanlardan kullanabilirsiniz. Bugünkü yazımda sizin için en sevilen ürünleri derledim.

Kuru Şampuan ile İlgili Temel Bilgiler

Nemden ve kava kirliliği gibi faktörlerden dolayı gün içinde dolgunluğunu yitiren saçları kadınlar için can sıkıcı bir durum haline gelebiliyor. Özellikle de daha yoğun günlerde koşturmacanın içinde saçlarınızın ne hale geldiğini fark edemeyebiliyorsunuz. Bu tür durumlar için çantanızda bir kuru şampuan bulundurmayı düşünebilirsiniz.

Bu ürünler sprey, toz, pudra ya da saç kremi gibi formlarda olabiliyor. Saçın fazla yağını emecek şekilde tasarlanan bu şampuanlar saçların tazelenmesine yardımcı oluyor. Ayrıca saçınız çok daha güzel kokuyor.

pexels chermiti mohamed 3142444 scaled 1 kuru şampuan 1 | Shuayip.com
Saçlarınıza Hacim Katın

How to use

Gün içinde ağırlaşan saçların yeniden kendine gelmesine yardımcı olan bu ürünler arasında en popüler olanlarını detaylı bir şekilde incelemeden önce kullanım şekli hakkında bilgi vermek istedim.

Kuru şampuanlar iyice çalkalandıktan sonra kullanılırlar. Hangi formda olursa olsun genelde şişe içinde satılan bu ürünleri kullanmadan önce iyice karıştırmaya özen göstermelisiniz. Sonrasında yaklaşık otuz santim uzaklıktan saç diplerinize doğru sıkmanız gerekiyor.

Kuru şampuanların kişisel bakım rutininde etkili bir şekilde uygulanabilmesi için saçların tutam tutam ayrılması, sonrasında ürün saç diplerine yedirilecek şekilde kullanılmalıdır. Şampuanın eşit dağıldığından emin olmalısınız.

Saçınız düzse saçınızı tarayıp daha hacimli bir saç elde edebilirsiniz. Saçınız kıvırcıksa parmaklarınızla buklelerinizi daha belirgin hale getirmeyi deneyebilirsiniz.

Most Popular Products

Klorane

Bu kuru şampuanın içinde yulaf sütü bulunuyor. Su kullanmadan saçların ve saç derisinin temizlenmesini sağlayan ürün saça hacim veriyor. Kullanım açısından oldukça pratik olduğunu söylemek mümkün. Saçını sık yıkamak istemeyenler, yoğunluktan saçıyla ilgilenmeye fırsat bulamayanlar ve yatarak tedavi gören hastalar bu şampuanı tercih edebilir.

En sevilen kuru şampuanlar
Klorane

Moroccanoil

Saç rengine göre özel olarak tasarlanan bu şampuanın koyu ve açık tonlu saçlar için iki ayrı çeşidi bulunuyor. Bu ürün saçın üzerine biriken bütün kirlerin temizlenmesi açısından oldukça yararlı. Kötü kokular konusunda da çok etkili diyebiliriz. Bu bakımdan mutfak gibi üzerine koku sinme ihtimali olan yerlerde çalışanlar daha fazla tercih ediyor. İçindeki pirinç nişastası sayesinde saçı anında canlandırıyor. Güneş ışınlarından koruma özelliği ile sahilde kullanıma uygun. Ayrıca saç tonuna özel geliştirildiği için renk pigmentlerini de koruyor.

eniyi15kurusampuan3 kuru şampuan 2 | Shuayip.com
Moroccanoil

Urban Care Tropical Paradise Jungle

Çok sevilen popüler saç bakımı markası Urban Care’ın ürettiği bu ürün saç dökülmesi sorunu yaşayanlar için de uygun. Hacim veren özel formülü ile yağlanmış, sönük ve zayıf saçları anında dolgun hale getiriyor. Tropik meyve aroması ile saçlarınızın çiçek gibi kokmasını sağlıyor. Ayrıca keratin içerdiğinde saçlara doğal olarak bakım yapıyor ve saçın güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korunmasını sağlıyor.

urbancare kuru şampuan 3 | Shuayip.com
Urban Care

John Frieda Luxurious Volume

John Frieda markası profesyonel bakım merkezilerinde de kullanılan oldukça kaliteli ürünler üretir. Fiyatları benzer ürünlere göre biraz daha pahalı olsa da uzun süreli kullanım imkanı sağladığından fiyatını hak ediyor diyebiliriz. Bu ürün de ince telli, sönük ve cansız saçlar için özel olarak tasarlanmış. Saç derinize ferahlık hissi veriyor ve saç derisindeki yağlanmayı kontrol altına alarak saçı tazeliyor.

John Frieda Luxurious Volume Anytime Vol c465 kuru şampuan 4 | Shuayip.com
John Frieda

Toni & Guy Yüksek Hacim

Bu markanın ürünlerini de Gratis, Watsons ve Rossman gibi mağazalarda rahatça bulabiliriz. Benzer şekilde fiyat olarak diğerlerinden biraz daha pahalı olabilir ama uzun süredir saçlarınız istediğiniz gibi değilse saçınıza bakım yapmak için bu ürünü düzenli olarak kullanabilirsiniz. Özellikle de çevresel faktörlerden dolayı saçları kısa sürede sönen kişiler tercih edebilir. Bir dakika içerisinde saça hızlıca hacim verdiği için çantanızda taşıyabileceğiniz kurtarıcı bir ürün olarak düşünülebilir.

toniguy kuru şampuan 5 | Shuayip.com
Toni & Guy

Sonuç ve Kişisel Değerlendirme

Saçları sık yıkamak ve sürekli fön ya da düzleştirici gibi aletlerle şekilde vermek saçın zayıflamasına neden oluyor. Saçınızı bir süre dinlendirmek ve gün içinde güzel kokan hacimli saçlara sahip olmak isterseniz bu ürünlerden kendinize uygun olanı seçip hemen denemeye başlayabilirsiniz.

You May Be Interested In:

2 Favorite Solid Shampoos

Korean Skin Care Routine: Get Rid of Skin Blemishes in 10 Days!

Best Vegan Cosmetics Brands – 1

Vegan Personal Care Products

Evde Yüz Maskesi Yapabilirsiniz: 4 Pratik Tarif

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top