Best Mandala Coloring Books

Daha önceki yazımda mandala yaparak nasıl ruhunuzu dinlendirebileceğinizden bahsetmiş, bu resimleri boyamanın bir tür terapi gibi olduğunu anlatmıştım.

Eğer bu konu ilginizi çektiyse ve siz de en kısa zamanda böyle bir hobiye başlamak istiyorsanız sizin için derlediğim mandala boyama kitaplarından faydalanabilirsiniz.

Mandala boyama kitapları
Relax with Mandala

Mandala Boyama Kitapları Nasıl Ortaya Çıktı?

Budist keşişlerin meditasyon aracı olarak kullandığı bu teknik zamanla Tibet, Çin ve Japonya gibi Asya ülkelerinde oldukça popüler hale geldi. Din adamlarının ardından bölgelerdeki sanatçıların da ilgi odağı olan bu yöntem günümüzde pek çok kişi için bir rahatlama yöntemi görevi görüyor diyebiliriz.

Modern çağda hem meditasyon hem de bir tür sanat olarak tercih edilen mandala çizimleri bu işe yeni başlayanlara kolaylık sağlaması amacıyla artık boyama kitaplarına aktarılıyor. Pek çok farklı yayınevi bu çizimleri basıyor ve siz de çizimleri istediğiniz gibi kuru ya da pastel gibi boyalarla boyayabiliyorsunuz.

Desenlerin ne anlama geldiğine baktığımızda ise dairelerin genellikle beden, zihin ve kalbimizin yeniden canlandırılması ile ilgilidir. Çizimlerin bu alanlarına odaklandığınızda böyle bir etkisi olacağı düşünülmektedir. Genelini boyadığınızda ise bilinçaltınızdaki duygu ve düşünceleri ortaya çıkartarak sizi sakinleştirir.

Son olarak da bu çizimleri boyamayı bitirdiğinizde odanıza asarsanız rüya kapanı gibi bir etkisi olacağını ifade etmeliyiz. Evinizdeki kötü şansın, olumsuz enerjilerin ve negatif atmosferin kaybolması için boyadığınız çizimleri çerçeveletip duvarlarınıza asabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Boyama Kitapları

Alfa Yayınları

Bu yayınevinin çıkarttığı kitap en çok satılanların başında gelmektedir. Süper Mandala adıyla çıkan kitap 2016 yılında ilk baskısını yapmış ancak ciddi bir talep olduğu için halen basılmaya devam etmektedir. Bol sayfa sayısı ve farklı çizimleriyle herkesin zevkine hitap eden kitabın en önemli özelliği resimlerdeki ince detaylardır. Kısa sürede bitmeyecek güzel bir kitap arıyorsanız bunu ürünü tercih edebilirsiniz.

9786051711355 21703 mandala 1 | Shuayip.com
Alfa Yayınları

İnkılap Yayınevi

Optik Mandala adıyla basılan kitabın farklı desenleri sizi kendine çekecek. Eğer klasik çizimlerden hoşlanmıyorsanız bu ürünü tercih edebilirsiniz. Özellikle de bu işe başlayıp kendisini biraz daha geliştirmek isteyenlerin tercih ettiği kitabın illüzyonlarla dolu resimleri insanı kısa sürede sakinleştirmektedir. Sıra dışı çizimleri boyamak için hemen bu kitabı alabilirsiniz.

Bulut Eğitim ve Kültür Yayınları

Renklerin Gizemi ismiyle yayına çıkan kitabın içindeki çizimler oldukça etkileyicidir. Bu kitabın da en çok satanlar listesinin üst sıralarında olduğunu söyleyebiliriz. Renklerin Gizemi kitabını benzer modellerinden öne çıkartan en önemli özelliği ise kitabın yanında gelen kuru boya kalemleridir. Hızlıca bitirebileceğiniz bu kitabı hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller tercih edebilir.

Therapy Mandala

2020 yılında basılan bu kitabın orta ve zor seviyede yüz elli tane çizimi vardır. Uzun süre kullanabileceğiniz bir kitap arıyorsanız her sayfasında bir tasarım olan bu kitabı gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Daha çok çiçekli desenlerin yer aldığı kitabın odaklanma gücünüzü arttırabileceğini söyleyebiliriz. Ayrıca bu kitapla birlikte bütün stresinizi atacak, kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz. Bu ürünü diğerlerinden öne çıkartan özelliği ise sayfalarının kopartılabiliyor olması. Böylece çizimleri boyamayı bitirdiğinizde kolayca alıp evinizi dekore etmek için de kullanabiliyorsunuz.

Anonim Yayıncılık

Yayınevinin Sükunet Şehri adıyla bastığı kitabın içinde kolektif çizerlerin desenleri bulunmaktadır. Özel tasarımların yer aldığı kitap günlük hayatın neden olduğu yorgunluktan kurtulmanız ve hayatınıza keyif katmanız için birebir diyebiliriz. Bu kitabın sayfaları da kopartılabildiği için yine çizimleri boyamayı bitirdiğinizde alıp kolayca çerçeveletebilirsiniz.

10598618136626 mandala 2 | Shuayip.com
Anonim Yayıncılık

Kuzey Yayınları

Yayınevinin bastığı bu kitap Anabella Nightingale tarafından tasarlanmış özel bir eserdir. 2021 yılında dönemin son trend desenleri eklenerek piyasaya sunulmuştur. Yüz yirmi sayfadan oluşan kitabın üretiminde birinci kalite hamur kullanıldığı için yaptığınız boyamalar sanat eseri seviyesinde olacak diyebiliriz. Özellikle bu işe gerçekten kendini vermek isteyen yeni başlayanlar ve alanda ilerlemek isteyenler tarafından sevilen kitabın her yaşa hitap ettiğini söyleyebiliriz.

Psikolojik Etkileri

Bu hobiye başlamayı düşünüyorsanız sizin için derlediğim alternatif kitapları tercih edebilirsiniz. Ancak bu işe başladığınızda ne gibi psikolojik etkileri olacağını da bilmenizde yarar var.

Antik öğretinin inanışına göre çizimleri boyarken ne hissediyorsanız hislerinizi çok daha yoğun bir şekilde yaşamaya başlıyorsunuz. Psikolojik bir tür şifa ritüeli olarak da kullanılabilecek bu çizimleri boyamayı bitirdiğinizde yakarsanız içerisine hapsettiğiniz olumsuz enerjinin yok olacağı düşünülmektedir.

Kitapları satın almak için Take a look.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top