Trendy Pet Products

Evcil hayvanlar evimizin en küçük ve sevimli üyeleri arasında yer alıyor. Çoğumuz onları çocuklarımız gibi görüyor ve onlara aile üyemiz gibi özen gösteriyoruz. Son yıllarda hem ülkemizde hem de tüm dünyada evcil hayvan sahiplenme oranının artması ile birlikte onlarla ilgili ürünlerin satışı da hızlandı.

Bu ihtiyaç ve talebe yönelik farklı malzemeler üreten firmalar kataloglarını genişletti. Benzer şekilde ülkemizde internet üzerinden satış yapan e-ticaret sitelerinin de çok daha fazla evcil hayvan ürünü satmaya başladığını söyleyebiliriz. Kısacası evcil hayvan ürünleri pazarı hızla büyüyen bir sektör halini aldı. İşte ben de bu yüzden bugünkü yazımda sizin için gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz son moda evcil hayvan ürünlerini derlemek istedim.

Evcil hayvan ürünleri satışı giderek artıyor
Onların da İhtiyaçları Var

Temel Evcil Hayvan Ürünleri

Mamalar

Temel malzemelerin yer aldığı kategoriye baktığımızda ilk olarak karşımıza mamalar çıkıyor. Bu kategoride kedi, köpek mamaları dışında kuş, tavşan ya da balık yemlerini ve egzotik hayvanların yediği yiyecekleri bulabiliyorsunuz. Bu kategorinin en fazla çeşit bulunan kedi ve köpek mamaları kısmında ise bir kerede sayılamayacak kadar fazla alt kategori yer alıyor.

Böyle bir ihtiyacınız varsa yavru, yetişkin, kısır hayvanlar için farklı markaların ürettiği mama çeşitlerine göz atabilir, özel bir rahatsızlığı olan hayvanlara yönelik hazırlanan mamalardan birini de tercih edebilirsiniz. Ayrıca daha önce de ifade ettiğim üzere kedi köpek dışında başka bir hayvanınız varsa farklı satış kanalları ya da mağazalardan onlara özel üretilen yiyeceklerden birini almanız mümkün. Ayrıca eğer dışarıdan almak yerine evde kendiniz hazırlamayı tercih ederseniz uygun bir tarifi uygulayarak siz de kedi ya da köpek maması yapabilirsiniz.

Kedi Kumu ve Tuvaleti

Mamalardan sonra yine en çok ziyaret edilen kategorilerden bir diğeri de sadece kedilere yönelik özel olarak üretilen kedi kumları ve tuvaletleri. Eğer bir kedi sahibiyseniz mamadan sonra ilk ihtiyaç duyacağınız temel malzemelerden biri kedi kumu ve tuvaletidir. Kedinizin özelliklerine uygun küçük ya da büyük bir kedi tuvaleti almanız gerekir. Yine bu tuvaletlerin açık ya da kapalı olmak üzere farklı alt kategorileri bulunmaktadır. Kedinizin ihtiyaçları doğrultusunda ona uygun bir seçim yapabilirsiniz. Tuvalet işini hallettikten sonra bir de tuvaletin içine koyacağınız kum almanız gerekir. Kumların alt kategorileri arasında da ince, kalın, doğal ya da kristal gibi çeşitler vardır.

unnamed 13 evcil hayvan 1 | Shuayip.com
Kedi Tuvaleti

Tasmalar

Tasma özellikle köpekler için olmazsa olmaz malzemelerden biridir. Kedileri için tasma alan kişiler olsa da bu malzemenin genellikle köpekler için tercih edildiğini söylemek mümkün. Köpeğinizin boyutuna göre seçeceğiniz tasma türlerinin arasında boyun tasması, göğüs tasması, zincir kayış, eğitim tasması, halat kayış ya da uzatmalı tasma gibi alt kategoriler mevcut. Bu konuda seçim yaparken hem köpeğinizin boyutunu hem de yaşını göz önünde bulundurmanızda yarar olacaktır.

asma evcil hayvan 2 | Shuayip.com
Ona En Uygun Tasmayı Alın

Oyuncaklar

Kedilerin ve köpeklerin en sevdiği malzemeler arasında özellikle de oyuncaklar bulunmaktadır. Oyuncak çeşitlerine baktığımızda karşımıza toplar, pelüş hayvanlar, tüneller gibi çok farklı kategoride malzeme çıkıyor. Bu konuda yapılacak seçimde ise en önemli kriter kedi ya da köpeğimizin zevkleri. Onların neyi sevdiğini en iyi bilecek kişi siz olduğunuz için hayvanınız nasıl eğleniyorsa ona göre bir tercih yapabilirsiniz. Ayrıca kedilerin enerjisini atması için özel olarak hazırlanan kedi oltalarından faydalanabilir, kurmalı bir fare oyuncağı ya da zeka gelişimini destekleyecek oyuncaklardan alabilirsiniz. Köpekler için özel tasarlanan oyuncaklar ise genelde yavrulara uygun çekiştirip dişlerini kaşımasını sağlayacak ürünler ve yetişkinlerin enerjisini atması için kullanılan top gibi yakalanan türden malzemelerdir.

Kıyafetler ve Taşıma Çantaları

Günümüzde evcil hayvan sahiplenme oranının artması ile birlikte özellikle de modern kentlerde yalnız yaşayan kişiler hayvanlarını her yere beraberinde götürmeye başladı. Bu nedenle hayvanlarımızın dışarı çıkarken üşümemesi için üretilen kıyafetlerin yanında hem kedi hem de köpekler için süs amaçlı pek çok farklı aksesuar satışa sunuldu. Kedi ve köpek ayakkabılarının yanı sıra onlar için özel hazırlanan rengarenk kıyafetler de çok satanlar listesine girdi.

Bunun yanı sıra yine hem kedi hem de köpeklerin kolayca taşınmasını sağlayan taşıma çantaları da çok çeşitte üretiliyor. Hayvanların ihtiyacına ve sahiplerinin bireysel zevklerine göre hazırlanan bu malzemeler de günümüzde temel ihtiyaçlar kategorisine girmiş durumda diyebiliriz.

Siz de evinizin sevimli üyesine uygun ürünlerden birini seçerek evcil hayvanınızın ihtiyaçlarını giderebilirsiniz. İlgili yazılar için ayrıca Take a look.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top