Evde Bereketin Sırrı: 5 Adımda Feng Shui

Daha önceki yazılarımda evinizi dekore ederken kullanabileceğiniz pratik bilgilerden bahsetmiş, ev dekorasyonunda en sık yapılan hataları anlatmıştım. Bütün bunları uygulamaya başladığınız halde evinizdeki bereketi, bolluğu ve şansı arttıramıyorsanız o zaman bambaşka bir yönteme başvurmanızın zamanı gelmiş demektir.

Son dönemin popüler akımlarından biri Feng Shui ile hayatınızda yaşadığınız sorunların daha kolay üstesinden gelebilirsiniz. Evdeki enerjinin bozulması ile ortaya çıkan bu tür problemleri aşmak için neler yapabileceğinize dair önerilerde bulunan bu antik felsefe size aşk, eğitim, para, ilişkiler gibi pek çok konuda destek vermeyi amaçlıyor.

Sizin de evinizin enerjisini değiştirmeye ihtiyacınız varsa bu yöntemin kurallarına göz atabilir, hemen hayata geçirip olumlu sonuçlarını almaya başlayabilirsiniz. Ayna, kapı gibi objelerin yerlerinin büyük önem taşıdığı bu yöntemde renk seçimine de dikkat etmeniz gerekiyor. Bu öğreti size evde depresif ve mutsuz hissetmenizin nedenleri ile ilgili bilgi sunuyor ve belki de kafanızın üzerinde kara bulutlar varmış gibi hissetmenize neden olan kötü şansınızdan kurtulmanızı sağlıyor.

Evde bereketinizi arttırabilirsiniz
Antik Çin Öğretisi

Evin Bereketini Arttıran Feng Shui ile İlgili Temel Bilgiler

Bu öğretinin kuralları ile ilgili bilgi vermeye geçmeden önce Feng Shui’nin ne olduğunu anlamamızda yarar var. Kelime kökenlerine baktığımızda genel Feng kavramının rüzgar ve Shui kavramının da su anlamına geldiğini görüyoruz. Bu iki kelime bir araya geldiğinde aslında bize enerjinin nasıl dengelenebileceği hakkında bilgi veren bir tür öğretiye dönüşüyor.

Antik Çin’de sıkça uygulanan bu öğretinin insanın bütün hayatını etkilediği düşünülüyor. Yapılan çalışmalar antik dönemlerde rüzgarın yaşam enerjisini ve suyun da hayatın kaynağını simgelediğini gösteriyor. Bu öğretiye göre evimizi nasıl dekore edersek hayatımız da ona göre şekilleniyor.

Bu felsefe ile hayatını olumlu yönde değiştiren kişilerin bir süre sonra kıyafetlerini ve eşyalarını da bu öğretiye göre seçtiğini söyleyebiliriz. Hayat enerjinizi değiştirmek ve akışın içinde uyumla ilerlemek istiyorsanız mutlaka en azından bir kere bu öğretinin kurallarına göre yaşamayı düşünebilirsiniz.

Ne İşe Yarıyor?

Aslında temel anlamda baktığımızda bu öğreti bize mekanları ve eşyaları verimli bir şekilde kullanırsak motivasyonumuzun artacağını, kendimizi çok daha iyi hissedeceğimizi söylüyor. Modern dünyada evlerin, ofislerin, restoranların ya da çeşitli mekanların daha iyi bir atmosfere sahip olması için uğraşan mimari düzenlemelerde de bu öğretinin kurallarının kullanıldığını söylemek mümkün.

Eğer evinizi ya da istediğiniz bir mekanı bu öğretiye göre yeniden düzenlemek istiyorsanız bunun için adım adım çalışmaya başlamanız yeterli. Aslında bunu bir tür hobiye dönüştürüp boş zamanlarınızda konunun derinliklerine de inebilirsiniz. Uzak Doğu’ya özgü bir sanat dalı olarak da düşünülebilecek Feng Shui ile başarınız artacak, hayattan daha çok zevk alır hale geleceksiniz, kendinizi mutlu, huzurlu ve pozitif hissedeceksiniz.

daha iyi bir uyku icin feng shuiden 10 ipucu 1000x667 1 bereket 1 | Shuayip.com
Enerjinizi Değiştirebilirsiniz

Feng Shui Öğretisine Göre Yapılması Gerekenler

Evinizin dekorasyonunda bu öğretiyi kullanacaksanız öncelikle renkler konusunda biraz daha seçici olmaya başlamalısınız. Eski Çin öğretisi renklerin hem insanlar hem de enerjiler üzerinde çok büyük bir etkisi olduğunu söylüyor. Odalarda yanlış tonlar tercih ederseniz kendinizi negatif ve depresif hissedebilirsiniz.

Mavi ve siyah tonları tercih ettiğinizde iç dünyanızı desteklemiş olursunuz böylece de duygularınızı daha yoğun hissedersiniz. Odaklanmaya ve konsantre olmaya ihtiyacınız olduğunda bu tonlar size yardım edebilir. Yeşil tonları gelişmenizi ve parasal anlamda da ilerlemenizi sağlar. Sarı sizi neşelendirir, umudunuzu arttır. Beyaz ve metalik tonlar ise hayatı en saf halinde yaşamınızı sağlar.

Bu konuyu anlattıktan sonra bir diğer önemli noktaya geçebiliriz: kapılar. Bu öğretiye göre yaşamaya başlayacaksanız evinizin ve odaların da girişine büyük bir özen göstermeniz gerekir. Girişe koyacağınız güzel bir paspas evin enerjisini değiştirecektir. Ayrıca odaların girişlerine de küçük süs eşyaları asmayı düşünebilirsiniz.

Evde doğal kristalleri kullanmanız da size bereket getirme konusunda etkilidir. Bu öğreti parlak kristallerin, aynaların ve doğal eşyaların insana şans getirdiğini söyler. Evinizi dekore ederken bu konulara dikkat edin. Yataklarınızı ve masalarınızı kapı girişine göre yerleştirirseniz hayata karşı gücünüz ciddi anlamda artacaktır.

Bunun dışında yapmanız gereken en önemli şey de evdeki dağınıklığa tamamen son vermek olacak. Evdeki fazla eşyalardan kurtulursanız yorgun hissettiğinizde bile evi hızlıca toplayabilirsiniz. Bu öğretinin evdeki fazla eşyaların, dolabınızdaki gereksiz kıyafetlerin ve stok yapılmış her şeyin insanın enerjisini tükettiğini söylediğini aklınızda bulundurmanızda yarar var.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top