Hario V60 02 Ceramic Coffee Brewing Set Review: All Details!

Hario V60 02 Seramik Kahve Demleme Seti, ikonik tasarımı ile öne çıkan küçük bir kahve demleme ve damlatma makinesidir. Seramik yapısıyla oldukça hoş bir görüne sahip olan Hario, başta Amazon olmak üzere pek çok online alışveriş mecrasının çok satanlar listesinde yer almaktadır. Hario V60 02 Seramik Kahve Demleme Seti ve tüm özellikleri hakkında daha detaylı bilgi almak için sayfayı kaydırın!

Examination

Hario V60 02 Seramik Kahve Demleme Seti İncelemesi

1921 yılında Japonya’da ısıya dayanıklı cam üreticisi olarak kurulan Hario, ürettiği yenilikçi, yüksek kaliteli kahve ve çay ekipmanları ile tüm dünyada fazlasıyla ünlüdür. İkonik Hario kahve damlatıcı (Hario V60) ile meşhur olan Hario, son teknoloji bir şirket olarak aynı zamanda portatif el değirmeni, kahve presleri, sunucular, sürahiler, damlama kapları ve daha bir dizi ekipman da üretmektedir. Hario V60 02 Dripper, Kahve dükkanlarında ve coffee shoplarda da yapılan drip demleme için en iyi başlangıç setlerinden biri olma ayrıcalığına sahiptir.

Kahve Demleme Seti, üç ana parça ve bir ölçü kaşığından oluşuyor. V60 02 Dripper, V60 02 Filtre kağıdı ve Cam Sürahi, ekipmanın ana parçalarını oluştururken; kahvenizi her yerde ölçebilmeniz için de polipropilen malzemeden yapılmış üstünde 8-10 ve 12 gram için işaretler barındıran ölçü kaşığı sete eşlik ediyor. Set, aynı zamanda Japenese Cold Brew (Soğuk Japon kahvesi) demlemek için de kullanılabiliyor.

Ürünün seramik ve plastik olmak üzere iki farklı versiyonu bulunuyor. Bilindiği üzere üçüncü nesil kahve akımın son zamanlarda fazlasıyla popüler. Sadık kahve tüketicileri bu yeni akıma kapılmış durumda olduğu için pek çok yeni kahve çeşidi ve demleme ekipmanıyla tanışıyor. Bu kahve çeşitleri ve ekipmanları, kahve yapımı ile birlikte tüketimini de bir sanat haline dönüştürüyor.

Söz konusu ekipmanlar çok daha lezzetli kahve hazırlama imkanı sunmakla kalmıyor; aynı zamanda kahve yapımını daha eğlenceli bir hale getirmeyi başarıyor. Hario V60 02 şık tasarımı sayesinde hem nostaljik ve romantik bir hava katıyor hem de kahve yapımını zevkli bir hale getiriyor. Akıllara kazınan ikonik tasarımıyla istenilen her yerde kahve hazırlama imkanı sunan Hario filtre kahve makinesi (V60 02 Dripper), özel tasarımı sayesinde, dengeli bir gövde ve asidite oranına sahip kahveler hazırlıyor.

Hario V60 02 Seramik Kahve Demleme Seti
Hario V60 02 Ceramic Coffee Brewing Set Review: All Details!

Hario V60 02 Seramik Kahve Demleme Seti Özellikleri

 • HARIO’nun ikonik V60 02 Seramik Dripper’ını da içeren bir kutu ile birlikte gelen bu kahve demleme seti taze kavrulmuş kahvelerinizi mükemmel şekilde demlemenizi sağlayacak bütün ekipmanları bir arada sunuyor.
 • Hario V60 02 Seramik Kahve Demleme seti ile aromalı enfes kahveler yapmak, artık hem çok kolay hem de çok sağlıklı!
 • Hario V60 02 Seramik kahve Demleme Seti sayesinde evinde veya ofisinde kahve demlemek isteyen kahve tutkunları, profesyonel baristalar (mesleki olarak kahve yapan kişi) gibi dilediği yerde ve zamanda kusursuz lezzetli kahveler elde edebiliyor.
 • Özel tasarımlı kutuya sahip bu seti, sevdiklerinize, ailenize veya herhangi bir arkadaşınıza armağan edebilirsiniz. (Eminim çok beğenecektir)
 • Hario V60 02 Coffee Maker (White Ceramic) tek seferde en az bir fincan kahve demlemek için uygundur.
 • Isıya dayanıklıdır. Dolayısıyla mikrodalga fırında kullanılabilir.
 • Bulaşık makinesinde yıkanabilir. Yani zahmetsizce temizlenir.
 • Kimyasal kalıntı ve koku barındırmaz.

Box Contents:

 • 1 x Hario V60 02 Seramik Dripper – Beyaz
 • 1 x Hario V60 Servis Sürahisi (Cam sürahi)
 • 1 x Hario 100 adet Filtre Kağıdı
 • 1 x Hario Ölçü Kaşığı
Hario V60 02 Seramik Kahve Demleme Seti
Hario V60 02 Ceramic Coffee Brewing Set Review: All Details!

Hario V60 02 Seramik Kahve Demleme Seti Nasıl Kullanılır?

Filtre kahve yapımı için uygun olan Hario V60 02 Seramik Kahve Demleme Seti, önceden öğütülmüş kahve çekirdeklerini demleyip, doğrudan bardağınıza veya fincanınıza döker. Teknikler kullanıcılar arasında farklılık gösterse de, aşağıda dökme işleminin genel sürecine genel bir bakış yer almaktadır.

 1. Kahve çekirdeklerinizi öğütün ve Hario V60’ın seramik kabını önceden ısıtın
 2. Damlatıcıyı cihazın üstüne yerleştirin
 3. Uygun kağıt veya kumaş filtreyi Hario Coffee Dripper V60’a yerleştirin
 4. Özel tat tercihlerinize bağlı olarak çekilmiş kahveyi ekleyin
 5. İstenilen miktarda önceden ısıtılmış (195°C ile 205°C arası) suyu kahve telvesi üzerine dökün ve demlenmiş kahvenin servis sürahisine damlamasını sağlayın.

Pros

 • Kolay ve pratik bir kahve hazırlama deneyimi sunan Hario V60 02 Dripper, kahve çekirdeklerinin sahip olduğu aromayı son derece başarılı bir şekilde fincana aktarır.
 • Özel filtre kağıdı sayesinde, öğütülmüş kahve çekirdeklerinin sıcak su yardımıyla kolayca demlenmesini sağlar.
 • Sıcak su bulunan her alanda kahve demleme imkanı sunar.
 • Evde, ofiste veya dış ortamlarda rahatlıkla kullanılabilir.
 • İnsan sağlığına zararlı maddeler içermez ve bulaşık makinesinde yıkanabilir.
 • Borosilikat cam kullanılan server, ısıya dayanıklı olmasının yanı sıra tat ve koku tutmaz.
Hario V60 02 Seramik Kahve Demleme Seti İncelemesi
Hario V60 02 Ceramic Coffee Brewing Set Review: All Details!

Minuses

 • Filtre kahveniz demlenirken, cihazı takip etmeniz gerekir. Çünkü Hario V60’ın kahve yapımının tamamlandığını bildiren herhangi bir işaret sensörü bulunmamaktadır.
 • Tek demleme de yalnızca bir fincan büyüklüğünde kahve elde edilir. Misafiriniz varsa aynı işlemi tekrar etmeniz gerekir.

Conclusion

Hario V60 02 Seramik Kahve Demleme Seti ile kendinize, herhangi bir kahve dükkanından daha iyi ve daha lezzetli bir kahve hazırlamanız mümkün. Tabii ki bunun için biraz pratik ve sabırlı olmanız gerekiyor. Ayrıca şık bir tasarıma sahip olduğu için Hario V60 02 Dripper’in mutfağınızın yıldızı olacağına şüphe yok! Hario V60 02 Seramik Kahve Demleme Seti fiyatı ise güncel olarak ortalama 350 TL. Bu konudaki görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Some titles that may interest you:

4 Lezzetli Kahve Çekirdeği Türü

Delonghi ICM 15210 Filter Coffee Machine

Karaca Hatır Hüp Türk Kahve Makinesi – 2 Ana Başlıkta İnceleme

Benefits of Turkish Coffee

3 Steps to Enter the Magical World of Coffee

”Bio Kaffee”Kahve İçmek İçin 5 Neden

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top