Himalayan Salt Lamp: Fill the Atmosphere of Your Home with Peace in 4 Steps!

Himalaya tuzu lambası son zamanlarda en popüler olan ürünlerden biri. Stres atmak için ruhsal çalışmalara eşlik eden bu lamba aynı zamanda evin dekorasyonuna da oldukça hoş bir hava katıyor.

Tuzdan yapılan bir tür ışıklandırma sistemi olan bu ürün ülkemizde Çankırı tuzundan yapılıyor. Hammadde olarak kullanılan materyalin çeşidinden ötürü negatif iyonları aldığı düşünülür. Bugünkü yazımda sizin için bu ışıklandırma sistemini detaylı olarak inceledim.

Featured Details

  • Why?
  • What is it used for?
  • Bilimsel Görüşler
  • User comments
  • Dekorasyon Önerileri
Himalaya tuzu lambası ile ilgili detayları keşfedelim
Shopping Guide

Himalaya Tuzu Lambası Nedir?

Dağların eteklerinden çıkartılan tuzdan imal edilen bu ışıklar havada bulunan bakterileri azaltma ve bulunduğu ortama temiz hava sağlama özelliğine sahiptir. Hammaddesi sayesinde negatif iyonları emer, insan sağlığı açısından çok daha faydalı ve iyi bir enerji ortamı oluşturur. Evlerde, iş yerlerinde ya da restoran gibi farklı mekanlarda hem aydınlatma hem de dekoratif amaçlarla kullanılabilir.

Yurt dışından getirilen materyallerden yapılan versiyonları da mevcuttur. Bunlar Pakistan’dan çıkartılan kayalardan üretilmektedir. Hammaddesi doğal olduğu sürece aynı etkiyi göstereceğini ifade edebiliriz. Evde ki kirli havayı temizlediği için astım, alerji gibi rahatsızlıklara da iyi gelir ve aynı zamanda da radyasyonu emer.

Bilimsel Görüşler

Bu aydınlatma sistemlerinde kullanılan tuzun içinde sodyum klorit dışında magnezyum, potasyum, çinko mineralleri de bulunmaktadır. Renkli mineraller barındırdığı için konsantrasyon oranına göre renkleri değişir. Kendi zevkinize göre istediğiniz renkte ve boyutta bir ürün tercih edebilirsiniz.

Son yıllarda giderek daha fazla satılmaya başlayan bu ürünle ilgili yapılan çalışmalara baktığımızda ilk karşımıza çıkan havadaki negatif iyonları temizlediği için nefes almamamızı kolaylaştırdığı oluyor. Ayrıca nem oluşumunu engellediği ve fazla nemi temizlediği için sağlık açısından oldukça yararlı diyebiliriz.

Bilimsel araştırmalar antik çağlardan beri kullanılan bu ışıkların evdeki havada bulunan su moleküllerini temizlediğini gösteriyor. Bu moleküller küf, bakteri, alerjenler içerdiğinden sağlığımız açısından zararlıdır. Bu ışıklar havadaki zararlı maddeleri kendilerine toplar ve yok ederler.

tuz lambasi nedir himalaya 1 | Shuayip.com
Shopping Guide

Benefits

  • Bu ürünler genellikle sağlık açısından çok yararlı oldukları için ruhsal çalışmalar yapılan kişiler tarafından enerjinin temizlenmesi amacıyla alınırlar. Ancak çok şık göründükleri için dekoratif amaçlı olarak da kullanılması mümkündür.
  • Özellikle solunum hastalıkları olanlar, astımı ve alerjisi bulunanların yararlanabileceği bu ışık radyasyonu temizlediği için iş yerlerinde de tercih edilebilir. Ortamdaki negatif ve pozitif enerji dengesini sağlama özelliği vardır.
  • Nem dengesini sağlama özelliğinden dolayı eklem ve kas ağrılarını azaltır. Kireçlenme nedeniyle ağrı yaşayanların sorunlarına da iyi gelir. İçerisinde bulunan ampul sayesinde sinüzit ve nefes alma sorunlarının da ortadan kaldırılmasına yardım eder.
  • Uyku kalitesini arttırdığı bilinir. Yani eğer yatak odanıza koyup uyumadan bir süre önce çalıştırırsanız çok daha rahat uyuduğunuzu fark edeceksiniz. Konsantrasyon amaçlı olarak da kullanılması mümkündür. Bu nedenle çocuk odalarına da konabilir.

Kullanım Alanı ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu ışığı koymak istediğimiz alanı doğru bir şekilde belirledikten sonra odanın boyutuna göre onu en uygun yere konumlandırmamız gerekmektedir.

Oturma odasına ortadaki bir yere koyarsanız nefes almanızı kolaylaştırır. Yatak odasında olacaksa mutlaka yatağa yakın bir yere yerleştirilmesi gerekir.

Geceleri odanın loş bir şekilde aydınlanmasını sağlama özelliğinden dolayı çocuk odasında ışıklandırma olarak da tercih edilebilir. Sadece çocukların devirmeyeceği bir yere konması önemlidir.

Satın almadan önce mutlaka bu ürünün hangi malzemeden üretildiğini bilmelisiniz. Bu konuda bilgi almazsanız ürününüzün doğal olup olmadığından emin olamazsınız.

Erime ihtimali bulunduğundan nemli ortamlara konulmaması gerekir. Duş, bulaşık ya da çamaşır makinesinin yanı gibi yerler yerleştirmek için uygun değildir.

Bu ürünler genellikle 3 ila 4 kilogram arasında olurlar ama boyutları değişiklik gösterebilir. 220 Volt gücündedir. Uzatıcı kablosu ve ampul paket içeriğine dahildir.

Fiyatı ise farklı satış kanallarına göre değişmekle birlikte 50 ile 200 lira arasında.

Satın almak için bu linki kullanabilirsiniz:

Sonuç ve Kişisel Değerlendirme

Uzun süredir bu ürünü kullanan biri olarak nemi çok iyi çektiğini net bir şekilde ifade edebilirim. Aklınızda şüpheler varsa mutlaka alıp denemelisiniz. Ayrıca hediye olarak da iyi bir alternatif olabilir.

You May Be Interested In:

3 Rahatlama Tekniği ile Stresten Kurtulun

7 Benefits of Meditation

Tips for Making Hot Chocolate: 5 Suggestions to Take the Taste to the Peak

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top