Ikea Antelope High Chair: Detailed Review with 3 Popular Features

Mama sandalyeleri 0-2 yaş grubundaki bebekler için oldukça önemlidir. Hamile kadınların doğum zamanı yaklaştığında beşikten sonra ilk aklına gelen eşyalardan biri olan bu ürünler bebeklerin ek gıdaya başladığı dönemde sıkça kullanılan mobilyalar arasında yer alır. Ikea’nın Antilop modeli gibi böyle bir ürün alacağınız zaman farklı kriterleri göz önünde bulundurmalı ve bütçeniz doğrultusunda bir seçim yapmalısınız. Ben de bugün size çok sevilen fiyat performans ürünlerinden birini detaylı olarak incelemek istedim: bakalım Ikea’nın Antilop model sandalyesi bize ne gibi özellikler sunuyor!

Ikea Antilop Sandalyenin Öne Çıkan Özellikleri

  • Boyutlar: Genişlik – 39 x Derinlik – 37 x Yükseklik – 35 santim
  • Oturma Genişliği: 25 santim
  • Oturma Derinliği: 22 santim
  • Maksimum Yük: 15 kilogram
  • Avrupa Standartlarına (EN 14988: 2017) uygun.
  • Ayakları, emniyet kemeri, kılıfı, mama tepsisi ayrı alınıyor.
  • Islak bezle kolayca temizleniyor.
  • BPA içermiyor.
  • Polipropilen plastikten üretilmiş.
  • Fiyatı bütün parçaları dahil toplam 400 lira civarı.

Ikea mama sandalyesi ürün inceleme
Antilop

Detaylı İnceleme

Ürünün özelliklerine kısaca baktıktan sonra artık detaylı incelemeye geçebiliriz. Öncelikle böyle bir ürünü alırken ne gibi beklentileriniz olduğunu iyi belirlemeniz gerektiğini söyleyebiliriz.

İlk olarak sandalyeyi yerleştireceğiniz yeri iyi düşünmelisiniz. Mesela sandalyeyi koyacağınız alan ne kadar genişlikte, mutfağa mı koyacaksınız yoksa salona mı koymayı düşünüyorsunuz? Buna göre boyut konusunda kafanızda bir şeyler biraz daha netleşmiş olur.

Eğer fazla yeriniz yoksa ortalama boyutlarda bir ürün sarıyorsanız Antilop modeli kesinlikle istediğiniz gibi olacaktır. Ayrıca eğer sandalyenin yerini sık sık değiştirmeyi düşünüyorsanız hantal bir model olmaması gerekir. Antilop bu konuda da beklentileri karşılayabilecek bir ürün.

Bazı modellerin ayaklarının kendisinden daha fazla yer kapladığını göz önünde aldığımızda bunların konfor ve işlevsellik açısından pratik ürünler olmadığını ifade etmek mümkün. Boyut konusunda kafanızda kriterler netleştikten sonra bir diğer önemli konu da işin temizlik tarafı.

Böyle bir sandalye alacağınız zaman kesinlikle temizlik konusunda sorun yaşamamanız lazım. Çünkü sonuçta çok kirlenecekleri kesin. Bu noktada pahalı markaların sandalyelerinde böyle bir sorun karşınıza çıkabilir. Antilop ise hemen kolay sökülüp takılan hafif bir sandalye ve aynı zamanda da çok kolay temizleniyor.

Bu kriterlere göre anlamda baktığımızda aslında tam bir fiyat performans ürünü olduğunu söyleyebiliriz. Bebeğiniz için böyle bir ürün alırken bunu hayatı boyunca kullanmayacağınızı göz önünde bulundurmanızda yarar var. Çünkü pahalı ve fazla işlevsel bir ürün alacağım derken kendi işinizi zorlaştırabilirsiniz.

Güvenilir mi?

Bu sandalye ile ilgili çoğu detay insanın içine sinecek kadar iyi çünkü ürün hem sade hem işlevsel. Peki ama güvenilir mi? Konu bebekler olunca bu tip ürünlerin güvenliği daha ön plana çıkıyor. Üretilen malzemenin de sağlık açısından herhangi bir sakıncası olmaması gerekiyor.

Antilop modeli bu açıdan incelediğimiz zaman BPA içermediğini görüyoruz. Bu konuda beklentileri karşılıyor. Ayrıca plastiği de oldukça kaliteli. Malzeme konusunda güvenliğin dışında bir de yere devrilme konusu var. Bu sandalyelerin yere devrilmeyecek kadar sağlam ve dengeli olması gerekiyor ki bebeğimiz bir zarar görmesin.

Bu ürün oldukça dengeli ve sağlam diyebiliriz. Emniyet kemeri ile bebeğin güvenliğini ve konforunu sağlıyor. Bütün bu kriterlere uygun olduğu için fiyatı konusuna geçebiliriz. Böyle bir sandalyenin çok da pahalı olmaması lazım çünkü daha önce de ifade ettiğimiz üzere ömürlük bir ürün değil.

Antilop model fiyatı bakımından da ortalama bir seviyede olduğu için çoğu ailenin bütçesi için uygun olacaktır.

ikea antilop minderli 500x500 1 ikea 2 | Shuayip.com
Antilop

Ekstra Bilgiler

Ürün ayaklar, oturak, tepsi ve sırt minderi olmak üzere farklı parçalardan oluşuyor. Satın alıp kendiniz kuruyorsunuz. Bütün parçaları alındığında tam bir ürüne dönüşen Antilop bebeğin rahat etmesi açısından da oldukça iyi. Sırt minderi sayesinde bebeğin zarar görmesi de önleniyor.

Kolay sökülüp takılıyor ev hafif. Bu nedenle tatile ya da akraba ziyaretlerine giderken bile yanınızda götürebiliyorsunuz. Tepsi kısmını suyun altında yıkamanız mümkün.

Eksi Yön

Bu sandalyenin tek eksi yönü oturma minderi olmadığından uzun süreli kullanıma pek uygun değil. Bebeğiniz uzun süre sandalyede otursun istiyorsanız ya altına minder koymanız ya da farklı bir ürün tercih etmeniz lazım.

You May Be Interested In:

En Sevilen Ikea Mutfak Ürünleri – 1

En Sevilen Ikea Mutfak Ürünleri – 2

Baby Sleeping Methods: 3 Easy Applications

Best Selling Baby Toys: Products Suitable for 6 Month Old Babies

Covid-19 Symptoms in Children and Babies: What You Need to Know Before Panic

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top