İncir Sütünün Faydaları: 7 Günde Sivilcelerinizi Yok Edin!

Sonbahar dönemi başladı ve bu mevsime uygun meyveler market ile manav reyonlarında yerini aldı. İncir de bu ürünlerden biri. Faydaları saymakla bitmeyecek kadar fazla olan bu meyve insan sağlığı açısından çok yararlı. Kozmetik sektöründe cilt lekelerinin giderilmesinde kullanılan bu meyvenin özleri kişisel bakımın vazgeçilmezlerinden biri haline geldi. Ben de bugünkü yazımdaki sizin için son dönemlerde bir hayli popüler olan incir sütü ile ilgili bilinmeyen bilgileri derlemek istedim. Sivilcelerinizi ve aknelerinizi de yok etmenize yardımcı olacak bu sütle pek çok derdinizden kurtulabilirsiniz.

Bilinmeyen yönleriyle incir sütü
Tips and Tricks

İncir Sütü ile İlgili Temel Bilgiler

Bu süt olgunlaşmamız meyveler dalından kopartılırken uç kısımdan akan renkli sıvıya verilen isimdir. Meyvenin hem sap kısmından hem de kalın yapraklarından elde edilebilir.

Beyaza yakın bir rengi bulunan bu sıvının oldukça dikkatli bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Dudak ya da ağız kenarına geldiğinde yanma hissi oluşturabileceğinden bu konuda hassas davranmalısınız.

Bu süt doğal yöntemlerle elde edildiğinde daha sağlıklıdır ve düzenli kullanımda cildinizin tamamen yenilenmesine yardımcı olabilir.

Benefits

Topuk Çatlakları

Bu sütün en önemli yararlarından biri çatlakları giderme özelliğidir. Ayaklardaki, özellikle de topuk kısımlarındaki çatlakları geçirir. Yaz günlerinin ardından kışa girerken ayaklarınızın bakımsız ve kötü göründüğünden şikayetçiyseniz bu sıvıyı kullanabilirsiniz.

Siğil ve Et Beni

Hem kadın hem de erkeklerin en büyük sorunlarından biri de vücudun çeşitli yerinde çıkan benler ya da siğillerdir. Bu konuda farklı çözüm yöntemleri olsa da bu sıvının kullanımı ile etkin bir temizlik sağlayabilirsiniz.

Meyveden akan bu sıvıyı siğil ile benlere düzenli olarak uygulamalı ve biraz sabırlı olmalısınız. Zaman içerisinde yok olduklarını göreceksiniz. Bu sıvının eski zamanlardan beri bu konuda kullanıldığını ve etkin bir çözüm olarak görüldüğünü de belirtmekte yarar var.

Cilt Lekeleri

Düzenli kullanımında ciltte oluşan bütün sorunları gideren bu sıvı yanıklara da iyi gelir. Güneşten dolayı cildinde kararmalar olan kişiler, cildinin daha beyaz olmasını isteyenler ve kırışıklarını gidermek için estetik çarelere başvuranlar sadece bu sıvıyla farklı ürünlere para harcamaktan da kurtulurlar.

Yanıklarınıza, cildinizdeki yaralara, kararan noktalara ve sorun oluşmuş her yere sürebilirsiniz. Uzun vadeli kullanırsanız daha iyi sonuç alacağınızı aklınızda bulundurmanızda yarar var.

659x460 kansere incir sutu umudu 1514467873595 incir 1 | Shuayip.com
Tips and Tricks

Kulak

Pek fazla bilinmese de meyveden akan bu sıvı kulağın içindeki mikropları öldürmek için de kullanılır. Özellikle de kulak iltihabı yaşadıktan sonra kulağınızın içinde yara varsa bu sıvıyı uygulayabilirsiniz.

Ancak bu uygulamanın çocuklara değil yetişkinlere uygun olduğunu belirtelim. Farklı bir kullanım için mutlaka uzman bir doktora danışmalısınız.

Saç

Saçlarımızın daha gür ve parlak olmasını istediğimiz için çeşitli ürünlerden yardım alıyoruz ancak çoğu zaman istediğimiz kadar iyi bir sonuç elde edemeyebiliyoruz. Bu durumda da bu çözüm yöntemini uygulayabiliriz.

Şampuanlarda ve saç kremlerinde de bu meyvenin özlerinin kullanıldığını göz önünde bulundurduğumuzda ne kadar iyi bir alternatif olacağını anlamak hiç de zor değil. Bu şekilde saçlarımızın nemli ve canlı olmasına yardımcı olabiliriz.

Cilt Tonu

Güneşten, makyaj ürünlerinden ya da farklı çevresel etkenlerden dolayı cildimizin tonunda bozulmalar meydana gelebilir. Bu durum herkesin canını sıkar. Sonunda da ton eşitleyiciyi ürünlere başvurmak zorunda kalabilirsiniz. Ancak bunun yerine bu meyvenin sıvısını tercih etmemiz mümkün. Doğal şekilde cilt tonunuz eşitlensin isterseniz bu sıvıyı düzenli olarak uygulayın.

Sivilce

Hem ergenlerin hem de kötü beslenme ya da uykusuzluk gibi çeşitli nedenlerle yüzünde sivilce çıkan yetişkinlerin en büyük sorunlarından biri de bu aknelerdir. Ne yaparsak yapalım bu aknelerden ya da onların bıraktığı izlerden kurtulamayabiliriz.

Bunun için tonlarca para harcamamıza gerek yok. Bu meyvenin sütü sivilceleri, akneleri yok ediyor, oluşan izlerin geçmesine yardım ediyor, gözenekleri küçültüyor ve ayrıca cildin yağlanmasına da engel oluyor.

Kaşıntı

Alerjik nedenlerle ya da farklı sebeplerden dolayı cildimizde kaşıntılar ortaya çıkabilir. Bu kaşıntılar hem canımızı sıkar hem de çok fazla kaşıdığımızda cildimizin tahriş olmasına neden olur. Bu sıvıdan sürdüğümüzde ise herhangi bir krem ya da merheme gerek kalmadan sorunu çözeriz. Masaj sırasında kullanarak da aynı sonucu elde edebilirsiniz.

Kullanım Şekli ve Uyarılar

Bu sıvı damlatma yöntemi ile kullanılır. Azar azar uygulamanızda yarar var. Fazlasının zararlı olduğunu unutmayın. Göze, dudaklara ve ağız kenarlarına değdirmemelisiniz.

You May Be Interested In:

Best Dry Shampoos: 5 Products That Will Make Your Hair Voluminous

Benefits of Parsley: Eliminate Edema in 3 Days!

Vegan Personal Care Products

How to Lay Out Tarot Cards? Tell Your Fortune with 4 Different Constellations!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top