Jane Iredale Bronzer Refill: Product Review in 5 Items

Ürün ve hatta marka hakkında söylemek istediğim o kadar çok şey var ki nereden başlasam bilmiyorum.
İlk önce kısaca markadan bahsedeyim; bildiğim kadarıyla merkezi Amerika. Jane Iredale, ürettiği ürünlerin içeriğinin doğala yakın olduğunu belirtiyor. Kullanıcı olarak ben bu bilgiye inanıyorum. Kimyasal içerikli ürünlere çok hızlı tepki veren bir cilde sahibim ve “Jane Iredale” markasına ait hiçbir üründe cildim tepki vermiyor. Üstelik kullanmaya devam ettiğim sürece her geçen gün çok daha güzel bir cilde sahip oluyorum. Yani, hem makyaj ürünü kullanıyorum hem de aynı zamanda da cildime bakım yapıyorum! Sizce de süper değil mi?

Jane Iredale bronzer ürün inceleme
Practical information

Jane Iredale Bronzer ile İlgili Detaylar

Markanın Türkiye’de satışa sunduğu çok fazla ürünü var, hepsini anlatmak istiyorum ancak bugün “Bronzer Refill” ürününden bahsedeceğiz.

Temel bilgiler

Allık olarak satılan bir ürün olmasına rağmen çok fonksiyonlu kullanılabiliyor. Allık, göz farı, bronzlaştırıcı, pudra ve hatta ruj olarak bile kullanmanızı tavsiye ederim. Ruj olarak kullanmaya başladığımda dudaklarımı kurutacağını düşündüm. Birkaç gün bu düşünce ile devam ettim. Haftalar geçti, fark ettim ki kurutmuyor, dudaklarıma bakım yapıyor! Bakım yaptığını iddia eden yüzlerce ürün var ve çoğumuz %80’inini denemişizdir. Sizi bilmem ama ben Jane Iredale markası ile tanışana kadar hiçbirisinden memnun kalmadım.

Bronzer Refill’i yanağınıza allık olarak uyguladığınız zaman yumuşacık bir doku hissedeceksiniz. Renk tonu o kadar doğal ki yüzünüze gereken ışıltı ve canlılığı verirken çok doğal bir görünüm sağlıyor. Normalde gün içerisinde saatler geçtikçe yüzümüzdeki makyaj ürünlerinin yoğunluğunu bir şekilde hissederiz ya “Bronzer Refill” de bunu asla hissetmeyeceksiniz. Hani reklamlarda “ipeksi bir dokunuş” sloganı vardır, bence bu tamamen bu ürün ile örtüşüyor!

Diğer allıkları uyguladığım zaman yüzümde tabaka halinde duran bir renk yığını olurdu. Renkleri dağıtmak için ne kadar allık fırçası kullansam, fırçamı allığa çok az temas ettirsem de sonucu değiştiremezdim. Sanki allık ile yanaklarım birbirinden tamamen ayrı duruyor gibi hissettirirdi . Ama “Jane Iredale Bronzer Refill” ile böyle bir sıkıntı yaşamıyorum. Allık fırçası ile aldığım miktarı cildimde çok kolay dağıtıyorum. Yanaklarımda birikmiş bir renk tabakası olmuyor. Güneş ışığında ya da akşam lambaların altında ışıltısı bir harika. Bakımlı, genç, diri, ışıl ışıl bir cilt nasıl parlarsa bu ürün cildinizde böyle bir görüntüyü yakalıyor.

Neden Tercih Edelim?

Bence bu ürün farklı özellikleriyle öne çıkıyor ve bu renklendirici ile diğer makyaj ürünlerinde asla yakalayamayacağımız bir şeyi elde ediyoruz. Bronzer Refill, istediğiniz makyaj dokunuşunu yaparken aynı zamanda da cildinize bakım yapıyor! Bazen, çok yorgun olduğumuz zamanlarda “aman bu akşam da makyajımı temizlemesem, çok yorgunum uğraşamayacağım” deriz. Ama sabah kalkıp aynaya baktığımızda çok çok pişman oluruz.

Bu konuda da bir müjde verebilirim; Bronzer Refill’ i temizlemediğinizde sabah cildinizde kötü bir görüntü ile karşılaşmıyorsunuz. Yani demek istediğim; makyaj ile uyuduğumuzda sabah yüzümüz korkunç bir şekilde ağırlaşmış ya da dağılmış olmuyor. Gözümüzün etrafında halkalar oluşmuyor ve çok yorgun bir cilt ile uyanmıyoruz. Bu sonuca etki eden; elbette kullandığımız makyaj ürünleri ve gün boyunca cildimize yapışan kirler, pislikler gibi nedenler… Jane Iredale Bronzer Refill’i temizlemeden uyusak da uyandığımızda makyaj ürününden kaynaklı olarak cildimiz zarar görmüyor. Ancak gün boyunca ciltte biriken kirlerden dolayı cilt bir ağırlaşma olabilir.

Renkleri

Biraz da renklerinden bahsedelim; kutuda 4 farklı renk tonu bulunuyor. Renklerin hepsini birbiri ile kombine edebilirsiniz. Marka 3 farklı seçenek sunuyor: Rose Dawn, Moonglow, Sunbeam.

Rose Dawn: Pembe-bronz tonlar
Moonglow: Altın ve kahve tonlar
Sunbeam: Pembe ve bakır tonları sunuyor.

Personal Assessment

Aslında bence 3 kutudan edinmek; çeşit çeşit far, allık, ruj, pudra ve bronzlaştırıcı almaktan daha işlevsel. Bu hem makyaj masamızda gereksiz kalabalığı önlüyor hem de o günün makyaj rengini seçtikten sonra sadece bir kutuyu çantaya atıp çıkabiliyoruz! Makyaj çantasında parçalar halinde malzeme taşımaya gerek kalmıyor. Sizi bilmem ama ben tek kutuyu çantama atıp makyaj tazelemem gerektiğinde onunla işimi basitçe halletmeyi tercih ediyorum…

Size başka bir sürprizim daha var! Jane Iredale Bronzer Refill’in kullanım süresi yok! Yani “kapak açıldıktan sonra 6 ay ya da 1 yıl kullanmak” gibi bir sorunumuz yok! Ürünü bitene kadar kullanabiliyorsunuz ve 1 yıl geçtiği için üründe herhangi bir matlaşma, katılaşma, dökülme vb. bir değişiklik olmuyor. İlk gün nasılsa son güne kadar aynı formda devam ediyor.

Bronzer Refill hakkında söyleyeceklerim bu kadar. Bir sonraki yazımda Jane Iredale markasının “Lip Fixation” çift taraflı kalıcı rujundan bahsetmeyi düşünüyorum.

You May Be Interested In:

Best Vegan Cosmetics Brands – 1

Korean Skin Care Routine: Get Rid of Skin Blemishes in 10 Days!

Loreal Paris Mascara Types: The 6 Most Favorite Mascaras!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top