JBL In-Ear Headphones Review: Important Details in 7 Headlines!

JBL Kulak İçi Kulaklık İncelemesi: Kablosuz kulaklıklar her ne kadar popüler olsa da kablolu kulak içi kulaklıkların da alıcısı azımsanamayacak kadar çok! Bu kulaklıkların başında ise alışveriş mecralarının çok satan ürünleri arasında yer alan JBL C100SI kulak içi kulaklık! JBL C100SI kulak içi kulaklık, hafif ve taşınabilir olacak şekilde tasarlanan bir üründür. 

Gün boyu rahatlıkla kullanılabilecek olan cihaz, JBL tarafından hem çok kaliteli hem de uygun fiyatlı olacak şekilde üretilmiştir. Ayrıca, Android veya iOS olsun, herhangi bir işletim sistemiyle kullanılmak üzere yapılmıştır. Üç farklı renk seçeneği mevcuttur: Siyah, beyaz ve kırmızı. JBL kulak içi kulaklık incelemesi ile çok daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin!

Examination

JBL Kulak İçi Kulaklık İncelemesi

Uygun fiyata, inanılmaz bir müzik dinleme deneyimi yaşamak için bir kulaklık arıyorsanız JBL C100SI tam size göre! JBL kulak içi kulaklık, kusursuz bir cihaz değil; ancak artıları kesinlikle eksilerinden daha fazla… Hafif ve kolay taşınabilir bir ürün olan JBL C100SI, sağlam bir bas sesi ile birlikte net ve kaliteli bir ses sistemine sahiptir.

Dahili mikrofonu olduğu için telefon aramaları için de kullanılabilir. Kablosunda yer alan tuş, kullanıcılar müzik dinlerken telefon aramalarını cevaplamasına olanak tanır. Fakat bir sonraki veya bir önceki şarkıya geçmek için bir tuşu yoktur. Kablosu dolaşabilir bir yapıdadır. Yani çantanızın içinde veya cebinizde kaman çorman olabilir. Bununla birlikte JBL c100si tüm işletim sistemleriyle uyumludur; yani tüm cep telefonlarında kullanılabilir.

JBL Kulak İçi Kulaklık İncelemesi
JBL In-Ear Headphones Review: Important Details in 7 Headlines!

JBL Kulak İçi Kulaklık Özellikleri

JBL c100si üst düzey özelliklerle donatılmış bir cihaz olmasa da kesinlikle kullanıcılarına rahat ve keyifli bir deneyim yaşatacak özelliklere sahip. 9 mm kadar güçlü sürücüleri ile kullanıcılarına çok sağlam bir bas veren kulaklıkların, sürücü hassasiyeti 100±3dBSPL, 1 mWis. Empedans 16±3.2 Ohm‘dur. Ayrıca, maksimum 5 mW SPL‘ye sahiptir. Nominal güç girişi 3 mW’dir. 

 • Hafif olmasıyla kullanım kolaylığı sağlayan kulaklık, gürültü önleyici bir mikrofonla birlikte gelen tek düğmeli bir yapıya sahiptir.
 • Uyumluluğa gelince, bu kulaklıklar hemen hemen her telefonla uyumludur; Android ve iOS cihazlar, müzik çalar, cep telefonu, tablet veya dizüstü bilgisayarlar vs. Kulaklıklar 20 Hz – 20 kHz frekans aralığına sahiptir. Jakı altın kaplamadır ve 3.5 mm’dir. 
 • Kablo 1,2 m uzunluğundadır, bu da kullanıcının hareket kısıtlamasını azaltır. 1 yıllık garantisi ile birlikte satılır. JBL kulaklıklar, üç farklı renk seçeneğine sahiptir: siyah, beyaz ve kırmızı.
JBL Kulak İçi Kulaklık
JBL In-Ear Headphones Review: Important Details in 7 Headlines!

JBL Kulak İçi Kulaklık Kutu İçeriği

Bilirsiniz bir ürün aldığınızda yapılabilecek en keyifli şey cihaz kutusunu açmaktır. Tabii kutuyu açtıktan sonra; ya inanılmaz derecede şaşırtıcı ya da inanılmaz derecede hayal kırıklığı oluşabilir. JBL c100si kulak içi kulaklığın kutu içeriğinde öyle çok farklı ve heyecan verici bir şeyle karşılaşmayacağınızı bilmelisiniz. Kutuyu açtığınızda elbette JBL c100si kulaklıkların kendisini göreceksiniz. 

Yanında ise arama yaptığınızda gerçekten işinize yarayacak dahili mikrofon bulunur. Kutuya ayrıca üç çift kulak ucu dahildir. Hepsi farklı boyutlardadır, bu nedenle kulaklığın kulağınıza oturmaması konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Kulaklıkların kendisinin, dahili mikrofonun ve üç çift kulak ucunun yanı sıra paket içerisinde bir yıllık garanti de bulunmaktadır.

JBL Kulak İçi Kulaklığı Kimler Almalı?

 • Hafif ve kolay taşınabilir olması nedeniyle sürekli seyahat eden gezginler için idealdir.
 • Müziği ve dinleyicileri harekete geçiren sağlam bir bas sesine sahip olan kulaklık, dansçılar ve müzisyenler için uygundur.
 • Hafif yapısı ve tek tuşla uzaktan kontrol edebilme fonksiyonu ile yoğun iş hayatına sahip ofis çalışanları için birebirdir.
 • Öğrenciler, yürürken, koşarken ve hatta ders çalışırken JBL kulaklıkları rahatlıkla kullanabilir.
 • İyi ses kalitesi, net sesi, hafifliği ve tek tuşla telefonu kontrol edebilme özelliği ile spor salonu müdavimleri için idealdir.
JBL Kulak İçi Kulaklık
JBL In-Ear Headphones Review: Important Details in 7 Headlines!

Artıları

 • Çok hafif
 • Kompakt
 • Harika ses sistemine sahip.
 • Kaliteli bas sesi
 • Bütçe dostu
 • Mikrofon ile birlikte satılması.
 • Üç farklı boyuttaki yedek kulak uçları.
 • Uzaktan kumanda düğmesi
 • Tüm işletim sistemleri ile çalışması
 • Kısıtlayıcı olmayan uzun bir kabloya sahip olması.

Eksileri

 • Sonraki veya önceki şarkıya geçiş yapabileceğiniz bir tuşu yoktur. Yalnızca aramaları yanıtlamak için tek bir tuşu bulunmaktadır.
 • Kablosu dolaşmaz değildir. Yani kolayca birbirine dolanabilir.
 • Maalesef çok şık bir tasarıma sahip değil.

Conclusion

Kendi adıma kablosuz kulaklık müdavimi olsam da kablolu kulak içi kulaklıkların yeri bir başka! Zaten halihazırda alıcısı da epey fazla… Özellikle de JBL kulak içi kulaklık, online alışveriş mecralarının çoğunda en çok satanlar listesinde bulunuyor. Üstelik fiyat açısından oldukça ekonomik! Öyle ki JBL kulak içi kulaklık fiyatı güncel olarak yaklaşık 60 TL. Düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın…

Some titles that may interest you:

Should You Buy Wireless In-Ear Headphones?

Kulaklık Almak İsteyenler İçin Uygun 5 Kulaklık Önerisi

Kulaklık Ama Hangisi? JBL Tune 500BT Bluetooth Kulaklık İncelemesi

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top