4 Things to Consider When Choosing a Cat Toilet – PetSafe Simply Clean Product Review

Kedi sahiplendiğinizde ilk edinmeniz gereken ürünlerin başında kedi tuvaleti gelir. Kedinizin yavru ya da yetişkin olması fark etmez, mutlaka onun için uygun bir tuvalet almalı ve sonra da hemen tuvalet eğitimini vermelisiniz. Böylece kedi bakımı konusunda yapılacaklar listenizden bir maddeyi silmiş olursunuz.

Kedilerin tuvalet ihtiyaçlarını evde gidermesi sahiplerine diğer evcil hayvanlara göre çok daha büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Kedinin tuvalet ihtiyacını gidermesi ve aynı zamanda koku bırakması için özel olarak tasarlanan kedi tuvaletlerinin oldukça fazla çeşidi vardır. Bunlar arasında açık, kapalı ve otomatik kedi tuvaletlerini gösterebiliriz.

Kedinizin tuvalet eğitimini doğru bir şekilde vermek ve daha sonra da sorun yaşamak istemiyorsanız mutlaka onun özelliklerine uygun bir tuvalet kabı edinmelisiniz. Böylece kediniz kendisini çok daha güvende hissedecek ve ihtiyaçlarını da rahatça giderecektir.

Ürünlerle ilgili yeterince araştırma yaptıktan sonra bütçenize göre bir seçim yapabilirsiniz ama eğer gerçekten profesyonel ve kaliteli bir kap almak isterseniz sıradan açık ya da kapalı kedi tuvaletleri yerine otomatik bir kedi tuvaleti tercih edebilirsiniz.

41WmrKpf5VL. AC SY780 kedi tuvaleti 2 | Shuayip.com
Tuvalet Seçiminde Püf Noktalar

Otomatik Kedi Tuvaleti Nedir? Açık ve Kapalı Tuvalet Yerine Tercih Edilebilir mi?

Otomatik kedi tuvaletleri genelde bütün kedilerin girebileceği kadar geniş olarak tasarlanırlar. Ayrıca iki kediniz varsa otomatik kedi tuvaleti alarak ikisinin tek bir ürün kullanmasını sağlayabilirsiniz. Böylece yerden de tasarruf edersiniz. Bu tür kedi tuvaletlerinin en önemli özelliği sizi kürekle temizleme derdinden kurtarmasıdır. Sıradan açık ve kapalı kedi tuvaletlerinde yaşanan koku sorununu en aza indirmeyi hedefleyen bu ürünler diğer modellerden daha iyi performans göstermeleri amacıyla tasarlanmıştır.

Sıradan kedi tuvaletlerinde kum kabını düzenli olarak bir kürekle temizlemeniz gerekir. Ayrıca açık ya da kapalı kedi tuvaletinizde koku sorunu yaşama ihtimaliniz de oldukça fazladır. Ama otomatik kedi tuvaleti edindiğinizde bu sorunu kökünden çözmüş olursunuz. Farklı bir temizleme fonksiyonuna sahip bu kapları yanındaki kol yardımıyla temizliyorsunuz. Kabın altındaki hazneye takacağınız çöp torbası ile kumdaki atıkları buraya aktarabiliyorsunuz. Böylece kumu belli bir süre kullandıktan sonra gerektiğinde çöp poşetini atıp yeniliyorsunuz ve işiniz kolaylıkla bitmiş oluyor.

Diğer otomatik kedi tuvaleti modellerinde ise kolla temizleme yerine tamamen kendisi çalışan bir sistem mevcuttur. Bu sistemle çalışan modellerde sadece çöp torbası koymanız yeterli olacaktır. Bu ürünlerde sistem kendisi çalışarak kumun temizlenmesini sağlar. Bazı tuvaletlerde ürünün ana haznesi dönerek atıkları atık kutusuna aktarır. Bu dönüş işlemini belli zaman aralıklarında yaparak size büyük bir kolaylık sağlar.

Otomatik kedi tuvaletleri zamandan tasarruf etmek isteyen, kürekle temizleme işinden yorulan ve profesyonel bir kap isteyen kişiler için oldukça idealdir diyebiliriz. Fiyat performans açısından bakıldığında diğer tuvaletlere göre biraz daha pahalı olsalar da otomatik tuvalet kapları oldukça uzun ömürlü olduğu için tercih edilebilirler.

catit smartsift otomatik kendini temizle 56e0 kedi tuvaleti 3 | Shuayip.com
Catit SmartSift Otomatik Tuvalet

PetSafe Simply Clean Otomatik Kedi Tuvalet İstasyonu

Bu kedi tuvaleti en gelişmiş otomatik kedi tuvalet kaplarından biridir.

Pek çok farklı satış mağazasının üst seviye ve yüksek fiyatlı ürünleri arasında yer almaktadır.

Kaliteli plastikten üretilen bu ürünün çalışma sistemi oldukça rahat ve kolaydır. Kendi kendine dönerek temizlik yapan haznesi her bir buçuk saatte bir tam dönüş yapmaktadır.

Çöp kutusu kapalı bir alanda bulunur ve tuvaletin karbon filtresi kokunun dışarı çıkmasını önlemeye yardımcı olur.

Ürünün motoru oldukça sessizdir.

Kolay temizlenebilir bu ürün doğa dostu plastik poşet kullanımı sağlandığında sürdürülebilir yaşam için de uygun bir ürün haline gelmektedir.

PetSafe Simply Clean otomatik kedi tuvaletinin fiyatı farklı satış kanallarında değişmekle birlikte beş bin beş yüz (5.500) ile dört bin dokuz yüz (4.900) lira arasında.

Bu noktada ürünü indirimli satış dönemlerinde alırsanız size daha uygun bir fiyata geleceğini de hatırlatmakta yarar var. Ayrıca ürün oldukça yüksek fiyatlı olduğundan sitelerin hazırladığı özel kampanyalardan birine de dahil olabilir, tuvaletin yanında gönderilen hediyelerin tadını çıkartabilirsiniz.

Kedi tuvaleti seçimi önemlidir
PetSafe Simply Clean

User comments

PetSafe Simply Clean otomatik kedi tuvaletinin kullanıcı yorumlarına baktığımızda genelde ürünü alan herkesin memnun kaldığını görüyoruz.

Pek çok kişi kedisinin uzun süredir ürünü rahatlıkla kullandığını ve yavruluk döneminden beri hiç bir problem yaşanmadığını ifade ediyor. Ayrıca tuvaletin temizliğinin kolay olması, kaliteli malzemeden üretilmesi ve kokuyu hapsetme özelliği de onu diğer modellerinin arasında öne çıkartıyor.

Kullanıcı yorumları arasında ürünle ilgili şikayeti olan kişiler ise tuvaletin yüksek fiyatı nedeniyle daha büyük beklentisi olanlar diyebiliriz. Bu tuvaleti büyük beklentilerle satın alan kişilerin yaşanan küçük aksaklıklarda hayal kırıklığına uğraması muhtemel. Bu nedenle sizin de ürünü satın almadan önce iyi düşünmenizde yarar var. Fiyat performans değerlendirmesi yapabilir, kullanıcıların yorumlarını detaylı bir şekilde okuyabilir ve konuyla ilgili araştırma yapabilirsiniz.

Personal Assessment

Uzunca bir süredir kedi besleyen biri olarak ben de kedim için hem açık hem de kapalı farklı kedi tuvaletlerini denedim. Kendi deneyimim doğrultusunda kedilerin iyi bir tuvaleti olması gerektiğini düşünüyorum. Bu nedenle bütçeniz yeterliyse kedinizi ilk sahiplendiğinizde böyle bir tuvalet tercih edebilir ya da uzun ömürlü kullanım için var olan kedi tuvaletinizi PetSafe Simply Clean otomatik kedi tuvaleti ile değiştirmeyi düşünebilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top