Renew Your Skin with Clay Mask: Top 5 Product Recommendations

Hava kirliliği, makyaj, uykusuzluk ve düzensiz beslenme gibi pek çok nedenden dolayı cildimiz kirleniyor. Eğer düzenli olarak kişisel bakım yapmazsak ne yazık ki bir süre sonra yüzümüzde sivilceler, siyah noktalar ve lekeler ortaya çıkmaya başlıyor. Vücudumuzda üretilen sebumun bu süreci daha da hızlandırdığını göz önüne aldığımızda sık sık yüzümüzü temizleyip maske uygulamanın önemi ortaya çıkıyor. İşte tam bu noktada kil maskeleri imdadımıza yetişiyor. Doğal içerikli ve bitkisel bir maddeden üretilen bu kozmetik ürünleri gözenekleri derinlemesine temizlediği için uzun süreli etki sağlıyor. Bugün sizin için en sevilen bütçe dostu ve kaliteli ürünleri detaylı olarak inceledim. Hiç vakit kaybetmeden yazımıza geçelim.

Topics

  • Basic knowledge
  • Benefits
  • Ev Yapımı Tarif
  • Most Popular Products

Kil maskesinin yararlarını birlikte keşfedelim!
Kişisel Bakım

Kil Maskesi ile İlgili Temel Bilgiler

Kil maskesi yüzümüzdeki yağ bezlerinden salgılanan fazla sebumu emen, cildin arınmasına yardımcı olan ürünlerdir. Farklı türleri mevcuttur. Yeşil, beyaz, sarı, kırmızı, siyah ve hatta pembe renkli olarak bulmak mümkündür.

En yaygın kullanılan ürünlerin ise yeşil ve beyaz maskeler olduğunu söyleyebiliriz. Oldukça güçlü oldukları için dikkatli uygulama yapmak gerekir. Her gün kullanılmaz.

Cildinizin yağlılık seviyesine ve yapısına uygun olarak seçeceğiniz ürünü kullanabilir ya da evde kendiniz hazırlamayı tercih edebilirsiniz. Haftada bir ya da iki kere kullanmanız önerilir. T bölgesi başta olmak üzere tüm yüze uygulanır.

On dakika bekletilmesi gerekir. Sonra ılık suyla yıkanır ve yüze nemlendirici sürülür. Fazla bekletirseniz cildinizi kurutma ihtimali olduğu için buna özen göstermelisiniz. Ayrıca uygulama sonrası nemlendirici yerine sıkılaştırıcı tonik de tercih edebilirsiniz.

pexels shiny diamond 3762642 scaled 1 kil 1 | Shuayip.com
Kişisel Bakım

Benefits

Bu ürünlerin içerisinde bolca mineral olduğu için cildi derinlemesine temizlerken aynı zamanda da yoğun şekilde besler. Yağ dengesini sağlar ve ışıl ışıl bir yüzünüz olmasına yardım eder.

Cildin zehirli maddelerden, ölü derilerden ve dışarıdan gelen kirlerden arınmasına yardımcı olur. Bu da ciltteki aknelerin ortadan kaldırılmasında oldukça iyidir. Bu nedenle ergenlerin de kullanması önerilir.

Güneş nedeniyle oluşan cilt problemleri için yararlıdır. Yüz dışında saç için de kullanılması mümkündür. Yüz için olan ürünleri diplerinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Hassas ciltlerdeki tahrişleri ortadan kaldırır. Kan dolaşımını hızlandırdığı için kırışıklıkları azaltır ve gençleştirici bir etki yapar.

Ev Yapımı Pratik Tarif

Eğer birazdan detaylı olarak anlatacağım ürünleri kullanmak istemezseniz evde de kendiniz böyle bir tarif hazırlayabilirsiniz. İhtiyacınız olanlar sadece 1 tatlı kaşığı kil, bir buçuk çay kaşığı su ( gül ya da papatya suyu da tercih edilebilir). Bunları tahta kaşıkla karıştırıp hemen uygulamaya geçebilirsiniz.

En İyi Ürünler

L’Oreal Paris Kil Maskesi

Cilt tiplerine uygun üç farklı çeşidi olan bu ürün gözeneklerin sıkılaştırılmasında çok etkilidir. Klasik versiyonu her tür cilt tipi tarafından kullanılabilir. Eşitleyici olanı ciltteki tonun dengelenmesi için tercih edilir. Ayrıca derinlemesine temizlik konusunda da başarılıdır. Fiyatı farklı satış kanallarına göre değişmekle birlikte 50 lira civarında (en az on kullanımlık).

Garnier Saf Kömür Maskesi

İçeriğinde aynı zamanda saf kömür olduğu için çok daha yoğun bir etki sağladığını ifade edebiliriz. Ciddi anlamda akne sorunu yaşayanlar daha çok tercih ederler. Cildin nem dengesinin eşitlenmesine yardımcı olur. Cildi kurutmadan temizler ve pürüzlerin giderilmesini sağlar. Kağıt maske olduğu için uygulaması daha pratik ve rahattır. Fiyatı farklı satış kanallarına göre değişmekle birlikte 37 lira civarında (tek kullanımlık).

Lancome Energie De Vie Maske

Fiyat olarak biraz daha pahalı ama içeriği bakımından da etkili bir ürün olduğunu söylemek mümkün. Mucizevi etkisi ile kullanıcılarından tam not alan bu ürün stres sonucunda yüzde oluşan tüm sorunları kısa sürede ortadan kaldırabiliyor. Gözenekleri sıkılaştırıyor. Gün içinde oluşan tüm kirleri temizliyor. Yorgunluk ve kırışıklık etkisinin geçmesini sağlıyor. Fiyatı farklı satış kanallarına göre değişmekle birlikte 320 lira civarında (bir kaç boyunca kullanılabilir).

Bonus Öneriler:

Bobbi Brown Instant Detox: 295 lira ve uzun süre kullanılabiliyor.

Dermo Havyarlı: 25 lira ve uzun süre kullanılabiliyor.

You May Be Interested In:

What is Stretch Mark Cream and What is It Used For? Let's Discover the 4 Most Popular Products!

Vegan Personal Care Products

2 Favorite Solid Shampoos

Evde Yüz Maskesi Yapabilirsiniz: 4 Pratik Tarif

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top