Kiwi KLB-1610 Electric Lunchbox Review

Yeni bir yazıdan hepinize merhaba sevgili okurlar, bu yazımda Kiwi KLB-1610 elektrikli beslenme çantası üzerine konuşuyor olacağım. Pandemide birçok ofisin mutfak bölümleri kullanıma kapatıldı, dışarıdan devamlı fast food benzeri gıdalarla beslenmek istemeyenler içinse sefer tasları ve beslenme çantaları ön plana çıkıyor. Aynı zamanda beslenmesine dikkat edenler ve spor yapanlar için de bu tarz ürünler oldukça işlevsel oluyor. Geçtiğimiz günlerde Arzum Foodie elektrikli sefer tasını incelemiştim. Bu incelemeye ulaşmak için aşağıdaki linkte tıklayabilirsiniz.

Tavsiye Bağlantı: Arzum Foodie ar1073 İncelemesi

Bugünkü yazımızda Arzum Foodie ile benzer bir işleve sahip olan ancak fiyat bakımından çok daha ucuz bir ürünü inceleyeceğiz. Elbette bu üründeki beklentim Arzum Foodie kadar çok fonksiyona sahip olması değil, minik bir ürün olması sebebiyle üründeki temel beklentim yemeği ısıtma süresi ve ürünün dayanaklılığı üzerine olacak.

Kiwi KLB-610 Elektrikli Beslenme Çantası Tanıtımı

Kiwi, aktüel marketlerde sıklıkla gördüğümüz orta kalite ürünleri olan bir marka diyebiliriz. Fiyatına kıyasla çok kaliteli ürünler üretebildiği gibi maalesef çok başarısız ürünleri de olabiliyor. Kiwi’nin son çıkardığı ürünlerden olan elektrikli beslenme çantalarının ne kadar başarılı olduğunu ise bu yazımızda detaylı olarak görebileceksiniz.

Öncelikle ürünü ilk aldığınızda kutudan çıkan malzemelerden bahsetmek istiyorum.

Kutuda ilk olarak asıl ürünümüzü görüyor olacaksınız. Bunların yanında bir garanti belgesi ve kullanım kılavuzu da yanında geliyor. Aynı zamanda ürünü fişe bağlamanız için bir elektrik kablosunu da yanında gönderiyorlar. Ürünü kutusundan çıkarıp içini açtığımızda ise bir plastik kaşık ve içerisinden çıkan salata veya tatlı gibi, ürün içerisinde ısıtılmayacak soğuk ürünleri, koymanız için kullanabileceğiniz bir plastik kap göreceksiniz. Yemekleri ısıtacağınız kap için hafif çelikten yapılmış diyebiliriz. Bu kap yemeğiniz bittikten sonra bulaşık makinesinde yıkayabilmeniz için çıkarılabilir şekilde tasarlanmış, tüm ürünü bulaşık makinesinde yıkamamanız gerekiyor ancak bu çelik kabı elde yıkamak yerinde makinede yıkamayı tercih edebilirsiniz.

Bu ürün tek kattan oluşuyor yani ikinci bir yemeği yanınızda taşımak isterseniz farklı bir kap getirmeniz gerekiyor ve ısıtma işlemi gerçekleştirmeniz mümkün olmuyor.

elektrikli beslenme çantası

Kiwi’nin kapak kısmından bahsetmek gerekirse, öncelikle dış kabın plastikten yapıldığını söyleyebilirim. Plastiğin kalitesinden ve dayanıklılığından inceleme başlığında bahsediyor olacağım. Kabın dikkat çeken iki bölümü olduğunu söyleyebiliriz. İlk kısım ürünün ortasında bulunan dışa dönük şekilde durmuş yuvarlak nokta olduğunu söyleyebilirim. Isıtma işlemini gerçekleştirirken bu noktanın içeri basık durduğuna emin olmanız gerekiyor. Isıtma işlemi sırasında beslenme çantasının zarar görmemesi için yuvarlak noktanın içeri basık ve yanlarında bulunan hava deliklerinin tıkalı olmaması gerekiyor. Isıtma işlemi sırasında ürünün havasız kalması ciddi sonuçlara yol açabilir.

Kapakta bulunan ikinci dikkat çeken kısım ise kaşık koyma kısmı diyebilirim. Arzum Foodie’de bunun eksikliğini hissetmiş olsak da, Kiwi bizleri düşünmüş ve tatlı kaşığı boyutunda küçük plastik bir kaşığa kap içerisinde yer vermiş. Dilerseniz bu kaşığı çıkarıp kendi kaşığınızı da koyabilirsiniz. Eğer içerisinde hâlâ yer varsa bir çatal da ekleyebileceğinizi düşünüyorum. Kaşık koyma bölümü çok büyük ve geniş olmasa da denemekte fayda var diyebiliriz.  

Kiwi Elektrikli Beslenme Çantası Ürün İncelemesi

Kiwi elektrikli beslenme çantasını basitçe tanıttığımıza göre ürünün incelemesine geçebiliriz. Bu bölümde ürünün olumlu ve olumsuz yanlarından detaylıca bahsediyor olacağım. Bu ürünü satın almak isteyen birçok kişinin bu yazıyı faydalı bulacağını düşünüyorum.

Öncelikle ürünün temel malzemelerinden bahsetmek isityorum. Kiwi bu üründe fazla dayanıklı olmadığını düşündüğüm sert plastikten yararlanmış. Fiyatlar değişkenlik gösterebildiğinden buraya net bir fiyat yazmak istemesem de şu anki fiyatına çok daha iyi malzemelerin kullanılabileceğini düşünüyorum. Açma-kapamaya yarayan kulakçıklar ise taşıma esnasında kesinlikle güven vermiyor. Çoğu kullanıcı deneyimine göre kulakçıklar ilk kullanımdan itibaren yerinden çıkıyor ve sizin tekrar yerine oturtmanız gerekiyor. Beslenme çantası ile ilgili ilk izlenimlerim maalesef olumsuz oldu.

Kapak kısmında en yararlı bulduğum nokta kesinlikle kaşık koyma bölmesine yer verilmiş olması, bahsettiğim gibi Arzum Foodie’de maalesef böyle bir özellik yoktu ve kaşığı ayrıca yanınızda taşımanız gerekiyordu. Bu noktada Kiwi’nin tüketici isteklerini düşünmüş olması hoşuma gitti. Bununla birlikte ürünün yanında salata/tatlı gibi ısıtma gerektirmeyen besinleri taşımanız için de kap konmuş olması da bir diğer olumlu nokta diyebilirim.

a101 kiwi klb 1610 elektrik isitmali sefer tasi beslenme cantasi 905x509 1 elektrikli beslenme çantası 2 | Shuayip.com

Ürünün asıl amacı olan ısıtma özelliğinden de bahsetmek istiyorum. Ürün birçok kullanıcı tarafından deneyimlenmiş olsa da maalesef ısıtma bakımından sınıfta kaldığını söyleyebilirim. Isıtma süresi olması gerekenden çok daha uzun olduğu için, eğer ki kullanılacaksa en az iki saat önceden fişe takıp yemeği ısıtmaya başlamak gerekiyor. Zamanı kısıtlı olan kişilerin bu konuda oldukça sorun yaşayacaklarını belirtmek fayda var, çünkü yemeğin miktarı arttıkça ısınma süresi de o kadar artıyor. Bazı ürünlerde ise ısıtmanın hiçbir zaman tam olarak gerçekleşmediği, yemeğin ancak ılık olabildiği gözlemlenmiş. Asıl amacı gittiğimiz her yerde sıcak yemek yememizi sağlamak olan bu ürünün temel amacını yerine getiremediğini ancak kaşık koyma alanı gibi küçük fikirlerde başarılı olduğunu söyleyebilirim.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top