Best Alarm Clocks

In my previous articles uykusuzluğun ne kadar zorlayıcı olduğundan bahsetmiştim. Ayrıca bu sorunu çözüp sabahları rahatça uyanabilmek için uygulayabileceğiniz pratik yöntemleri anlatmıştım. Bugün de kolay uyanmak için en çok kullanılan elektronik aletleri yani çalar saatleri ele alacağım.

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte hepimiz uykudan uyanmak için telefonlarımızı kullanmaya başladık. Telefonumuzdaki alarmlar bu iş için yeterli gibi görünse de aslında alarm çaldığında sürekli ertelediğimiz, aynı melodiye alışıp sesi duyamadığımız ve hep aynı yöntemi kullanmaktan sıkıldığımız zamanlar da oluyor.

Bu problemle güzel bir çözüm olarak yeni geliştirilen çalar saatleri kullanabiliriz. Farklı işlevlere sahip bu aletler hem hayatımızı kolaylaştırıyor hem de sabah uyanmayı daha eğlenceli hale getiriyor. Bakalım yeni model ürünler bize ne sunuyor.

Çalar seçerken dikkatli olun
Kendinize Uygun Seçim Yapın

Çalar Saat Alırken Neler Dikkat Etmeliyiz?

Son dönemde en çok tercih edilen aletleri tek tek incelemeden önce tabi ki böyle bir ürün satın almadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatmak istedim.

Hepimiz sabahları uyanma konusunda zorluk çekebiliyor ve yardıma ihtiyaç duyuyoruz. Peki bu konuda bize yardımcı olan çalar saatleri alırken ne gibi kriterlerimiz olması gerekiyor? Bu sorunun cevabı aslında tamamen sizin taleplerinize bağlı.

Uykusu ağır biriyseniz o zaman yüksek sesli ürünleri tercih etmeniz gerekir. Daha doğal yöntemlerden hoşlanıyorsanız sizi gün ışığı ile uyandıracak bir alet almayı düşünebilirsiniz. İşlevsel bir ürün almak istiyorsanız o zaman da aynı zamanda size trafik raporunu verecek, müzik dinlemenizi sağlayacak bir saat alabilirsiniz.

Amazon Echo Dot

En iyi çalar saatler listemizin ilk sırasında ucuz ama aynı zamanda kaliteli bir ürün bulunuyor. Bu saatin pek çok farklı işlevi var. Hem size oldukça iyi bir ses kalitesi sunuyor hem de ses kontrolü ile kullanılabiliyor.

Bu saati kullanarak akıllı ev sistemlerini yönetebiliyorsunuz. Bu sayede baş ucunuzdaki küçücük bir ürünle ışıkları açabiliyor, sabahları güzel bir müzikle uyanabiliyor, haberleri kontrol edebiliyor, hatta kapıları bile kilitleyebiliyorsunuz.

Ürünün bir diğer özelliği de saatin sadece uyandırmak değil aynı zamanda bütün hayatınızı düzenlemek gibi bir işlevi olması. Ses kontrol sistemi ile spor aktivitenizi bile analiz edebiliyor. Aynı zamanda şık tasarımı ile yatak odanıza estetik katacak.

Lumie

Bu ürün gün doğumu ışıklarını taklit ederek sizi keyifli bir şekilde uyandırmayı hedefler. Gün ışığıyla mutlu bir şekilde uyandığınızda güne çok daha yenilenmiş başlayabilirsiniz. Uyanma döngünüzü düzenlemeye de yardımcı olan bu ürün harika bir gün doğumu ve gün batımı deneyimi sunuyor.

Lumie saati alırsanız uyumadan önce mavi ışığını açarak uyumaya hazırlanabilir, sabahları gün ışıklarıyla uyanabilirsiniz. Ayrıca bu sırada radyosunu ve Bluetooth hoparlörlerini de kullanmanız mümkün. Sabahları kendini yorgun hissedenler ve nazikçe uyandırılmaktan hoşlananların oldukça seveceği bir alet olduğunu söyleyebiliriz.

6a00d83451c20669e20168e827aa5f970c pi çalar saat 1 | Shuayip.com
Lumie

Braun Analog

Listemizin üçüncü sırasında gelişmiş sistemlerden hoşlanmayan ve alışılagelmiş yöntemlerle uyanmayı sevenlere uygun bir modelimiz var. Bu saat hepimizin evinde bulunan eski tip ürünlere çok benziyor. Yeniden tasarlanmış olsa da özellikleri neredeyse eski modellerle aynı.

Bluetooth özelliği yok ve ses kontrol sistemine sahip değil. Eğer karmaşık yöntemlerle değil de alıştığınız o eski alarm sesiyle uyanmak istiyorsanız çok daha ucuz olan bu modeli seçebilirsiniz. Kendinizden uzağa koyarsanız ertelemeniz de mümkün olmayacaktır. Ayrıca saatin yeni tasarımında karanlıkta da görülmesini sağlayan bir ışığı olduğunu belirtmekte yarar var.

JBL Horizon

Bu saat alanında uzman JBL markasının özel tasarımı. USB üzerinden güç alabilen cihazları şarj etme özelliğine de sahip bu ürün hem radyo hem saat olarak kullanılabiliyor. Ses sistemi bakımından kalitesinin benzer modellerden çok daha iyi olduğunu ifade edebiliriz.

maxresdefault 5 çalar saat 2 | Shuayip.com
JBL Horizon

Saatin beş saate kadar çalma süresi mevcut. Yani güne tam istediğiniz gibi uyandıktan sonra sabah kahvenizi içerken, kahvaltınızı yaparken ve hazırlanırken müzik dinlemeye devam edebiliyorsunuz. Entegre bir sisteme sahip olduğu için ürünü iki kişi için ayrı ayrı ayarlayabiliyorsunuz.

Önceden programlanabilir beş farklı radyo istasyonu ve tabletten müzik çalma özelliği ile oldukça pratik bir şekilde kullanılabiliyor. Android ve iOS uyumlu bu aletin Bluetooth bağlantısı mobil ses cihazlarından en yüksek kalitede müzik akışı almanızı sağlıyor. Ayrıca LED ortam aydınlatması olduğu için ne zaman isterseniz sizi uyandırabiliyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top