Korean Skin Care Routine: Get Rid of Skin Blemishes in 10 Days!

Cilt lekeleri, sivilceler ve siyah noktalar zaman zaman hepimizin canını sıkabiliyor. Hiç geçmeyen kızarıklıklar ve rahatsız edici pürüzlü bir cilt kabusunuz haline gelebilir. Makyaj malzemelerini yoğun kullandığımız dönemlerde ne kadar yüz maskesi yapsak da cildimiz istediğimiz gibi parlak olmayabilir. Bu durumda size mucizevi bir önerim var: son dönemin trendi Kore cilt bakım rutini ile cam gibi bir yüze sahip olabilirsiniz. Sadece düzenli olarak uygulamanız gereken bir rutine ihtiyacınız var. Bakalım Koreli kadınlar yüzlerini nasıl bu kadar pürüzsüz ve lekesiz hale getiriyormuş.

Kore Cilt bakımı ile cilt lekelerinden kurtulmak mümkün
Practical Suggestions

Kore Cilt Bakım Trendi ile İlgili Temel Bilgiler

Son zamanlarda herkes bu akımdan bahsetmeye ve evde böyle bir rutin uygulamaya başladı. Peki bu önerilerle gerçekten lekelerden ve kızarıklıklardan kurtulabilir miyiz? Bu sorunun cevabına geçmeden önce bu uygulamanın temelinde antik bir güzellik felsefesi olduğunu söylemekte yarar var. Yani bu akım son dönemde popüler olmuş olsa da aslında uzun dönemlerdir kullanılıyor.

Yüzümüzün bariyerine zarar veren yoğum kimyasal içerikli ürünler yerine doğal malzemeleri kullanılması gerektiğini savunan bu felsefeye göre cildimizin kendi ekosistemine göre bir bakım yapmamız çok önemli. Temizleme, nemlendirme, besleme ve koruma gibi aşamalardan oluşan bu rutin sorunları çözmekten çok en başından problem çıkmaması için bazı adımlar uygulamamız gerektiğini söylüyor.

Cam Cilt Akımı

Cam gibi bir cilde sahip olmak için uygulanan bu rutin Kore’de sıkça kullanılıyor. Pürüzsüz ve neredeyse şeffaf gibi temiz bir cildiniz olmasını istiyorsanız siz de bu bakım önerilerini deneyebilirsiniz. Ancak bu uygulamaya başladığınızda hemen sonuç alamayacağınızı da belirtmekte yarar var. Belli bir süre beklemeli ve biraz sabırlı olmalısınız.

Işıltılı ve canlı bir cildiniz olması için uzun vadeli uygulama gerekiyor. Ayrıca sadece dışarıdan uygulayacağınız ürünlerin yeterli olmayacağını da söyleyelim. Bu süreçte beslenme, uyku düzeni, sık yürüyüş ya da egzersiz gibi konularda da dikkatli olursanız daha iyi sonuç alırsınız.

Cildimiz Neden Bu Kadar Kirleniyor?

Şehir hayatının içinde belki de hiç farkında olmasak da hava kirliliği gibi faktörler cildimizi kirletiyor. Makyaj malzemelerinin de etkisini düşününce cildimizin neden düzenli olarak temizlenmesi gerektiğini daha iyi anlıyoruz.

Sağlıklı bir cildimiz olması için gözeneklerin derinlemesine temizlenmesi, nemlendirilmesi gerekiyor. Ama bunun için pahalı kozmetik ürünlere gerek yok. Doğru bir rutin uygulama ile cildinizin doğal yapısını yeniden elde edebilir ve on adımda hayallerinizdeki gibi bir cilde kavuşabilirsiniz. Şimdi bu adımlık rutinde neler yapmanız gerektiğine değineceğiz.

Uygulama Şekli

Adımları detaylı bir şekilde anlatmadan önce bu uygulamanın nasıl yapıldığından da kısaca bahsedelim. Geleneksel olarak sabah ve akşam olarak iki aşamalı bir rutin uygulama yapılıyor. Ama bu aşamalarda sabahları nemlendirme, güneş ve çevresel faktörlerden korumaya, akşamları ise temizlik, peeling, göz kremi ile maske uygulamasına odaklanabilirsiniz.

kore cilt bakimi 1200x900 1 kore 1 | Shuayip.com
Practical information

Adımlar

Yağ Bazlı Temizleyici

Bu uygulamalar her zaman iki aşamadan oluşan bir temizlik süreci ile başlıyor. İlk aşamada yağ bazlı bir temizleyici ile cildi krem, makyaj malzemesi ve sebumdan arındırmanız gerekiyor. Yağ bazlı temizleyiciler cildin tüm kalıntılardan arınmasını sağladığı için büyük önem taşıyor.

Su Bazlı Temizleyici

Yağ bazlı ürünümüzle cildimizi tamamen temizledikten sonra ikinci yapmamız gereken şey köpüren jel formunda bir ürünle yüzümüzdeki kir ve terleri tamamen arındırmak. Bu sayede cildimizdeki istenmeyen tüm pislikler gitmiş oluyor.

Peeling

Bir sonraki aşamamızda cildin derinlemesine temizlenmesi ve gözeneklerdeki kirlerden kurtulmak için peeling yapmamız gerekiyor. Bu adımda ölü hücreleri de yok etmiş oluyoruz. Ancak hassas bir cilde sahip kişilerin dikkatli olması lazım. Bu işlemi haftada bir ya da iki kere uygulamanız yeterli olacaktır.

Tonic

Cildin temizlik işlemi bittikten sonra PH dengesini sağlamak adına uygun bir tonik ürünü ile cildimizin yatışmasını sağlıyoruz. Toniği pamuğa dökerek istediğiniz gibi uygulama yapabilirsiniz. Ayrıca pamuk kullanmak istemezseniz elinizle de uygulamanız mümkün.

Essence

Bu aşamaya kadar cildimizi tamamen temizledik ve yatıştırdık. Şimdi ise en önemli aşamalardan birine geçiyoruz. Cam gibi bir cildimiz olması için mutlaka fermente içeriğe sahip bir esans uygulamamız gerekiyor. Böylece cildimiz nemlenmiş de oluyor.

Serum

Bu adım cildinizde herhangi bir sorun varsa bunun tedavisi için önemli rol oynuyor. Kendi cildinizdeki sorunlara uygun bir serum alabilirsiniz. Akne ve lekelere bu şekilde savaş açmış olacaksınız.

Kağıt Maske

Serum uygulamasının ardından yoğun bakım sağlayan böyle bir uygulama yapmanız gerekiyor. Ancak bu adımı da haftada bir ya da iki kez yapabilirsiniz.

Göz Kremi

Artık son dokunuşlara geçiyoruz. Cildiniz için uygun bir göz kremi ile göz altlarınıza bakım yapmalısınız.

Moisturizer

Ardından da cildinize güzelce bakım yapacak bir nemlendirici ile devam etmelisiniz.

Güneş Kremi

Son olarak da güneş kremi sürerek işinizi bitirebilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top