LG Artcool 18K BTU Split Air Conditioner

Yapılan araştırmalara göre insanların belli bir sıcaklık ve nem derecesinde yaşaması daha sağlıklı olmalarını sağlıyor. Bu yüzden günümüzde iklim değişikliği gibi durumların da etkisi ile klimalar çokça kullanılıyor ve satılıyor.

İhtiyaca yönelik olarak hem soğutma hem de ısıtma özelliği bulunan bu cihazlar günümüzde neredeyse herkesin evine almak istediği bir teknolojik alet haline geldi.

LG gibi önde gelen markaların farklı özelliklerde tasarladığı bu aletler nem kontrolü ve havanın temizlenmesi gibi konularda da ön plana çıkmaktadır.

Özellikle de kapalı mekanlarda büyük bir rahatlık sağlayan bu ürünler arasında bireysel kullanım için en çok tercih edilen modeller “Split” tipi aletlerdir.

Split klimalar bir dış ve bir de iç ünitesi bulunan makinelerdir. Bu makineler soğutucu modunda iken iç ortamın ısısı dış üniteden atmosfere gönderilir ve ısıtma modunda iken dış ortamın ısısı içe ortamın ısıtılmasını sağlar.

LG klima konusunda en iyi markalardan biridir
Yüksek Performans

LG Hava Çözümü Sistemleri

Son yılların en çok satış yapan markalarından biri olan LG yenilikçi sistemlere sahip cihazların üretiminde uzmanlaşmıştır. Bu uzmanlığını kullanarak satışını yaptığı klimalar arasında en gelişmiş modellerden birisi de LG Artcool Serisinden 18K Btu Split’tir.

Artcool A++ 18K Split Klima Özellikleri

Bu model markanın en iyi ürünlerinden biridir diyebiliriz. Ürünün UVnano teknolojisi sayesinde UV LED ışığı ile rüzgar üreten bir fanı bulunmaktadır. Bu fan ile ürünün yerleştirildiği ortamın havası her zaman temiz kalır.

Teknik Denetim Kurumu (TUV) bu ürünün UV LED ışıkları sayesinde bakterilerin %99 oranında filtrelendiğini test edip onaylamıştır.

Ürünün iyonizer sistemi ile yaşam alanınızdaki kötü kokuları tamamen giderme özelliği vardır. Yine benzer şekilde aletin bu özelliği ile ilgili de çalışma yapan TUV filtreye yapışan kötü kokuların %99 oranında ortadan kaldırıldığını doğrulamıştır.

Aletin otomatik iç temizlik özelliği cihazın her zaman temiz kalmasını sağlar, bu sayede ürünün içindeki nem de kendi kendisine kurutulmuş olur.

Cihazın içinde bulunan ön filtre sayesinde tozlar hapsedilir. İlk olarak büyük toz parçacıklarını tutan ve daha sonra küçük parçalara geçen bu filtre ortamın havasının çok daha temiz olmasını sağlamaktadır.

Akıllı yaşam sistemi ile tasarlanan bu cihaz “akıllı kontrol” sloganı ile piyasaya sürülmüştür.

a1abe8a0 e93d 4d15 b48a f25c4dc90284 LG 2 | Shuayip.com
Temiz Havanın Tadını Çıkartın

Aletin uzaktan kumanda ile çalışma özelliği cihaza diğer hiç bir modelde olmadığı kadar kolay bağlanmanıza yardımcı olur. Cihazınızı tek bir düğmeye dokunarak çalıştırabilir ve sonrasında istediğiniz ayarları yapabilirsiniz. Ayrıca cihaza telefonunuza yükleyeceğiniz bir uygulama ile bağlanabilirsiniz.

Cihazın şık tasarımı ve çevresini yansıtan aynalı camı sayesinde evin estetiğini koruyacak şekilde kullanılması mümkündür.

Bu aletin yeni nesil bir ürün olması onun evi diğer modellerden hızlı soğutmasını ve ısıtmasını sağlar, böylece de cihaz size çok daha konforlu bir yaşam sunar.

Bu cihazın TUV onaylı özel tasarım sistemi fatura konusunda da tasarruf etmenizi sağlar. Ayrıca bu cihaz doğa dostu bir ürün olarak tasarlanmıştır ve sürdürülebilir yaşam hareketine uygundur.

Eğer böyle bir alet alacaksanız yüksek fiyatına rağmen bu ürünü tercih edebilirsiniz çünkü ürünün tüm özellikleri denetim kurumu tarafından onaylanmıştır ve ürün size çok daha verimli bir performans elde etme şansı sunmaktadır.

Bulunduğunuz ortamın havasını temizleyen ve istediğiniz ısıya getirmenizi sağlayan bu cihaz benzer modellere göre çok daha sessiz çalışmaktadır. Bu sayede ürünü uyku modunda çalıştırabilir ve yatak odanıza da yerleştirebilirsiniz.

Bu cihaz hem verimli hem de daha hızlı ve dayanıklıdır. Bunun nedeni ise markanın kendi sitesinde de ifade ettiği üzere DUAL Inverter Compressor sistemidir. Bu sistem aletin performansının diğer ürünlere göre çok daha iyi olmasını sağlar. Ürünü uzun ömürlü olarak kullanabilirsiniz.

Bu cihazın on (10) yıl garantisi bulunmaktadır. Ayrıca hem markanın sitesindeki bilgilerde hem de kullanıcı yorumlarında söylendiği gibi zaman geçse de ürünün performansında bir azalma görülmez.

Bu soğutucunun özel tasarımı çevre kirliliğinin önlenmesine de yardımcı olur.

Kurulumu oldukça kolay ve hızlıdır. Kurulduktan sonra ürünü oldukça pratik bir şekilde hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Özellikle uyurken ortamın sıcaklığının belli bir derece olmasını isteyenler için geliştirilmiş uyku modu aletin size çok rahat bir uyku ortamı sunmasını sağlar.

Cihazı isterseniz ailenizle isterseniz de tek başınıza kendinize uygun güç seviyesinde kullanabilirsiniz. Ürünün dört farklı güç seviyesi bulunmaktaadır.

Ürünün boyutları iç ünitede 998 x 345 x 212 cm ve dış ünitede ise 770 x 545 x 288 cm’dir.

Kullanıcı yorumlarına bakıldığında ise ürünle ilgili olumsuz eleştiri yapan neredeyse hiç kimse olmadığını ve kullanıcıların üründen oldukça memnun kaldığını görüyoruz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top