Nintendo Switch – Product Review

Previously in my writing Nintendo’nun Switch Lite model portatif konsolunu incelemiş ve bu teknolojik aletin oyun severlere ne gibi özellikler sunduğunu detaylı bir şekilde anlatmıştım.

Bugün de aynı markanın farklı bir modeli olan Nintendo Switch’i olumlu ve olumsuz özellikleriyle incelemek istedim. Ancak bu konsolla ilgili detaylara geçmeden önce size Nintendo markasının ürettiği konsollarla ilgili kısaca bilgi vermek istiyorum. Böylece bu modelin firmanın ürünleri arasında hangi kategoride yer aldığını daha iyi anlayabilirsiniz.

1980’li yıllardan beri hem portatif hem de evde kullanıma uygun konsollar üreten Nintendo bu alanda ün yapmış firmalardan biri. Hatta biraz daha ileri gidip oyun konsolu deyince pek çok kişinin aklına ilk gelen isimlerden birinin Nintendo markası olduğunu ifade edebiliriz.

Uzun yıllardır bu sektörde çeşitli özelliklerde cihazlar üreten marka 2017 yılında hem evde hem de dışarıda kullanıma uygun oldukça ses getiren bir ürünü piyasaya sundu. Farklı işlevleri tek bir platformda buluşturan Nintendo Switch oyun tutkunları tarafından tam not aldı.

Nintendo Switch size farklı bir deneyim sunuyor
Eğlence Zamanı

Nintendo Switch’in Teknik Özellikleri

Konsolun kullanıcılar tarafından çok beğenildiğini ifade ettikten sonra teknik özelliklerini detaylı şekilde inceleyeceğiz. Ürünün teknik detaylarına baktığımızda ilk karşımıza çıkan özellik bu alette aynı zamanda bilgisayar ve diğer konsol oyunlarını da oynayabilmemiz oluyor.

Markaların benzer konsollarında böyle bir özellik olmadığı için markanın Switch modelinin satışlarının hızla artmasına hiç şaşırmamak gerekir.

Bu ürünün en çok öne çıkan bir diğer özelliği de televizyona bağlandığında da yanınıza alıp dışarıda kullandığınızda da size büyük bir kullanım kolaylığı sunuyor olması. Televizyona bağlamak için kullanacağınız aparat oldukça pratik.

Uzun süreli oynamaya uygun ekranı gözünüzü yormuyor. Pratik bir şekilde kullanılabilmesi için özel olarak tasarlanan ergonomik yapısı kollarınızın ağrımasına engel oluyor.

Yeni nesil teknoloji ürünü HD Rumble titreşim özelliğine sahip kontrolcüleri deneyiminizi zenginleştirme konusunda çok başarılı. Ürünün kutusundan iki kişi oynamak için kullanılabilecek silikon kılıflar çıkıyor ve kontrolcülerin kullanımı daha da rahat hale geliyor. Eğer cihazı tek kişi kullanmak isterseniz yine bunu pratik bir şekilde yapabiliyorsunuz.

Ürünle ilgili genel olarak ilk başta göze batan herhangi bir sorun olmadığını ifade edebiliriz. Ancak bazı kullanıcıların şikayetlerini de göz önünde bulundurduğumuzda belki de karşımıza çıkan en önemli olumsuzluğun iletişimsizlik sorunu olduğunu söyleyebiliriz. Konsoldan çok uzaklaştığınızda iletişimsizlik gibi bir problemle karşı karşıya kalabiliyorsunuz.

Firma bu gibi şikayetlerin oluşmaması için konsoldan fazla uzaklaşmamanız gerektiğini özel olarak belirtiyor. Ara yüzü bakımından oldukça sade ve basit olan bu konsolda herhangi bir internet tarayıcısı bulunmuyor yani kısacası sadece oyun amaçlı kullanılabiliyor.

pexels lisa 4753251 scaled 1 nintendo 2 | Shuayip.com
Farklı Bir Deneyim

Artıları

Cihazın artılarına baktığımızda ürünün benzer modellere göre en büyük artısının konsolu televizyonda kullanırken bir işiniz çıktığında onu hemen yanınıza alıp bir yere giderken de oynamaya devam edebilmeniz olduğunu söyleyebiliriz.

Konsolun hem televizyon hem de kendi ekranı üzerinden pratik bir şekilde kullanılabiliyor olması bu deneyimi çok daha keyifli hale getiriyor. Bu noktada tabi ki konsolun batarya ömrü devreye giriyor.

Ürünün batarya ömrü ile ilgili olarak da bir problem olmadığını ifade etmek mümkün. Konsolu uzunca bir süre rahatça kullanabiliyorsunuz. Uyku moduna aldığınızda pili daha uzun dayanıyor. Konsolun bataryasının kalitesi ve boyutu bakımdan cebinize bile sığacak kadar küçük olması da yine bu modeli diğerleri arasında öne çıkartıyor.

Son olarak da genel performansı bakımından baktığımızda kullandığı Tegra X1 işlemcisi ile PS3, X360, PS4 ve X One konsollarla aynı güne sahip olduğunu söyleyebiliriz. 6.2 inç ekranının çözünürlüğü oldukça yüksek. Bataryası 6 saate kadar dayanabiliyor.

Ürünün fiyatı ise farklı satış kanallarına göre değişmekle birlikte 4 bin lira civarında.

H2x1 NintendoSwitch Hardware NintendoSwitch nintendo 3 | Shuayip.com
Yeni Nesil Konsol

User comments

Konsolla ilgili kullanıcı yorumlarına baktığımızda satın alıp deneyen kişilerin ürünün sağlam ve kaliteli olduğunu söylediğini görüyoruz. Daha önce markanın farklı konsollarını deneyen kişiler bu ürünü kullanma konusunda hiç sorun yaşamadıklarını ifade ediyorlar.

Fiyatı benzer modellere göre biraz daha yüksek olsa da eğer Playstation 4 ve Xbox One gibi konsollarla karşılaştırmadığınız sürece performansı size yeterli olacaktır. Bu konsol size sunduğu benzersiz işlevleri ile eğlenceli bir deneyim vaat ediyor.

Kullanıcıların da belirttiği üzere ürünle ilgili yaşanabilecek en önemli sorunlardan biri markanın Türkiye’de geniş kapsamlı hizmet vermiyor olması. Bu nedenle ürün kurulumu sırasında yer olarak Türkiye seçtiğinizde bazı küçük erişim sorunları olabiliyor, ülke kısmında Amerika’yı seçerek bu sıkıntılardan kurtulabilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top