Opalescence Whitening Toothpaste: Works Wonders!

20 yılı aşkın süredir özel diş hekimliği uygulamalarında dünya çapında yaygın olarak kullanılan Opalescence, dünyanın önde gelen dental üreticilerinden Ultradent tarafından ABD’de üretiliyor. Günlük diş parlaklığını korumak için harika bir seçenek olan Opalescence beyazlatıcı d. macunu, üç farklı aromaya sahip macun seçeneklerinden oluşuyor.
Peki, denildiği gibi işe yarıyor mu? Bembeyaz dişler için doğru bir seçim mi? Gelin, hep birlikte inceleyelim!


Examination


Opalescence beyazlatıcı diş macunu hakkında!


Uzun bir süredir diş hekimleri tarafından diş beyazlatma ürünleri arasında ‘altın standart’ olarak kabul edilen Opalas. d. macunu, kalite konusunda köklü bir itibara sahip. Öyle ki ‘dünyada en çok denenmiş ve test edilmiş diş beyazlatma ürünü’ olma ayrıcalığıyla biliniyor. Etkili bir beyazlatma ürünü olarak üretilen d. macunu, dişleri dehidrasyondan korurken renk stabilitesini de iyileştirebiliyor.


Ürün, potasyum florür içeren su bazlı bir formülasyondan oluşuyor. İçerisinde bulunan potasyum florür sayesinde, diş çürümesini önleyip, diş hassasiyetini azaltırken bir yandan da diş minesinin sertliğini arttırıyor. Dişleri beyazlatma konusunda ise şüphe götürmez bir başarı söz konusu!


Olağanüstü sonuçlar sunan profesyonel diş beyazlatma sistemine sahip olan OPL, o hep hayal ettiğiniz bembeyaz parıldayan gülümseme için gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bir ürün.


Genel özellikler

Opalescence diş macunu
Opalescence beyazlatıcı d. macunu
  • Opales. diş beyazlatma jeli PF (Potasyum Nitrat ve florid) içermektedir, bunlar beyazlatma süresince diş minesinin sağlığını korumaya yardımcı olur.
  • Rengin kalıcılığını arttıracak ve dehidratasyonu önleyecek şekilde formüle edilmiştir.
  • Opalescence Go ev tipi beyazlatma ürünü %6 Hidrojen Peroksit konsantrasyonu ve nane aroması ile sunulur.
  • Opalescence PF ev tipi beyazlatma ürünü %10 yada %16 Karbamid Peroksit konsantrasyonu ve nane, kavun yada sade aromaları ile sunulur.
  • Gündüz ve gece kullanımı için uygundur.
  • Jel yapışkan ve viskoz olduğu için yumuşak dokulara taşmaz
  • Hassasiyeti azaltır ve ağız sağlığını iyileştirir
  • Eşsiz bileşen karışımı – dişlerin tekrar hızla renk değiştirmesini, yani sararmasını önler
  • Üç farklı aromaya sahiptir: Kavun, Nane ve Normal


Opalescence dişleri nasıl beyazlatır?

Opalescence
Opalescence


Ürün içerisinde bulunan aktif bileşenler dişlerinize penetre olur, diş içerisinde her yere ulaşarak dişlerinizi içeriden renklendiren molekülleri bulur ve onları parçalar. Lekeleri uzaklaştırır ve gülüşünüzü beyazlatır. Ayrıca Opalescence ürünleri içeriğindeki ek koruyucu bileşenler sayesinde diş minenizi eskisinden daha kuvvetli hale getirir ve çürüklere karşı korur

Diş beyazlatma herkes için uygun mu?

Diş beyazlatma, parlak bir gülüş elde etmek için en güvenli ve en kolay yoldur. Sonuçlar ve tedavi süreleri renkleşmenin yoğunluğu ve arzu edilen beyazlık seviyesine göre değişebilir. Kuronlar, köprüler, dolgular ve laminalar beyazlamamaktadır. Diş hekiminiz size en çok uyan profesyonel beyazlatma seçeneğini sunabilir. Hamile kadınlar ve 18 yaş altı için diş beyazlatma uygun değildir.​

Beyazlatma sonuçları ne kadar kalıcıdır?

Beyazlatma sonuçları oldukça kalıcıdır. Tedavi sonrası çok uzun bir süre etkileyici gülüşünüzü korursunuz. Ancak eski ışıldamasının azalmasına sebep olan birkaç faktör bulunuyor. Genetik faktörler, yaş, bazı ilaçlar (tetrasiklin gibi), yeme-içme alışkanlıkları, sigara gibi etkenler beyazlatmanın kalıcılığını etkileyebiliyor. Neyse ki bu gibi durumlarda bembeyaz parıldayan gülüşünüze geri kavuşabilmeniz için son derece kolay ve hızlı touch-up tedavileri mevcut.

Beyazlatma diş hassasiyetine sebep olur mu?

Diş hassasiyeti, diş beyazlatmaya bağlı olarak görülebilen bir yan etkidir. Hassasiyet oluşsa bile geçicidir ve tedavi bitiminde bir daha görülmez. Söz konusu ürün ise bu hassasiyeti ortadan kaldırmak ve azaltmak için potasyum nitrat ve florid gibi özel bileşenler içermektedir.

Opalescence diş beyazlatma macunu dişlerime zarar verir mi?

Diş beyazlatma jeli PF (Potasyum Nitrat ve florid) içermektedir, bunlar beyazlatma süresince diş minesinin sağlığını korumaya yardımcı olur​​. Dolayısıyla dişlere herhangi bir zarar vermesi söz konusu değildir.

Başka diş beyazlatma seçenekleri var mı?

Opalescence özel olarak formüle edilmiş farklı konsantrasyonlarda, farklı uygulama tiplerinde ve farklı aromalarda üretiliyor. Böylece yaşam tarzınıza en uygun ürün ile dişlerinizi beyazlatmanız mümkün oluyor. İster size özel bir plak ile, ister hazır plaklar olsun Opalescence size en uygun profesyonel beyazlatma seçeneğini sunabiliyor.

Opalescence
Opalescence

Conclusion

Opalescence beyazlatıcı d. macunu, tüm dünyada rüştünü ispat etmiş güvenilir bir ürün olarak biliniyor. Üstelik diş beyazlatma konusunda da oldukça başarılı. Opalescence’nin tablet, jel ve macun gibi farklı formlarda ürünleri bulunuyor. Sizin için en doğru ürünü seçmek için diş hekiminize danışabilirsiniz. Söz konusu diş beyazlatıcı macunların satış fiyatı ortalama 45 TL‘den başlıyor (en küçük boy).

See also: Toothpastes That Don't Test on Animals 2021

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top