Oppo Enco Air True Wireless Headphones: Product Review in 7 Items

Kablosuz kulaklıklar son zamanlarda gündelik hayatımızda en çok kullandığımız ürünler haline geldi. Oppo gibi farklı markaların çıkarttığı modeller çeşitli özellikleriyle gündelik yaşamımızı kolaylaştırmayı amaçlıyor. Ben de bugünkü yazımda sizin için çok satan kablosuz kulaklıklardan birini incelemek istedim. Gelin Oppo Enco Air True kulaklığı yedi maddede hep birlikte inceleyelim. Bakalım bu ürün bize neler sunuyor.

Highlights

  • Şık Tasarım
  • Ses Performansı
  • AL Destekli Çağrı Kalitesi
  • Bluetooth 5.2
  • Hızlı Eşleşme
  • Uzun Ömürlü Pil
  • IPX4 Sertifikası

Oppo Enco Air True’nun Özellikleri

Teknolojinin gelişmesiyle farklı markaların çıkarttığı kablosuz kulak içi kulaklık çeşitleri de giderek artmaya başladı. Müzik dinlemek, oyun oynamak, görüntülü görüşme yapmak ya da çağrıları almak üzere kullanılan bu ürünler farklı bütçelere hitap ediyor. Oppo markası da bunu göz önünde bulundurarak Air modelini piyasaya sundu. Enco ailesinin yeni üyesi kısa sürede çok satanlar listesine girdi.

Bu ürün yarım saydam tasarımı ile dikkat çekiyor. Estetik konusuna önem veren herkesin beğeneceği model siyah ve beyaz olmak üzere iki renk seçeneği ile satılıyor. İstediğiniz rengi seçip alabiliyorsunuz.

Bu dikkat çekici ürün 12 mili metre ses sürücüleri ile tam 8 saatlik bir oynatma süresine sahip. Bu bakımdan yanınızda taşıyıp bütün gün kullanabiliyorsunuz. Ayrıca 90 dakikada şarj olan kutusunu kullanarak 10 dakika içinde bataryasını tekrar doldurabiliyorsunuz. Bu durumda da şarjı 4 saat daha gidiyor.

Yeniden şarj edilerek kullanıldığında şarjı toplamda 24 saat boyunca kullanılabiliyor. Bluetooth 5.2 bağlantısı ile çalışıyor ve yapay zeka destekli gürültü engelleme özelliği ile kalabalık ortamlarda oldukça yüksek bir performans sağlıyor. Bu farklı özellikleriyle benzer modellerden öne çıkıyor diyebiliriz.

Açık tasarımlı bir yapısı bulunuyor. Bu bakımdan silikon uçlu ürünlerle kulağı rahat edemeyenler için iyi bir alternatif olduğunu söylemek mümkün. Üst kısmı yarı saydam olan oval şarj kutusunun kapağını açtığınız anda kulaklığınız kullanıma hazır hale geliyor. Kulaklıkları kutudan çıkartıp hemen telefonunuzla eşleştirip kullanabiliyorsunuz.

Hızlı eşleşme özelliği bulunan bu ürünü Bluetooth ya da HeyMelody uygulaması yardımıyla telefon ve diğer elektronik cihazlarınıza bağlayabiliyorsunuz. Kulaklığın en önemli özelliklerinden biri de IPX4 sertifikasına sahip olması.

IPX4 sertifikası kulaklığa su sıçradığında bir sorun yaşamayacağınız anlamına geliyor. Bu nedenle bu ürünü havuz ya da sahil kenarında rahatça kullanabilirsiniz. Ayrıca tere karşı dayanıklı olduğu için spor yaparken kullanım imkanı da sunuyor.

Çok hafif olan bu ürün kulaklarınızı da rahatsız etmeyecek. Ürünümüz şarj kutusu ile birlikte sadece 40 gram ağırlığa sahip. 12 mili metrelik dinamik sürücüsü titanyum kompozit malzemeden yapılmış. Bu da bas sesleri çok iyi hissettirdiği anlamına geliyor.

Müzik dinlerken ya da oyun oynarken ses kalitesinin yüksek olmasına önem verenler kulaklığı severek kullanıyorlar diyebiliriz. Sesin tüm ayrıntılarını algılayabiliyor, zengin orta aralık tonlarını fark edebiliyorsunuz. Baz ve tiz seslerin iyi algılanıyor olması telefon görüşmelerinde de size yardımcı oluyor.

Oppo Enco Air True Kulaklık ürün incelemesi
Air True

Bu ürünün bir diğer önemli özelliği de DNN gürültü engelleme sisteminin bulunması. Bu yeni nesil sistem Derin Sinir Ağı anlamına geliyor ve binoral ses algoritması ile görüşme yaparken ses netliği sağlıyor. İçerisinde çift mikrofonu olduğu için oyun oynarken de ses iletiminde herhangi bir gecikme yaşamıyorsunuz.

Bu işlevsel özellikleri ile kulaklığı oyun tutkunları da çok tercih ediyor. Ürünün öne çıkan bir diğer özelliği de Bluetooth 5.2 desteği içermesi. Bu sayede telefon ve kulaklığınız arasında kurulan kablosuz bağlantı çok daha güçlü oluyor. Yani otobüs ya da metro kalabalık ortamlarda sinyal kesilme sorunu yaşamıyorsunuz.

Veri iletişimi yapan cihazların çok bulunduğu alanlarda da rahatlıkla kullanılabilen bu ürün 10 metrelik mesafeye kadar sinyali stabilize etme özelliğine sahip. Ayrıca bu durumda bile cızırtı olmadan ses iletimi sağlanıyor.

Kulaklığın dokunmatik kontrol sistemine iki kez dokunduğunuzda sonraki şarkıya geçebiliyorsunuz. Basılı tuttuğunuzda ses kontrolü yapmanız da mümkün oluyor. Sol kulaklığı sesi kısmak ve sağı da sesi açmak için kullanabiliyorsunuz. Kulaklığa üç kere dokunduğunuzda ise sesli asistan etkinleşiyor.

Enco Air, PUBG gibi diyaloğa dayalı rekabetçi oyunları sevenler için de çok uygun çünkü gecikme oranı sadece 80 mili saniye kadar düşük. Son olarak da ürünün fiyatına değinecek olursak 639 lira olduğunu söyleyebiliriz.

You May Be Interested In:

Philips NeoPix Prime Home Projector

New iPad Mini: Notes from Apple Event

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top