Pazar Günü Evde Yapabileceğiniz 8 Aktivite

Pazar günleri evde yapabileceğiniz eğlenceli bir aktivite arıyor, ailenizle birlikte tatilin son gününü iyi bir şekilde değerlendirmek istiyorsanız bugünkü yazımda sizin için derlediğim alternatifleri deneyebilirsiniz.

Belki de haftanın son gününü verimli bir şekilde geçirmek, çocuklarınızla oyunlar oynamak, güzel şeyler yapmak istiyor ama plansız olduğunuz için kendinize uygun bir aktivite bulmakta zorlanıyorsunuz.

Plan yapmamız olsanız da pazar gününüzün bomboş geçmesine gerek yok çünkü bu durumda Pazartesi olduğunda sendrom yaşamanız çok olası.

Eğer pazar günü için bir programınız yoksa ve aklınızda neler yapabileceğinizle ilgili soru işaretleri varsa hazırladığım listeden kendinize uygun bir seçeneği tercih edin ve hemen günün tadını çıkartmaya başlayın.

Pazar gününü verimli geçirin.
Etkinlik Önerileri

Pazar Günü için Aktivite Önerileri

Film ya da belgesel izleyin.

Çok klasik ve klişe gibi gelse de son tatil gününü hafta sonu trafiğine ya da kalabalığına karışmadan geçirmenin en güzel yollarından biri de bir şeyler izlemektir. Ailecek seçeceğiniz ve izleyeceğiniz güzel bir film or belgesel kesinlikle gününüze neşe katacak.

Eğer zevkinize uygun iyi bir alternatif bulamıyorsanız uzun süredir izlemek istediğiniz IMDB puanı yüksek seçeneklere yönelebilirsiniz.

Yazı yazmayı deneyin.

Özellikle de bütün hafta çalışıp yorulan kişilerin duygularını ve düşüncelerini boşaltması için harika bir seçenek olan bu etkinlik sizi sandığınızdan çok daha fazla rahatlatacak.

Yeteneğiniz olup olmaması ya da ne yazdığınız önemli değil, elinize bir kağıt ve kalem alıp hikaye, roman, senaryo yazmayı deneyebilirsiniz. Böyle bir şey ilginizi çekmiyorsa zihninizi boşaltmak için hafta içinde yaşadıklarını ve bunun sizi nasıl hissettirdiğini yazabilirsiniz. Ayrıca kendinize önümüzdeki hafta için güzel bir program hazırlamayı da deneyebilirsiniz.

Evinizin konforunda müze gezin.

Çocuklarınızla yapacak öğretici ve güzel bir etkinlik arıyor ama evinizden çıkacak kadar enerjik hissetmiyorsanız online olarak müze gezmek tam size göre bir etkinlik olabilir.

Hem dünyadaki hem de ülkemizdeki müzeleri internet üzerinden gezebilirsiniz. Bu konuda aklınızda şüpheler varsa hemen bir göz atıp online müze gezmeyi deneyebilirsiniz.

Yeni hobiler edinin.

Modern hayatın koşturmacasında yoğun hayatlarımıza sıkışmış bir şekilde yaşarken hobilerle uğraşacak zaman da bulamıyoruz. Ama aslında hafta sonlarımızı iyi bir şekilde organize edebilirsek farklı etkinliklerle ilgilenebiliriz.

Zevkinize hitap eden hobilerle ilgilenme konusunda bahane bulmayı bırakın, yapmak istediğiniz hiçbir şeyi ertelemeyin ve hemen işe koyulun.

Resim yapabilir, örgü örmeye başlayabilir, bir enstrüman çalmayı öğrenebilir, yeni bir spora başlayabilirsiniz. Evden çıkmak istemiyorsanız malzemeleri internetten de temin edebilirsiniz. Ayrıca online olarak katılabileceğiniz kurslar da bu konuda size büyük bir kolaylık sağlayacak.

pexels steve johnson 1047540 scaled 1 pazar 2 | Shuayip.com
Yeni Bir Hobiye Başlayın

Sağlıklı atıştırmalıklar hazırlayın.

Bütün hafta yoğun bir program sizi bekliyor olabilir. Bu programın içinde yemek yapmaya zaman bulamamanız da oldukça normal. Ama sağlıklı beslenmek istiyor ve dışarıdan katkı maddesi ile dolu hazır yiyecekler yemek sizi rahatsız ediyorsa bu pazar gününü damak tadınıza uygun atıştırmalıklar hazırlayarak değerlendirebilirsiniz.

İşin içine aile üyelerinizi ve çocuklarınızı da katarsanız hem herkese yetecek kadar çok yiyecek hazırlamış olursunuz hem de birlikte bir şeyler yapmanın keyfini çıkartırsınız.

Planlama ve düzenleme yapın.

Önümüzdeki hafta yapmanız gereken şeylerin listesini çıkartıp hava durumunu kontrol edin; sonra da günlük olarak giyeceğiniz kıyafetleri hazırlayın. Böylece dışarı çıkmadan önce ne giyeceğim derdinden kurtulur ve zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Ayrıca hazır kıyafet belirleme işine başlamışken dolabınızdaki diğer şeyleri de düzenleyebilirsiniz. Bu gün evin her alanında düzenleme yapmak için oldukça uygun bir zamandır.

konmari pazar 3 | Shuayip.com
Kıyafetlerinizi Düzenleyin

Bitkilerinizle ilgilenin.

Belki de sizi yoracak hiç bir şeyle ilgilenmek istemiyorsunuz ve günü sakin geçirme planınız var. Bu durumda da sizin için harika bir önerim olacak. Evinizdeki bitkilerle ilgilenebilir ya da bitkiniz yoksa güzel bir plant edinebilirsiniz.

Kutu or video oyunları oynayın.

Özellikle de çocuğu olanlar ve arkadaş grupları ile toplanan kişiler için uygun bu seçenek haftanın son gününü oldukça keyifli bir şekilde geçirmenizi sağlayacak.

İnternetten de temin edebileceğiniz çeşit çeşit seçeneklerden birini alarak günün tadını çıkartabilirsiniz.

Hazine avına çıkın.

Son olarak da sıradan seçenekler yerine daha yaratıcı bir etkinlik yapmak isteyenler için önereceğim şey hazine avı olacak. Hem çocukların hem de yetişkinlerin keyifli zaman geçirmesini sağlayacak hazine avı için evin belli yerlerine kağıda yazılı ipuçları yerleştirmeniz, bu ipuçlarının yönlendirmesi ile hazine olarak seçtiğiniz objeleri bulmanız gerekiyor. Bu av planını ne kadar komplike bir şekilde hazırlarsanız o kadar çok eğlenirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top