Philips WP3811 Water Purifier

Öncelikle su arıtma cihazının ne olduğundan kısaca bahsedecek olursak bu aletlerin musluklardan akan şehir suyunu temizlemek amacıyla tasarlanmış aletler olduğunu ifade edebiliriz. Philips gibi alanında uzman firmaların ürettiği su arıtma cihazları ile teknolojinin nimetlerinden faydalanarak suyun içindeki yabancı maddelerin arıtılmasını sağlamak mümkün.

Ev aletleri kategorisinde yer alan ve modern çağın bir getirisi olarak kirlenen suları temizleyen bu cihazlar hem suyu saf hale getirir hem de suyun içindeki yararlı maddelerin korunmasını sağlar.

Philips WP3811 model 4 katmanlı su arıtma cihazı da bu amaçla kullanılan ve dışarıdan hazır içme suyu alma derdine son veren oldukça işlevsel bir alettir diyebiliriz.

10349942079538 philips 2 | Shuayip.com
WP3811

Sağlıklı Su Nedir?

Musluktan akan suyun sağlıklı olup olmadığını anlamak için içerisindeki maddelerden emin olmak gerekir. Ancak bunun dışında diğer özelliklerine baktığımızda sağlıklı su içinde hastalık yapıcı zararlı madde barınmaz, kokusuz, tatsız ve renksizdir diyebiliriz.

Sağlıklı içme suyunun pH derecesi dengelidir. Tadı da dokusu da sert değil yumuşaktır. İçinde aşındırıcı ya da taş yapıcı maddeler yoktur. Ayrıca bakteri virüs gibi bulaşıcı hastalıklar taşımaz. İnsanlar için herhangi bir tehlike barındırmaz.

Bu noktada şehir sularının yapısına baktığımızda bu suların hiç sağlıklı olmadığını ve içilemeyeceğini ifade edebiliriz. Su arıtma cihazları sayesinde su temiz hale gelir.

Bir suyun kirli olduğunu dışarıdan anlamak için rengine, bulanık, tortulu olup olmadığına bakmanız gerekir. Bunun dışında kirli su kireçlidir. Suyu akıttığınızda altında beyaz bir tabaka ya da lekeler kalabilir.

Su Arıtma Cihazları Nasıl Çalışır?

Son zamanlarda içme suyuna fazladan harcama yapmak istemeyen ve şehir suyundan hastalık kapmaktan endişe eden kişilerin çok fazla satın aldığı Philips WP3811 gibi su arıtma cihazları suyun içindeki zararlı maddeleri arıtan sistemlerdir.

Bu sistemler suyun bir filtreden geçirilmesini ve suyun saf hale dönüşmesini sağlamaktadır. Böylece musluk suyu sağlıklı ve temiz içme suyuna dönüşür.

Philips su arıtma cihazı ile içme suyu masrafınızı azaltabilirsiniz
Temiz Musluk Suyunun Tadını Çıkartın

Philips WP3811 Teknik Özellikleri

Bu aletin teknik özelliklerine baktığımızda ilk karşımıza çıkan 4 katmanlı Micro Pure filtresi oluyor. Bu özel filtre suyun temiz ve güvenli bir içme suyuna dönüşmesini sağlıyor. Musluk suyunun içindeki bütün yabancı maddeleri filtreliyor. Bu filtre benzer modellerin filtrelerinden çok daha güçlü bir sisteme sahip. Üç yüz milyardan fazla mikro gözenek içeriyor ve suyun içindeki tüm kir ile pası ortadan kaldırıyor.

Bu aletin diğer öne çıkan teknik özelliklerinden biri de filtresinin sudaki mineralleri tutabiliyor olması. Bir arıtma cihazı aldığınızda bazı modellerin filtreleri sudaki zararlı maddeleri yok ederken aynı zamanda yararlı maddeleri de yok edebiliyor. Bu konuda özellikle dikkatli olmak gerekiyor.

Ürünün musluk suyundaki bütün bakterileri ortadan kaldırdığını ve %99.99 oranında filtreleme yaptığı söylenebilir. Oldukça gelişmiş bir arıtma cihazı olan WP3811 Saflık Koruma uyarısı özelliği sayesinde size filtrenin değişim zamanının gelip gelmediği konusunda bilgi verir. Zarının rengi değiştiğinde filtre almanız gerektiğini anlayabilirsiniz. Bu noktada zarın gri ya da kahverengi olup olmadığına dikkat edebilirsiniz.

Aynı zamanda kompakt ve ergonomik bir ürün olan bu arıtıcı dakikada maksimum 2 litre su akışı sağlar. Filtreleyerek temizlediği suyun normal akış hızında çok düşük seviyede bir değişiklik olur. Böylece musluktan akan su tertemiz ve saf bir şekilde kullanıma hazır hale gelir.

Detail

Arıtıcının yedek filtre kartuşları bulunur. Gerektiği zamanlarda filtresini değiştirebilirsiniz.

Filtrelenmiş suyun sprey ya da normal olarak akmasına olanak tanır.

Ürün 8 QuickFit adaptörü ile musluğa monte edilir. Kurulumu ve takılması oldukça kolaydır.

Su akış hızı dakikada iki litre şeklindedir.

Ürünün ağırlığı 230 gramdır.

Boyutları uzunluk, genişlik ve yükseklik olarak 60 x 137 x 105 şeklindedir.

Cihazın fiyatı farklı satış kanallarında değişmekle birlikte 550 ile 800 lira arasındadır.

WP3811 00 MI1 global 001 philips 3 | Shuayip.com
Güvenilir Bir Su Arıtma Cihazı Tercih Edin

User comments

Ürünün kullanıcı yorumlarına baktığımızda genel olarak aleti alan herkesin memnun olduğunu görüyoruz.

Bu arıtma cihazını uzun süredir kullanan kişiler hiçbir problem yaşamadan musluk suyunu arıtmaya devam edebildiklerini ifade ediyor. Bu konuda arıtılan suya ölçüm yaptırdıklarında da aldıkları sonuçlardan fazlasıyla tatmin olduklarını söylüyorlar.

Diğer yorumlarda ise ürünün çok pratik ve güvenilir olduğu söyleniyor. Bu aleti alıp dışarıdan hazır olarak aldıkları su miktarını %80 ya da fazla miktarda düşüren ve masraflarını azaltan kişiler de çoğunlukta.

Bu arıtma cihazı ile ilgili tek olumsuz yorum ise filtresinin her yerde yaygın bir şekilde satılmıyor olması.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top