Cruelty Free Makeup Brands Available at Rossmann – 1

Son günlerde Ralph adlı animasyon ile birlikte kozmetik ve temizlik sektörü gibi sektörlerde deney hayvanlarının, deney hayvanlarının kullanımı etiğine aykırı muamele gördüğü açıkça gözler önüne serildi. Bu sayede birçok kişi bu konu üzerine bilgilendi ve alışveriş yaparken hayvanlar üzerinde deney yapmayan yani cruelty free markalara yönelmeye başladı.

Deney hayvanlarının kullanımı üzerine eğitim almış birisi olarak hayvanlar üzerinde deney yapmayan markaların tercih edilmesinin hayvan refahı açısından ne kadar önemli olduğunu söyleyebilirim. Son yıllarda Avon gibi birçok marka hayvanlar üzerinde deney yapmayı bıraktı ve cruelty free marka olma kararı aldı. Kozmetik birçok kişinin hayatında önemli bir yer sahip olduğu için özellikle makyaj markaları ile ilgili bir bilgilendirme yazısı yazmak istedim. Sonraki yazılarımda da vegan ve hayvanlar üzerinde deney yapmayan markalar üzerine konuşuyor olacağım.

Öncelikle Rossmann’da bulunan makyaj markalarını buraya yazmak istiyorum.

 • Revolution Pro
 • Rival Loves Me
 • Alterra Nature Kozmetik
 • Rival de Loop
 • For Your Beauty
 • Niou
 • Maybelline
 • Loreal Paris
 • Note
 • Pastel
 • Essence
 • Flormar
cruelty free

Hayvan Deneyi Yapmayan Markalar

Yukarıda vermiş olduğum markalardan kesinlikle cruelty free olmayan markalar arasında Maybelline, Loreal Paris ve Flormar yer alıyor. Rossmann’dan makyaj alışverişi yapmak istediğinizde bu markalardan kesinlikle uzak durmanızı tavsiye ederim. Büyük çaplı tüketici kitlesine sahip olmalarına rağmen hayvanlar üzerinde deney yapmalarının pek hoş olduğunu söyleyemiyorum maalesef, senelerdir bu markaları kullanmayan biri olaraksa eksikliklerini hissetmediğimi söyleyebilirim.

Niou

Niou el-tırnak bakımı üzerine kendini geliştirmiş bir marka, Niou Instagram gönderisinde yaptığı açıklamadaki gibi hayvanlar üzerinde deney yapmıyor ve ürünlerinin kesinlikle cruelty free olduğunu söylüyor. Niou markasının daha önce bir ojesini kullanmış ve memnun kalmıştım. Kişisel bakımıma özen gösterirken bir yandan da hiçbir hayvanın canının yanmadığını bilmek oldukça güzel bir his diyebilirim.

Bildiğim kadarıyla Niou adlı markanın el bakım ürünleri de oldukça tercih edilen bakım ürünleri arasında yer alıyor. Hayvan deneyi yapmayan tırnak bakım markası arayanların Niou adlı markaya da göz atmasını tavsiye ederim.

Rival de Loop

Rival de Loop, Vegan Society sertifikasına sahip bir markadır. Rossmann’ın temel ilkelerine sadık kalmış ve hayvanlara zarar vermekten olabildiğince kaçınan markalardan bir tanesidir. Hayvanlar üzerinde temelde deney yapmasa da markanın fazla güvenilir sertifikaları olmaması sebebiyle ürünlerin baştan sona üretiminde ve denetiminde tamamen cruelty free olup olmadığı hakkında kesin bir bilgi vermek maalesef pek mümkün değil. Markanın bize yansıttığı kadarıyla ürünlerle ilgili hayvanlar üzerinde deney yapmadığını söyleyebiliriz. Yine de kendi fikrimi söylemem gerekirse, markanın bu konuda daha açıklayıcı bilgilere yer vermesini ve güvenilir sertifikalara sahip olmasını isterdim.

eca4bbdc191 adobespark cruelty free 2 | Shuayip.com

Alterra Natura Kozmetik

Altarra Natura Kozmetik için de Rival de Loop ile benzer fikirlere sahip olduğumu söyleyebilirim. Bazı ürünleri cruelty free damgalıyken, bazı ürünlerinde bu damgayı göremiyoruz. Bu sebeple tam olarak hayvanlar üzerinde deney yapmayan markalar arasında olduğunu söylemek mümkün olmuyor. Eğer bu markayı tercih etmek isterseniz arkasında cruelty free damgası olan ürünleri kullanmanızı tavsiye ederim.

Revolution Pro

Revolution Pro’nun birçok vegan ve hayvanlar üzerinde deney yapmayan seçenekleri bulunuyor. Aynı zamanda bu markanın tüm ürünleri PETA tarafından onaylı cruelty free damgasına sahip, bu da markaya olan güvenin artmasını sağlıyor. Harika far paletlerine sahip olan bu markanın hayvanlar üzerinde deney yapmayan markalar tercih etmek isteyen kişiler için ideal markalardan olduğunu düşünüyorum.

For Your Beauty

Bu marka makyaj malzemelerinden ziyade saç fırçası, toka, tırnak makası gibi kişisel bakım ürünlerinin üretimini üstleniyor. Bu markanın da gönül rahatlığıyla kullanılabilecek markalar arasında olduğunu söyleyebilirim.

eca4bdf2a0f adobespark cruelty free 3 | Shuayip.com

Note Cosmetics

Note yıllardır kullanmış olduğum, hayvan deneyleri konusunda oldukça hassas olduğunu düşündüğüm markalar arasında yer alıyor. İçeriğinde kullandığı malzemelerden test aşamasına kadar hiçbir hayvan zarar görmüyor. Hem ürün kalitesi hem de hayvan deneylerine olan yaklaşımıyla bu markanın kalbimi kazandığını söyleyebilirim.

Essence

Essence birçok kişi tarafından bilinen, hem fiyatlarıyla hem de cruelty free olmasıyla yüzleri güldüren markalardan bir tanesi. Son zamanlarda çıkardıkları ojelerle de tırnak bakımına dikkat eden kişilerin oldukça severek kullandığını düşünüyorum. Essence de tıpkı Note gibi üretim malzemesinden son aşamaya kadar kesinlikle hayvanlar üzerinde deney yapmıyor. Essence markasının bu konuda en güvenilir firmalardan bir tanesi olduğunu düşünüyorum.

Bir önceki yazım olan kediler için mama tarifi yazıma gitmek için buraya tıklayabilirsiniz!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top