Best Hair Care Oils: Get Full Hair with These 8 Products

Hepimiz fön, maşa ya da düzleştirici gibi aletlerden yıpranan saçlarımızın daha canlı olmasını istiyoruz. Hava kirliliğinden dolayı sönükleşen saçlarımızın uçları kırılıyor ve yıpranmış bir görüntüye neden oluyor. Bütün bu sorunlardan kurtulmak saçımızı uzatırken aynı zamanda da saç tellerimizin kalınlaşması için uğraşıyoruz. Şampuan ve krem gibi ürünler kullanıyor ya da kuaförde saç maskesi yaptırıyoruz ama bazen yine de sonuç alamıyoruz. Siz de bu konularda sorun yaşıyorsanız ve piyasadaki onlarca ürün arasında seçim yapmakta zorlanıyorsanız sizin için derlediğim bakım yağlarına göz atabilirsiniz.

En iyi saç bakım yağları
Kozmetik Ürünler

En Sevilen Saç Bakım Yağı Alternatifleri

Ashley Joy

İçerisinde bulunan A ve E vitaminleri ile tellerin beslenmesine yardımcı olan bu yağ yıpranmış saçlar için oldukça uygundur. Kısa sürede etki eder. Tellerin dolgun ve gür olmasını sağlar. Ayrıca güneşin zararlı etkilerinden koruma özelliği olduğu için dışarı çıkmadan önce de kullanılabilir.

Maske olarak uygulamak isterseniz duşa girmeden önce uygulayabilirsiniz. Yirmi dakika bekledikten sonra duşta durulamanız gerekir. Günlük kullanımda ise duştan önce ya da sonra fark etmeksizin uygulanması mümkündür.

Nashi Argan Oil

Hafif yapısı ile ağırlaşma hissi yaratmaz. Ayrıca ekstra yağlanmaya neden olmadığı için de sevilerek kullanılan ürünlerden biridir diyebiliriz. Bu ürün güneşten koruma sağlar. Herkes için uygundur. Yıpranmış telleri tedavi ederek ışıltı kazandırır.

Banyodan sonra uygulanması gereken bu ürün fırçalama işleminin de kolaylaşmasına yardımcı olur. Uç kısımlara sürülür. Güzel kokusu ve yumuşak dokusu ile en çok satan ürünler arasında yer aldığını söylemek mümkün.

18993 1537525261 saç 1 | Shuayip.com
Nashi

Schwarzkopf Profesyonel Gül Yağı

Yüzde yüz gülden elde edilen formülü tellerin pürüzsüz olmasını sağlar. Gül kokusu sevenleri aroması ile mest eden bu ürün elektriklenme sorunun da önüne geçer. Düzenli kullanımda çok daha etkili olduğu düşünülmektedir.

Bu ürünü herkes uygulayabilir. Özellikle banyodan sonra kullanılması tavsiye edilmektedir. Az miktarda kullanmanız yeterli olur ve bütün gün dış etkenlerden de korunmuş olursunuz.

Kerastase L’Huile Originale

Gratis ve Watsons gibi zincir mağazalarda da rahatlıkla bulabileceğiniz bu ürünün bütçe dostu olduğunu da ifade edebiliriz. Diğer ürünlerden biraz daha ucuz olsa da 230 dereceye kadar ısı koruması sağlıyor. Bu bakımdan sık kuaföre giden kişiler tarafından daha fazla tercih ediliyor.

Çiçeksi kokusunu sizin de seveceğinizden eminim. Parlak ve doğal bir görünüm istiyorsanız bu ürünü düzenli olarak kullanabilir, banyodan önce ya da sonra istediğiniz her zaman az miktarlarda uygulayabilirsiniz.

Kiehl’s Magic Elixir

Markanın özel olarak ürettiği bu ürün oldukça kaliteli seçeneklerden biri. Uzun süre kullanacağınız bir yağ istiyorsanız bunu tercih edebilirsiniz çünkü oldukça yoğun bir yapısı var. Telleri derinlemesine besliyor ve koruyor.

Bu ürün elektriklenme sorununu da önlüyor. İçinde biberiye, avokado yağları ile A ve E vitamini bulunuyor. Ayrıca Omega 6 yağ asidi barındırdığından ağırlık hissi vermeden koruyor. Kullanmadan önce çalkalamayı unutmayın. Masaj yaparak uygularsanız etkisini daha fazla hissedebilirsiniz.

Kiehls Magic Elixir Hair Restructuring Concentrate saç 2 | Shuayip.com
Kiehl’s

Davines

Son dönemin popüler markası Davines’in farklı ürünleri sevilerek kullanılıyor. Bu yağ da özel karışımı ile oldukça seviliyor diyebiliriz. Fiyat olarak ortalamanın biraz daha üzerinde olsa da uzun süre kullanacağınız etkili bir ürün arıyorsanız tercih edebilirsiniz.

Yumuşak ve parlak bir görünüm sağlıyor. Zayıflıkları ve kırık uçları tedavi ediyor. Tellerin hızlı bir şekilde uzamasına yardım ediyor. Ağırlaştırmadan beslediği için yağlanmaya neden olmuyor. Güneş ışınlarından da koruyan bu ürünü banyodan önce ya da sonra uygulayabiliyorsunuz.

Yves Rocher Onarıcı Yağ

Fransız markanın ürünleri bitkisel temelli olduğu için en sevilen firmalardan biri olduğunu söylemek mümkün. Doğal ürünleri seviyorsanız bu yağı alabilirsiniz. Yıpranma sorununu engelleyen bu ürün her tür dış etkenin neden olduğu problemi çözüyor.

İçerisindeki Babassu ve makademya yağı telleri derinlemesine besliyor, güçlendiriyor. Silikon içermeyen formülü ile kimyasallardan uzak duran kişiler tarafından da oldukça çok seviliyor. Bu yağın vegan olduğunu da ifade edebiliriz.

Yves Rocher Yipranmis Saclar Icin Onarici Sac Yagi saç 3 | Shuayip.com
Yves Rocher

OGX Extra Penetrating Argan Oil of Morocco

Egzotik ürünleri sevenler için çok uygun olan bu yağın aroması da yapısı kadar yoğun. Saçlarınız güzel koksun ve aynı zamanda da güçlensin istiyorsanız bu ürün tam size göre. Banyodan sonra uygulandığında daha etkili olan bu yağ elektriklenme sorununa karşı da büyük bir rol oynuyor. Kaliteli bir ürün arıyorsanız güvenle kullanabilirsiniz.

You May Be Interested In:

Best Dry Shampoos: 5 Products That Will Make Your Hair Voluminous

Korean Skin Care Routine: Get Rid of Skin Blemishes in 10 Days!

İncir Sütünün Faydaları: 5 Adımda Sivilcelerinizi Yok Edin!

2 Favorite Solid Shampoos

Vegan Personal Care Products

Miraculous Care: 5 Unknown Benefits of Rose Water

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top