Healing Stones: Everything You Need to Know About Amethyst in 6 Articles

Şifalı taşlar doğada kendiliğinden bulunan oldukça farklı özellikteki taşlara verilen isimdir. Kolye, yüzük yapımında ya da ev dekorasyonunda kullanılan bu taşların kişinin enerjisini değiştirdiğine inanılmaktadır. Her bir taşın farklı bir hastalığa ya da rahatsızlığa iyi geldiğini de göz önünde bulundurduğumuzda aslında bu konunun ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlıyoruz. Ben de bugünkü yazımda sizin için ametist taşının nasıl kullanılabileceğinden bahsetmek istedim.

Uzun süredir kendinizi yorgun hissediyorsanız, enerjinizi arttıracak, kronik ağrılarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacak bir çözüm arıyorsanız kendinize uygun bir şifalı taş edinerek hayatınızı değiştirmeye başlayabilirsiniz. Bakalım bugün ele alacağımız ametist taşını ne için kullanabilirsiniz.

Şifalı taşlar: ametist
Practical information

Şifalı Ametist Taşı ile İlgili Temel Bilgiler

Bu taş doğada bulunan en farklı taşlardan biridir. Parlak mor rengi ile görenleri kendine hayran bırakır. Kuvars mineral ailesinin üyelerinden biridir. Bir diğer adı da mor kuvarstır. Ametistin rengi taşın yapısına göre değişebilir. Bu taş antik dönemlerden beri önemli ve zengin aileler tarafından çeşitli şekillerde kullanılmaktadır.

Taşın genel olarak anlamına baktığımızda tarih boyunca farklı kişiler tarafından çeşitli şeyleri sembolize edecek şekilde tanımlandığını görüyoruz. Eski zamanlarda kötü düşünceleri kontrol ettiğine ve bu düşüncelerin bizden uzaklaşmasını sağladığı düşünülmektedir.

Ayrıca bu taş savaşlarda askerleri yaralanmaktan korumak üzere de kullanılmıştır. Bu taşın kökeni Antik Yunan dönemine kadar dayanmaktadır ve o zamanlarda insanların daha dinç ve canlı olmasını sağlamak üzere de tercih edilmiştir. Mitolojide de bu taşın oldukça iyi bir yeri vardır.

Oluşum Şekli ve Bulunduğu Yerler

Bu taş dışarıdan bakıldığında kaya parçası gibi görünür. Ancak içini açtıktan sonra içerisinde mor ve parlak kısmı ortaya çıkar. Bilimsel olarak lav kabarcıklarının yarattığı gaz boşluklarının sıkışması ile oluştuğu düşünülmektedir. Volkanik kayalarda ortaya çıkar.

Dünyada en çok bulunduğu yerlere baktığımızda Hindistan, Brezilya, Uruguay, Sibirya ve Rusya’da bulunmaktadır. Ülkemizde ise Balıkesir, Ordu, Yozgat, Çanakkale, Giresun ve Yozgat’ta çıkar. Eğer bu taştan edinmek isterseniz şifalı taş satan butik mağazalara gidip kendinize uygun bir boyut seçebilirsiniz. Ya da internetten kolayca edinebilirsiniz.

kolyeucu ametistasi 02 1 550x550 1 şifalı 1 | Shuayip.com
Mücevher

Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Böyle bir şifalı taş alacağınız zaman önce onu ne şekilde kullanacağınızdan emin olmanız gerekir, kolye ya da yüzük gibi bir mücevher için alıyorsanız boyutu ile yapısı mutlaka ona göre olmalı.

Evde enerjinize iyi gelmesi için kullanacaksanız da yine buna uygun bir seçim yapmanız gerekiyor. Bu taşın seçimi sırasında dikkat edilecek diğer kriterleri renk, netlik ve kesim olarak üç kategoriye ayırabiliriz. Morun farklı tonlarını içeren bu taşlarda renk yoğunluğu arttıkça taşın fiyatı da yükselmektedir.

Enerji çalışmaları için kullanacak kişilerin form olarak piramit ya da oval olanları alması gerektiği ifade edildiği için seçim yaparken bunu da göz önünde bulundurabilirsiniz.

Benefits

Taşın genel özelliklerinden ve bu taşla ilgili kısaca teknik bilgilerden bahsettiğimize göre artık ne gibi yararları olduğuna geçebiliriz.

Bu taşın en bilinen yararı maneviyat ve memnuniyet ile ilgilidir. Zihnimizi boşaltmak için kullanabiliriz. Bu nedenle meditation And reiki gibi çalışmalar açısından da oldukça faydalı olduğu düşünülmektedir.

Radyasyon ve negatif enerjilere karşı koruyuculuğu olduğu için evinizi arındırmak için kullanabilirsiniz. Bu taşın vücudumuzu koruyan bir kalkan oluşturduğu düşünülmektedir. Zaten bu nedenle savaşa giden askerlerin cebine mutlaka küçük bir ametist parçası konuluyordu.

Bilişsel algıyı ve sezgilerimizi kuvvetlendirdiğine inanılan bu taş doğal bir sakinleştirici görevi de görür. Uykusuzluk çeken kişiler yastığının altına koyarsa daha kolay bir şekilde uykuya dalabilirler. Enerji çalışması yapacaksanız bu taşın üçüncü gözü ve tepe çakrayı çalıştırdığını ifade etmekte yarar var.

Eğer sevdiğiniz birini kaybettiyseniz ve onu özlüyorsanız kendinizi daha iyi hissetmek için bu taşı kullanabilirsiniz. Özellikle de mücevher olarak yanınızda taşırsanız kısa süre içinde bütün mutsuzluğunuzdan kurtulursunuz.

Evde Kullanımı

Evinizde dekoratif amaçlı olarak kullanmayı düşünüyorsanız taşı kendinize yakın bir yere yerleştirmelisiniz. Mesela evden çalışan biriyseniz mutlaka masa başına koymanız gerekir. Geceleri yattığınızda kitap okumayı seviyorsanız yatağınızın baş ucuna koyabilirsiniz. Kitaplıklara yerleştirmek de iyi bir fikir olabilir.

Price

Farklı yerlerden temin edebileceğiniz bu taşın fiyatı boyutuna göre değişmektedir. En küçük boyutluları 60 lira gibi fiyatlardan satışa sunulmaktadır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top