Sokak Kedileri Besleyenler İçin 5 Mama Önerisi!

Ev kedileri için mama tarifleri verdikten sonra sokaktaki canlarımızı da düşünerek mama önerilerinde bulunmak istedim. Sokak kedileri sayı bakımından çok olduklarından maalesef kaliteli mamalarla beslenmeleri oldukça zor oluyor. Bu yazımda hem uygun fiyatlı hem de onlar için zararlı olmayacak kuru mama markalarından bahsedeceğim.

Kedi, kuru maması yanlış seçildiğinde başta ishal, kusma ve alerji olmak üzere birçok hastalıkla karşılaşılabilir. Sokak kedilerini devamlı gözetim altında tutamadığımızdan dolayı hastalıklarını anlamak oldukça zor olacak, müdahalede bulunma ihtimalimiz düşecektir. Bu sebeple yalnızca güvenilir ve bilindik markaları tercih etmek oldukça önemlidir.

Yanlış kuru mama seçimi yalnız hastalıkları beraberinde getirmez. İçeriğinde kalitesiz ürünler bulunan bazı markaları kediler tüketmez ve paranızın boşa gitmesine sebep olur. Daha önce ismi duyulmamış, e-ticaret sitelerinde fazla olumsuz yorum yapılmış veya güvenilir bir firmaya ait olmayan kuru mamalardan uzak durmanızı tavsiye ederim.

Liva Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması

Liva benim çok uzun süre kullandığım markalardan bir tanesi, içeriğinde et olması ve kedilerin sağlığına az da olsa katkı sağlayacak besin değerlerine sahip olması tercih etme sebeplerim arasındaydı. Taneleri fazla iri olduğundan yavru ve yaşlı kedilerimin de dişlerine zarar vermeden yiyebilmesi için şu anda farklı bir marka kullanıyorum.  Fiyatına göre içeriği oldukça kaliteli ve 15 kiloluk paketlerde satılıyor. Çoklu besleme yapanlar için bu markayı tavsiye ederim.

format webp 6 adobespark sokak kedileri 2 | Shuayip.com

Dr. Sacchi Sığır Etli ve Kuzulu Düşük Tahıllı Yavru Kedi Maması

Şu an Dr. Sacchi yavru kedi mamasını kullanıyorum. Biliyorsunuz yaz aylarında yavru kedi sayısı fazlasıyla artar. Ben de beslediğim 4 yavru kediyi ve 1 hamile anneyi daha iyi beslemek için Dr. Sacchi yavru kedi mamasına geçtim. Mamanın içeriğini fiyatına kıyasla çok kaliteli bulduğumu söyleyebilirim. Tüm kedilerimde olumlu etkileri oldu, mamanın taneleri küçük olduğundan yavru kediler tarafından kolayca tüketilebiliyor. Dr. Sacchi yavru kedi maması 10 kiloluk paketlerde satılıyor. Yetişkin kediler için bu markayı tercih etmek isterseniz 15 kiloluk seçenekleri de bulunuyor.  Kedi nüfusunuz ondan fazlaysa bu mamanın yanında bir de yetişkin kedi maması kullanmanızı öneririm.

sokak kedileri

Mystic Yavru – Yetişkin – Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Mystic henüz geçen sene üretime geçmiş bir marka olsa da bir sene içerisinde kendini kanıtlamayı başardı diyebiliriz. Kaliteli içeriği ve uygun fiyatı ile birçok hayvanseverin tercih ettiği kuru mamalar arasında yer almaya başladı. İçeriğini beğendiğim ve birçok kedide olumlu sonuç aldığım için sokak kedileri için verilebilecek mama önerileri arasında bu markaya da yer vermek istedim. Yalnız yetişkin kedi mamasını değil, kısırlaştırılmış ve yavru kedi mamasını da tavsiye edebilirim.

format webp 8 adobespark sokak kedileri 3 | Shuayip.com

Golosi Tavuklu Hindili Yetişkin Kedi Maması

Golosi kedi maması ev kedilerine de kullanılabilecek markalardan bir tanesidir. Bir ev kedisi için fazla yeterli olmadığını düşünsem de sokak kedileri için içeriğini gayet yeterli olduğunu düşünüyorum. Bahçenizde beslediğiniz kedi sayısı azsa ve ev kedisi gibi bakımlarını yapıyorsanız bu markayı tercih edebilirsiniz. Diğer markalara kıyasla daha pahalı bir marka olsa da fiyat/performans bakımından sizi tatmin edecek bir marka olduğunu söyleyebilirim. Kuru mama için ciddi bir bütçe ayıramayacak ev kedisi sahipleri de bu markayı tercih edebilirler. Bu mama en fazla 20 kiloluk ambalajlarda satılıyor. Satın aldığınızdan itibaren sizi uzun süre idare edecektir.

format webp 9 adobespark sokak kedileri 4 | Shuayip.com

Prochoice Yavru – Yetişkin Kedi Maması

Prochoice ev kedilerine önermesem de sokak kedileri için tercih edilebilecek kaliteli mamalar arasında yer aldığını düşünüyorum. Mama içerik bakımından da iyi sayılır, fiyat/performans açısından biraz daha geliştirilebilir olduğunu düşünüyorum. Birçok kedi bu markayı severek tüketiyor, içeriğinde bulunanlar sayesinde kedilerin tüy sağlığında gözle görülür olumlu etkiler gözlemleyebiliyorsunuz. Prochoice kedi mamaları 2 ve 15 kiloluk ambalajlarda satılıyor.

format webp 4 adobespark sokak kedileri 5 | Shuayip.com

Burada yapmış olduğum marka önerileri tamamen sokak kedilerini baz alarak yapmış olduğum önerilerdir. Bahsetmiş olduğum Golosi marka dışında hiçbir markanın ev kedilerine kullanılmasını tavsiye etmiyorum. Sokak kedileri çok kaliteli mamalar ile beslendiklerinde diğer mamalara karşı seçici hâle geliyorlar ve kaliteli (aroma bakımından yoğun) mama bulamadıklarında aç kalıyorlar. Bu sebeple sokak kedisi mama önerilerimi buna uygun şekilde düzenlemeye çalışıyorum.

Bir önceki yazım olan Doğru Kedi Maması Seçimi için yazıya tıklayabilirsiniz! Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, sağlıkla kalın!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top