Fall Makeup Trends: 6 Application Suggestions

Yağmurlar başladı, sıcaklıklar azaldı. Bu dönemde hava daha erken kararmaya başladığı için genelde yataktan çıkmakta zorlanıyor, gün içinde enerjimizi bir türlü toplayamıyoruz. Bu durumda da makyaj malzemeleri ve kozmetik ürünler imdadımıza yetişiyor. Sonbahara uygun makyaj trendlerini merak ediyorsanız yazımıza göz atın ve bu mevsimin enerjisini yakalayın.

Featured Details

  • Sezonun popüler akımlar
  • Mevsime uygun renk tonları
  • Çantanızda taşımanız gereken ürünler
  • Uygulama önerileri
  • Bakım Tavsiyeleri

pexels anderson guerra 1115128 scaled 1 sonbahar 1 | Shuayip.com
Tips and Tricks

Care Recommendations

Sonbahar makyaj trendlerinden bahsetmeden önce her mevsimin kendine özgü bakım uygulamaları olduğunu belirtmekte yarar var. Bu dönemde serinleyen havanın cildinizi olumsuz etkilemesini istemiyorsanız dikkat edeceğiniz küçük püf noktaları ile geçiş sürecini kolayca atlatabilirsiniz.

Öncelikle temizlik ve nemlendirmeye daha fazla özen göstermeniz gerekiyor. Uygulayacağınız malzemelerin uzun süre dayanmasına da yardımcı olacak bu öneri ile kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz. Mutlaka sabah yüzünüzü güzelce temizleyin ve uygun bir krem sürün.

Doğru malzemeleri almak da oldukça önemli. Bu nedenle uygulamaya geçmeden önce Gratis ve Watsons gibi mağazalardan kendinize göre rujlar, fondötenler, göz kalemleri alabilirsiniz. Kendi cilt tonunuza ve yapınıza uygun şekilde seçeceğiniz bu malzemeler mükemmel bir dokunuş sağlayacak.

Sonbahar makyaj trendlerini keşfedin
Tips and Tricks

Sonbahar Makyaj Trendlerini Keşfedelim

Bakım önerilerini de anlattığımıza göre işin heyecan verici kısmına geçme zamanı geldi. Doğru malzemeleri de aldıysanız hemen işe koyulabilirsiniz.

Fondöten

İlk işlemimiz fondöten kullanarak kusursuz bir cilt elde etmenizi sağlamak olacak. Kendi cilt tipinizi ve tonunuzu bilmiyorsanız kapatıcı alırken bir uzmana danışmanızda yarar var.

Uygun malzemeyi aldıysanız cildinize uygulamak için kullanabileceğiniz üç yöntemden birini seçmelisiniz. Bunlar fırça, sünger ve parmakla uygulama şeklinde ifade edilebilir. Yöntemlerden birini seçin ve ince bir şekilde sürün.

Fondötenin cildinizi canlı ve doğal göstermesi çok büyük önem taşıyor. Çünkü bu mevsimde ağır bir görünüm hiç de hoş olmayacaktır. Ayrıca uzun süreli bir uygulama yapmak istiyorsanız baz kullanmayı da düşünebilirsiniz.

Kaş Şekillendirme

Cildinizin kusursuz görünmesini sağladıysanız artık kaşlarınızı şekillendirebilirsiniz. Kaşlar yüzün çerçevesi diye tanımlanır. Yani hangi mevsimde olursanız olun büyük önem taşıyorlar ama bu noktada mevsime uygun bir tercihte bulunmak istiyorsanız dağınık kaşları seçebilirsiniz.

Kaşlarınızın illa kalın olması gerekmediğini da hatırlatmakta yarar var. Sadece dinamik ve doğal bir görünüm elde etmeye çalışın. Şekillendiriciyi yukarı doğru uygulayın ve kaşlarınızı çıkış yönüne doğru tarayarak renkli ya da şeffaf şekillendiriciyi sürün.

Far

Bir sonraki malzememiz far yani göz uygulamasına geçiyoruz. Bu mevsimde seçeceğiniz far tonu büyük önem taşıyor. Göz kapağınızın iç kısmına açık renkler sürebilir ve koyu renkleri göz kapağının üstüne doğru gölge yapmak için kullanabilirsiniz.

Kahverengi ya da koyu sarı tonları ile dumanlı bir makyaj uygulaması yapmayı da tercih edebilirsiniz. Şeftali tonları da bu döneme en çok yakışanlar arasındadır. Günlük ya da gece hayatınız için böyle bir tarzı tercih edebilirsiniz.

Göz Kalemi

Farımızı sürdükten sonra gözlerimizin biraz daha öne çıkmasını ve dikkat çekici olmasını sağlayacak işleme geçiyoruz. Bu dönemde kullanacağınız göz kalemi farın rengine uygun olarak seçilmeli. Fazla koyu tonlar bu döneme yakışmayabilir.

Sıcak bir ton belirledikten sonra gözünüzün dış köşesinden içine doğru kavis yaparak kuyruklu ya da düz bir çizgi çizebilirsiniz. Böylece stresli ve yorgun görünmekten de kurtulacaksınız.

Rimel

Uygulamanın sonuna gelirken kullanmanız gereken en önemli malzemelerden biri de rimel olacak. Bakışlarınızın daha canlı ve enerjik görünmesini sağlayacak bu malzeme yüz hatlarınızı da belirgin hale getirecek. Kullandığınız malzemenin özelliğine göre kirpiklerinizi uzun, kıvrık ya da kalın yapabilirsiniz.

Allık

Son uygulama önerimiz de bu mevsime çok yakışan allıklar olacak. Solgun ve bitkin hissetseniz de bir anda sizi bambaşka bir görünüme kavuşturacak bu ürün parlak bir cildin olmazsa olmazı. Seçtiğiniz tonda allığı fırça ya da elinizle uygulayabilir, yüzünüze tatlı bir canlılık katabilirsiniz.

Bonus: Çantanızda Taşımanız Gereken Ürünler

  • L’Oreal Paris: True Match Göz Kremi ve Kapatıcı
  • NYX Ultimate Warm Neutrals Far Paleti
  • Maybelline New York Brow Ultra Slim Kaş Kalemi

You May Be Interested In:

Korean Skin Care Products: Popular Cosmetic Ingredients

İncir Sütünün Faydaları: 7 Günde Sivilcelerinizi Yok Edin!

Best Vegan Cosmetics Brands – 1

Korean Skin Care Routine: Get Rid of Skin Blemishes in 10 Days!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top