Best Raincoat Brands for Fall

Sonbahar geldi ve havalar soğumaya başladı. Hem rüzgar şiddetini arttırdığı hem de sık sık yağmur yağdığı için artık daha kalın giyinmeye başlıyoruz. Kışlık hazırlıklara başlamadan ve mont almadan önce de bu havalarda bizim için kurtarıcı olacak en iyi parçalardan biri kaliteli yağmurluk modelleridir.

Bugünkü yazımda sizin için farklı amaçlar için kullanılabilecek terletmeyen yağmurluk modellerini incelemek istedim. Columbia ve Decathlon gibi markaların çeşitli ürünlerini bulabileceğimiz yazıma göz atabilir, üşütmeden önce kendinize iyi bir yağmurluk satın alabilirsiniz.

Sonbahara uygun yağmurluklar
Moda

Yağmurluk Alırken Dikkat Edilecekler

Tam sonbahar döneminde kendinize güzel bir yağmurluk almaya karar vermiş olabilirsiniz. Peki böyle bir ürün alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Modellerimizi incelemeden önce alışverişe çıktığınızda dikkat etmeniz gerekenlerden bahsetmek istedim.

Öncelikle ilk dikkat edilmesi gereken konu yağmurdan ıslanmamak için kesinlikle su geçirmez olduğundan emin olmak. Çünkü ne yazık ki bazı bütçe dostu modellerde bu konuda ciddi bir problem yaşama ihtimaliniz var.

Uzun ömürlü ve kaliteli bir ürün alacaksanız ortalama ya da ortalamanın biraz üzerinde bir bütçe ayırmanızda büyük fayda var. Su geçirmediğinden emin olduktan sonra dikkat edeceğiniz şey ise terletmemesi. Bu modelleri yürürken, işe giderken, çarşıda ya da okula giderken giyeceğiniz için sizi terletip rahatsız etmemesi büyük önem taşıyor.

Farklı markaların modellerinde çeşitli özellikler bulunsa da aynı zamanda sizi rüzgara karşı koruması da böyle bir ürünün olmazsa olmaz özelliği diyebiliriz. Şimdi bu kriterlere göre alışveriş yapmanız gerektiğinden bahsettiğimize göre artık markaların modellerini incelemeye geçebiliriz.

Sonbahara Uygun Modeller

Decathlon Quechua MH100 Kadın ve Erkek Modeli

Bu ürün piyasadaki en iyi bütçe dostu ve kaliteli ürünlerden biri olarak listemizin ilk sırasına yerleşiyor diyebiliriz. İki katmanlı olduğu için çok ciddi bir su yalıtımı sağlıyor. İki saatten fazla yağmurda kalmanız halinde bile içerisine su geçmeyeceği ifade ediliyor.

Kadın ve erkeğe uygun olarak üretilen modelin iki temel özelliği bulunduğunu söyleyebiliriz. Bunlardan ilki iki cepli olması ve bir diğeri de ayarlanabilir başlığı. Cepleri sayesinde hızlıca dışarı çıkarken yanınıza almanız gerekenleri alıp çantasız da işinizi halledebiliyorsunuz.

Başlık kısmı ayarlandığı için sizi zor duruma sokmuyor ve aynı zamanda böyle kullanmayı tercih etmeyenler başlığı çıkartabiliyor. Terletme yapmaması için özel olarak tasarlanan havalandırma delikleri ürünü benzer modellerinin önüne çıkartıyor. Fiyatı ise 300 lira civarında.

1568800 default sonbahar 1 | Shuayip.com
Moda

Columbia OutDry Ex Reign

İkinci sırada biraz daha pahalı ama oldukça uzun ömürlü bir ürünümüz var. Bu model 2015 yılında tasarlanan OutDry Extreme teknolojisi ile entegre edilerek üretildiğinden nefes alabilen su geçirmez bir yapıya sahip. Zaman ve aşınma nedeniyle performansının düşmemesi için dış kısmı tamamen özel bir tabaka ile kaplandı.

Eğer genellikle şehir içinde kullanacaksanız ve sadece yağmuru geçirmeyen bir ürün değil aynı zamanda kışın fazla soğuk olmayan havalarda da giyebileceğiniz şık bir model arıyorsanız bu ürünü kesinlikle tavsiye ederim. Ofise giderken de kampa çıkarken de giyebilirsiniz. Fiyatı 1.700 lira civarında.

Eddie Bauer BC Sandstone Stretch

Son modelimiz ise bir ceket kadar hafif bir ürün. Markanın özel tasarım modellerinden biri olan bu yağmurluklar serin havalarda giyilmeye uygun şık kıyafetler şeklinde yapılmış. Estetik ve moda konusunda taviz vermeden rüzgardan korunmak isteyenler için oldukça uygun.

Su geçirmez çift katlı bir tasarımı var. Diğer modellere göre çok daha rahat olan bu ürün fermuarlı cepleri sayesinde pratik bir şekilde kullanılabiliyor. İçerisinde bulunan iç telefon cebine telefonunuzu yerleştirdiğinizde sudan zarar görmemesini sağlayabiliyorsunuz. Fiyatı ise 200 lira civarında.

41Rz11OKdLL. SR600315 PIWhiteStripBottomLeft035 PIStarRatingFIVEBottomLeft360 6 SR600315 SCLZZZZZZZ FMpng BG255255255 sonbahar 2 | Shuayip.com
Moda

Extra Details

Eğer şehirde giyeceğiniz bir model arıyorsanız ve spor yapan biriyseniz mutlaka alacağınız ürünün dışarıdan görünecek bir renge sahip olduğundan emin olmalısınız. Güvenliğiniz açısından en önemli kriterlerden biri de bu.

Dağda kullanmayı düşünüyorsanız da şehir için üretilen tasarımların sizin için uygun olmayabileceğini göz önünde bulundurmalısınız. Seyahat için hazırlanmış özel ürünler olduğunu da söylemekte yarar var.

Son olarak da koşu yapanların tercih edeceği modellerde dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise ürünün dayanıklı, nefes alabilir ve cepli olmasıdır. Mutlaka seçeceğiniz ürünü bu kriterlere uygun şekilde almalısınız.

You may be interested in

Trendy Pet Products

What to Consider When Shopping for School?

Which is the Safest Mask for Children?

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top