Tarot Kartlarının Anlamları #1

Merhaba sevgili tarotsever okurlarım! Bu yazımızda bir önceki yazıma istinaden tarot kartlarının anlamları ile ilgili konuşacağım. Tarot kartlarının birçok çeşidi olabildiği gibi kartların çoğunlukla aynı anlamı taşıdığını söyleyebilirim. Tarot kartının üzerinde yer alan görseller, kartın ters veya düz açılması gibi durumlar da tarot kartının anlamını ciddi derecede etkileyebilir. Bunların dışındaki en büyük etkenler ise falcının yorumu ve kartın açılma sebebidir. Aşk için açılmış tarot kartlarında çıkan anlam ile kariyer için açılmış tarot kartı benzer anlamlar taşısa da farklı yorumlanır. Birinde ilişki bazlı yorum yapılırken diğerinde kariyer veya eğitim hayatı bazlı yorumlama yapılır. Kart açılımlarını uzun uzun anlatırken bu tip yorumlama çeşitlerinden de az çok bahsedeceğim. Dilerim tarot kartları ile olan bağınızı bu yazı ile bi’ tık daha kuvvetlendirebilirsiniz.

Tarot Kartlarının Anlamları

Adalet

Adında da geçtiği gibi genel manada adaleti temsil eder. Kişinin hayatında adaleti sağlama çabası gözlenir. Niyetlinin falına bağlı olarak hakkını almayı ifade eder. Maddi anlamda pozitif gelişmelere imza atılacağının habercisidir. Niyetlinin hayatında bir denge söz konusudur. Çoğunlukla hayatını düzene koymuş veya düzenini oturtmaya çalışan kişilerde bu kartı görürüz. Açılan fala bağlı olarak kişinin okul hayatını temsil eder. Terazi burcunun kartıdır. Bu kart aynı zamanda eril enerjili, toprak karakteridir.

tarot kartlarının anlamları

Savaş Arabası

Gücü ve kontrollerin ele geçmesini ifade eder. Niyetli maddi anlamda istediği doygunluğa ulaşabilir. Önüne çıkan engelleri kimsenin yardımı olmadan aşabilmeyi, kendine daha fazla vakit ayırmaya başlamak anlamına da gelir. Engelleri aşan kişi bu sayede ün veya başarı elde edebilir.  Bu kartı çeken kişi hayatında meditasyona, duaya veya kendini iyi hissettirecek bu tarz etkinliklere dönmek istiyor olabilir. Kişi sanata yönelik çalışmalar yapıyorsa bu anlamda bir başarı yakalayabilir. Aşk falı bakılırken eş seçimi veya intikam şeklinde de yorumlanabilir. Asa altılısı bu karta denk özellikler taşır. Yengeç burcunun  kartıdır. Dişil enerjili, hava karakteridir.

araba tarot kartlarının anlamları 2 | Shuayip.com

Asa Altılısı

Başarı ve verilen savaşın zafer ile kazanılacağını ifade eder. Niyetlinin uğruna fazla uğraşlar verdiği bir konuda ilerleme göstereceği daha yüksek konumlara geleceğini anlatır. Niyetlinin azmi ve güçlü duruşu bu kartla ortaya çıkar. Kişinin uzlaşmakta zorlandığı bir olayı çözüme kavuşturması, rekabet ortamının ortadan kalkması, başarılı olduğu bir konuda ödül alması veya zoru başarması gibi durumlar söz konusudur.

asa alti tarot kartlarının anlamları 3 | Shuayip.com

Asaların Beşlisi

Asaların beşlisi aile içi uyuşmazlığa, evlilik veya aşk ilişkilerinde ayrılığı ifade eder. Niyetli için fazla olumlu bir kart değildir. Yaşanan veya yaşanacak olan tartışmalara karşı hazırlıklı olmalı ve güçlü durmalıdır. Bu tartışmalarda karşı taraf bencilce hareket ediyor olabilir.

asa bes tarot kartlarının anlamları 4 | Shuayip.com

Asaların Dokuzlusu

Bu kart niyetlinin kendini savunma ihtiyacı hissettiği bir durumda olduğunu gösterir. Bu savunma hâli ciddi bir kavga ile sonuçlanabilir. Önceleri yaşanmış ilişkiler veya sağlık sorunları yeniden ortaya çıkabilir. Yaşanan durumlara karşı direnme, dayanıklılık olarak da yorumlanır.

asa dokuz tarot kartlarının anlamları 5 | Shuayip.com

Asaların Dörtlüsü

Başarı veya bir konu ile ilgili mutluluk anlamına gelir. Aşk falı bakılırken zor beraberlik olarak yorumlanabilir. Niyetlinin umutlu olduğu veya haber beklediği yerden sevinçli bir haber alacağını ifade eder.

asa dort tarot kartlarının anlamları 6 | Shuayip.com

Asaların İkilisi

Kariyer falında sıklıkla rastlanan kartlardan bir tanesidir. İş ve okul hayatında beklenen başarının elde edileceğinin habercisidir. Kişinin yapmak istediği bir girişim varsa bir denge içerisinde başarıya ulaşacak anlamı taşır. Bir duruma veya kişiye hükmetme, hükmetme çabası içinde olma gibi anlamları da bulunur.

asa iki tarot kartlarının anlamları 7 | Shuayip.com

Asaların Kralı

Kişinin dürüst ve yaratıcı bir karaktere sahip olduğunun göstergesidir. Girişimci yapıya sahip, başkasının altında çalışmaktan hoşlanmayan kişilerde bu kart sıklıkla karşımıza çıkar. İş hayatında işverenden kaynaklı bir problem yaşanabilir. Asaların Kralı kartı çıkan niyetli erkekse iyi bir eş olacağı veya olduğu anlamını taşır. Eril enerjili bir karttır.

asa kral tarot kartlarının anlamları 8 | Shuayip.com

Asaların Kraliçesi

Bu kart bir kadına çıkmışsa yaptığı hareketler ve davranışlarıyla insanları kolaylıkla etkisi altına alabilen bir kadın olduğu anlamı çıkarılabilir. Güçlü, özgür ve başarılı bir kadını temsil eder. Kartın ifade ettiği kişi gittiği her yerde gözleri üzerine toplayan, daima kıskanılan bir kadındır. Bu kadın kişisel gelişimine oldukça önem verir. Hayatında istediği birçok şeyi elde etmiştir. Dişil enerjili bir karttır.

asa kralice tarot kartlarının anlamları 9 | Shuayip.com

Asaların Onlusu

Gereğinden fazla yükü omuzlarına almış bir bireyi simgeler. Bu kişi işinde veya özel hayatta sırtlanması gerekenden fazla yükü üzerine alıp hâlâ bir sonuca varamamış olmaktan yakınıyor olabilir. Bunca çaba ve çalışmaya harcanan saatlerin sonucunda sağlık sorunları meydana gelebilir. Kişinin masabaşı çalışma kaynaklı bel veya kol ağrılarına dikkat etmesi gerekir. Bu kartı çeken niyetlinin kalp veya kas hastalıkları olabilir. Niyetli bulunduğu durumdan kaçmak için bir yol gözetiyor olabilir.

asa on tarot kartlarının anlamları 10 | Shuayip.com

Asaların Sekizlisi

Kariyer ve eğitim hayatında yeni gelişmelerin habercisidir. Konu ile ilgili hızlı bir yol alma, terfi alma veya yeni bir kariyere yelken açma gibi durumlar söz konusu olabilir. Yakın zamanda niyetlinin alabileceği önemli bir haber olabilir. Bu haber bir yolculuğu işaret edebilir. İlişki ile ilgili fallarda niyetlinin ailesi, eşi veya arkadaşlarıyla kuracağı çok kuvvetli bir bağa işaret eder.  

asa sekiz tarot kartlarının anlamları 11 | Shuayip.com

Asaların Şövalyesi

Niyetli kaderinin kökten değişeceği bir kişiyle karşı karşıya kalabilir. Kartı temsil eden kişi iyi niyetli, etrafındaki insanları yaptığı şakalarla güldürebilen bir insanı simgeler.

asa sovalye tarot kartlarının anlamları 12 | Shuayip.com

Asaların Üçlüsü

İlişki falında uyumluluğu ve sürekliliği ifade eder. Bir konu ile ilgili alınan önemli kararların veya risklerin meyvelerinin toplanacağını anlamını taşır. Yakın zamanda bir ortaklık teklifi ile karşı karşıya kalınabilir.

asa uc tarot kartlarının anlamları 13 | Shuayip.com

Asaların Yedilisi

Niyetlinin uğraşı ile ilgili elde edeceği önemli başarı çok yakındır ancak ciddi sabır gerektirecek bir dönemden geçecektir. Kişinin düşüncelerinde ve hayatında verdiği kararlarda fazla inatçı olması söz konusu olabilir. Çevresinde yaşadığı problemlerle ilgili uzlaşmazlık görülebilir. Bu kartın sahibi cesur biri olabilir.

asa yedi tarot kartlarının anlamları 14 | Shuayip.com

Aşıklar

İlişki açılımlarında çok sık rastlanan kartlardan bir tanesidir. Çiftler arasındaki uyumu ve dinamiği ifade eder. İki durumun arasında kalmayı da temsil ettiği durumlar vardır. İlişkisi olan kişiler için ilişkideki bağların daha da kuvvetleneceğinin mesajını veriyor olabilir. Bu kart ikizler burcunun kartıdır. Uğurlu rakamı altıdır. Eril enerjiye sahip hava karakterlidir.

asiklar tarot kartlarının anlamları 15 | Shuayip.com

Asılmış Adam

Bir olaydan veya kişiden vazgeçip pes etme durumunu anlatır. İnançlı kişiler için adak adama, inancına bağlanma, maneviyata verilen önem artacaktır. Diğer kartlara bağlı olarak hukuki bir süreçten geçme, düşmanların tuzağına düşme, teslim olma veya yenilgiyi kabul etme gibi olayları ifade edebilir. Aynı şekilde kart açılımına bağlı olarak kartı temsil eden kişinin egoist olması veya gelecek hakkında üstün tahmin yeteneklerine sahip olması söz konusudur. Dişil enerjili, su karakterli bir karttır, belirli bir burcun kartı olmasa da genel anlamda tüm su burçlarının kartıdır.

asilmis adam tarot kartlarının anlamları 16 | Shuayip.com

Ay

Sahteliği ve yalanı temsil eder. Niyetlinin yaşadığı geçmiş ilişkilerde aldatılmış olması mümkündür. Bununla birlikte inanmak istemediği bazı önemli konular konusunda görmek istediğini görüyor olabilir. Kişinin kendine daha fazla yalan söylemesi veya sahteciliğe yer vermesi onun için yıpratıcı sonuçlar doğurabilir. Niyetli yakın zamanda hayal kırıklığına uğrayacağı bir durumla karşı karşıya kalabilir. Etrafında haberinin olmadığı gizli düşmanları veya arkasından iş çeviren birileri olabilir. Balık burcunun kartıdır. Su karakterli, dişil enerjilidir.

ay tarot kartlarının anlamları 17 | Shuayip.com

Büyücü (Sihirbaz)

Bu kart kişini hayatında yeni bir döneme girdiğini, yakın zamanda dönüm noktası diyebileceği önemli bir olay yaşayacağı anlamına gelir. Bu tarz önemli gelişmelerden dolayı manevi desteğe ihtiyaç duyacağı zamanlar olabilir. Erkek ve kadın niyetlinin kendine olan güveni tamdır. Erkek niyetli ise ilişkilerine kendini adamış veya adamak istiyordur.

buyucu tarot kartlarının anlamları 18 | Shuayip.com

Kader Çarkı

Kader çarkı niyetlinin hayatının olumlu anlamda ilerleme gösterdiğini ifade eder. Hiç beklenmeyen bir olayın aniden değişmesi ferahlatıcı etkilere sebep olabilir. Maddi anlamda rahata erme, yeni bir işe girme veya terfi alma, başarıyı yakalama şeklinde de yorumlanabilir. Kartın üzerinde kova burcunun işaretleri yer alır.

kader carki tarot kartlarının anlamları 19 | Shuayip.com

Dünya

Başarı ve niyetlinin verdiği savaşta zafere ulaşacağını temsil eder. Niyetli sorumluluk sahibi biridir. Hem maddi hem manevi anlamda doygunluğun yakın olduğu söylenebilir. Niyetli yakın zamanda bir yolculuğa çıkmak istiyor olabilir veya farklı bir şehre/ülkeye taşınma durumları söz konusu olabilir.

dunya tarot kartlarının anlamları 20 | Shuayip.com

Kuvvet

Manevi sevginin gücünü simgeler. Terazi burcunun kartıdır. Niyetli kibar ve sakindir. Dünyevi gücünün artacağını ifade eder. Eril özellikli, hava karakterli bir karttır.

guc tarot kartlarının anlamları 21 | Shuayip.com

Güneş

Bu kartı çeken niyetli kendi içerisinde birçok problemle baş etmek durumunda olabilir. Güneş kartı geçmişteki veya şimdiki problemlerin çözüme ulaşmasına, kişinin refaha ermesi manasına gelir. Fiziksel ve ruhsal değişim çok yakındır. Özgüven artışı ile birlikte kişinin liderlik vasfı da açığa çıkacaktır. Eril enerjili, ateş karakterli bir karttır.

gunes tarot kartlarının anlamları 22 | Shuayip.com

Denge

Niyetlinin hayatındaki dengeyi temsil eder. Uyum kartıdır. Niyetlinin hayatında uyum sağlama sürecine gireceği yeni bir yer olabilir. Tüm duyguların temsilcisidir. Terazi burcunun kartıdır, eril enerjili ateş karakteridir.

ilimlilik tarot kartlarının anlamları 23 | Shuayip.com

İmparator

Bu kart disiplin sahibi bir babayı simgeler. Aynı zamanda liderliği, otoriteyi ve gücü temsil eder. Niyetli otoriter yapıda bir kişiliğe sahip olabilir, liderlik vasfı oldukça yüksektir. Bir konuda duygularıyla değil mantığıyla hareket eder. Kitlelere hitap etme yeteneği yüksektir. Bu kartın temsil ettiği niyetlinin iyi yerlere gelmesi oldukça olasıdır. Koç burcunun kartıdır. Eril özellikle hava karakterlidir.

imparator tarot kartlarının anlamları 24 | Shuayip.com

İmparatoriçe

İlişki açılımında evlilik veya yeni bir aşkın habercisi olabilir. Anaç duygular, planlanmış hamilelik, maddi refaha ve bolluğa ulaşma, şefkatli yaklaşımı temsil eder. Bu kartı seçen niyetli tasarım gibi yaratıcı işler konusunda başarılıdır. Dişil enerjili, nötr ve toprak karakterlidir.

imparatorice tarot kartlarının anlamları 25 | Shuayip.com

Bu yazımızda bazı tarot kartlarının anlamları üzerine konuştuk. Bu serinin devamını da kısa aralıklarla sizlerle paylaşıyor olacağım.

Bir önceki yazım olan 2 Başlıkta Tarot Nedir? yazım için tıklayabilirsiniz.

You May Be Interested In:

How to Lay Out Tarot Cards? Tell Your Fortune with 4 Different Constellations!

The Most Popular Tarot Sequence: 3 Steps to Learn the Celtic Expansion

Love Revelation with Tarot Cards: 3 Steps to Know the Future of Your Relationship!

How to Open a Career with Tarot Cards? 5 Card Easy Lineup

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top