How to Open a Career with Tarot Cards? 5 Card Easy Lineup

Tarot falıyla geleceğinizle ilgili pek çok soruya cevap vermeniz mümkün. Bu sorular arasında kariyerinizde nasıl ilerleyeceğiniz, maddi anlamda durumunuzun ne şekilde ilerleyeceği ve hangi mesleği yaparsanız iş hayatında daha başarılı olabileceğiniz gibi başlıklar. Bugünkü yazımda Tarot kartlarını kullanarak kariyerinizle ilgili bilmek istediğiniz her şeyi nasıl öğrenebileceğinizi anlatacağım.

Kariyer Açılımı ile İlgili Kısa Bilgiler

Bu dizilimle iş hayatında elde edeceğiniz başarılarla ilgili bilgi alabilirsiniz. Kariyerinizde daha şanslı olmak için yapmanız gerekenleri öğrenmek istiyorsanız yine bu açılım size yardımcı olacaktır.

Bu açılım iş bulmak isteyenler kişiler için de kullanılır. Meslek seçimi konusunda nasıl bir yol izlemesi gerektiğini merak edenler, iş hayatındaki zorlukları aşmak için çare arayanlar problemlerini analiz edip hızlıca çözüme ulaştırmak için kartlardan bu konuda destek alabilir.

Kariyer açılımı ile öğrenebileceğiniz bir diğer konu da potansiyel yetenek ve becerilerinizle ilgilidir. Bunları nerede ve ne şekilde kullanmanız gerektiğini merak ediyorsanız bu açılımdan faydalanmanız mümkün.

Bu açılımdan yardım alan kişiler genelde hayatında maddi anlamda zor bir döneme girenler, iş yerinde çeşitli sorunlarla boğuşanlar, meslek seçimi konusunda kararsız kalanlar ve yeteneklerini en iyi şekilde nasıl değerlendireceğini merak edenler oluyor. Sizin de bu tür konularda soru işaretleriniz varsa bu açılımı kullanabilirsiniz.

Açılımın nasıl yapılacağı ile ilgili detaylı bilgi vermeye geçmeden önce insanın mesleğinin onu tanımlayan en önemli kriterlerden biri olduğunu ifade etmekte yarar var. Kariyerinde ve iş hayatında başarılı olanlar kendilerini her zaman daha güçlü, özgüvenli ve mutlu hissederler. Artık sizin de içinde bulunduğunuz çıkmazdan kurtulma zamanınız geldi.

Tarot kariyer açılımı ile bilgi alın
Geleceğinizi Öğrenin

Dizilim Nasıl Yapılır?

Bu dizilim için öncelikle her zaman yaptığınız gibi bir hazırlık sürecine ihtiyacınız olacak. Eğer daha önce hiç fal bakmadıysanız hiç sorun değil çünkü ilk bu açılımla öğrenmeniz mümkün.

İlk olarak kartları elinizde olabildiğince uzunca bir süre karıştırmalı ve enerjinizin kartlara geçmesini sağlamalısınız. Sonrasında uygun bir atmosfer oluşturabilir, mumlar yakarak ya da şifalı taşlardan yardım alarak enerjinin güçlenmesini sağlayabilirsiniz.

Dizilimi yapacağınız masanın üzerine kartları dizin. Soldan sağa doğru kartların yuvarlak şekilde yayılmasını sağlayın. Bu açılımda beş karta ihtiyacınız olacak. Çektiğiniz kartların anlamlarını sırasıyla yorumlayacak ve buna göre soruların cevaplarınızı elde edeceksiniz.

Açılım yaparken seçilen kartların doğru konumlandırılması da çok önemli. Bu nedenle kartlardan hangisinin enerjisi size yakında onu seçin ve doğru şekilde yerleştirmek için işe başlayın.

Dizilimi Yapma Süreci

Dizilim yapma sürecine geçildiğinde ilk kartı yavaşça çekmelisiniz. Çektiğiniz kartı açılım yapacağınız yerin ortasına koyun. Sonrasında ikinci karta geçebilirsiniz. İkinci kart çekildiğinde bunu ilk kartın soluna koyun. Üçüncü kartı da ilk kartın sağına yerleştirebilirsiniz.

Açılımın ilk aşaması bu şekilde tamamlanmış olacak. İkinci aşamaya geçtiğimizde dizilimin en önemli kartları dördüncü ve beşinci kartı çekeceksiniz. Dördünü kartı çektiğinizde bunu üç kartın üstüne dikey şekilde koymanız gerekiyor. Beşinci kartı ise kartların altına dikey şekilde yerleştirip açılımı bitiriyorsunuz.

Interpretation

Açılımın teknik kısmını hallettikten sonra üçüncü aşamaya yani yorumlama kısmına geçiyoruz. Bu kısımda kartların sırayla analiz edilmesi gerektiğini mutlaka aklınızda bulundurmalısınız. Ayrıca kartları açarken yönlerine uygun şekilde açmalısınız. Bir kart tersse bulunduğu yere ters açılmalı. Kartların ters gelmesi halinde anlamı da ona göre değişir.

İlk Kartın Anlamı

İlk kartı açtığınızda bunu üzerindeki resme göre yorumlayacaksınız. Eğer resimlerin anlamları konusunda fikriniz yoksa ya da bu işe yeni başladıysanız kartların içinden çıkan kitapçıktan yararlanın.

İlk kart genel olarak aklınızdaki endişeleri, yüreğinizdeki sıkıntıyı ifade eder. Bu alanda ne gibi çekinceleriniz varsa her şeyi ortaya çıkar. Ayrıca engeller ya da yolunuza çıkan birileri varsa bunu da ilk kartta görürsünüz.

İkinci Kart

Bu kart ilk kartta çıkan endişeleri yaratan sebeplere odaklanır. Zorluklar, sorunlar, çevresel olumsuzluklar, hayatınızda yolunda gitmeyenler burada çıkar. Maddi ya da manevi anlamda hayatınıza ışık tutar.

Üçüncü Kart

Bu kart size çözümlere giden yolda ipuçları verir. Mevcut sorunları nasıl çözebileceğinizi ve nasıl adımlar atmanız gerektiğini anlamak için bu kartı iyi yorumlamanız lazım. Böylece buna göre hareket edebilirsiniz.

Dördüncü Kart

Bu kart hayatınızı yoluna koymanız için uygulamanız gereken yöntemi anlatır. Yeni iş fikirleri almak, işe girmek ya da iş değiştirmek gibi soruların cevaplarını bu kartla alırsınız.

Beşinci Kartı

Bu kart sonuç kartıdır. Önceki kartlara göre tam bir analiz yapıp sonuca ulaşırsınız. Böylece problemlerden kurtulmak için yönünüzü bulabilecek noktaya gelirsiniz.

You May Be Interested In:

How to Lay Out Tarot Cards? Tell Your Fortune with 4 Different Constellations!

Healing Stones: Jade

Healing Stones: Everything You Need to Know About Amethyst in 6 Articles

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top