Tchibo Electric Milk Frother

Evinin konforunda lezzetli kahveler hazırlamak isteyenlerin en sık tercih ettiği ev aletlerinden biri de süt köpürtücülerdir. Özellikle de Starbucks gibi zincir kafelerde içtikleri sütlü kahvelerin tadını arayanlar bu tür ürünlerle kendilerine köpüklü içecekler hazırlamaktan hoşlanıyorlar. Bu alanda oldukça fazla ürünü olan Tchibo uzun yılların deneyimi ile çeşitli süt köpürtücü makineleri tasarlayan önde gelen firmalardan biridir.

Süt köpürtücünüz olduğunda evde bol köpüklü ve nefis içecekler yapabilirsiniz. Sütlü kahve seven neredeyse herkesin damak tadına hitap eden bu içecekler anın tadını çıkartırken size eşlik eder. Hem sevdikleriniz hem de kendinize böyle güzel içecekler hazırlamak istiyorsanız tüm espresso Coffee çeşitlerini yapmanıza olanak tanıyacak böyle bir makine alabilirsiniz.

Bugünkü yazımda sizin için orta seviyenin biraz daha üzerinde bir fiyat performans ürünü olan Tchibo elektrikli süt köpürtücüyü incelemek istedim. Makinenin detaylı özelliklerine göz attıktan sonra bütçe aralığınıza uygunsa bu köpürtücüden alabilir, evinizde harika içecekler yapabilirsiniz.

Tchibo elektrikli süt köpürtücü ile üstün kalite kahve deneyimi
Kaliteli Kahve Deneyimi

Tchibo Elektrikli Süt Köpürtücünün Özellikleri

Bu ürünün genel özelliklerine baktığımızda ilk dikkatimizi çeken tek ayar düğmesi ile oldukça kolay kontrol edilebilmesi oluyor. İşini komplike hale getirmek istemeyen kişilerin başlıca tercihlerinden biri olan bu makine aynı zamanda temizlenebiliyor.

Yapışmaz kaplamalı paslanmaz çelik bir hazneye sahip olduğu için benzer modellerden çok daha hijyenik bir makine diyebiliriz. Bu köpürtücünün aşırı ısınmaya karşı bir güvenlik koruması bulunuyor. Yani uzun süreli kullanımlarda bile bu konuda bir problem yaşamıyorsunuz.

Otomatik kapanma özelliği olduğu için yoğun zamanlarda kapatmayı unutsanız bile kendi kendine kapanarak işinizi kolaylaştırıyor. Ürünün iki çırpma parçası bulunuyor ve üstün kalite köpükler elde etmenize olanak tanıyor. Çırpma ve köpürtme ekipmanı ile kendinize en uygun yoğunlukta köpükler yapabiliyorsunuz.

Bu makine sadece sütün köpürmesi için değil aynı zamanda ideal sıcaklığa getirilmesi için de kullanılabiliyor. Yani artık lezzetli bir sütlü filtre kahve içmek istediğinizde evinizin en yakınındaki kafeye koşup pahalı içeceklerden almanız gerekmiyor. Bu ürünle hem kendinize hem de sevdiklerinize lezzetli kahveler yapabilirsiniz.

milchaufschaeumer tchibo 1 | Shuayip.com
Elektrikli Köpürtücü

Köpürtücünün üzerindeki şeffaf kapağı köpürtme işlemini yaparken köpüğün kıvamını görmenizi sağlıyor. Bu sayede de tam istediğiniz gibi bir yoğunluk elde edebiliyorsunuz. Ürünün iki çırpma parçası olduğu için sıcak ve soğuk kahveler için farklı şekilde köpükler üretebiliyorsunuz.

Birden fazla fonksiyonu olması ve tek düğmeyle kontrol edilebilen ergonomik tasarımı kullanım kolaylığı sağlıyor. Üzerindeki kırmızı kontrol lambası sıcak ve mavi kontrol lambası da soğuk köpükler için kullanılıyor. Kablosuz haznesi serbest bir şekilde dönebiliyor ve bir barista performansı gösteriyor.

Elde ettiğiniz köpüğü kahvenin üzerine şekilli bir şekilde dökmeyi sevenlerdenseniz bu makinenin hassas kullanıma uygun ağzını rahatça kullanabilirsiniz. Bu ürünü kullanarak soya sütü gibi bitkisel bazlı sütlerle de köpük yapabilirsiniz. Yani vegan kullanıcılar için de uygundur.

Ayrıca buzlu kahve içmeyi sevenler de bu aletle içeceklerini köpüklü ve daha lezzetli hale getirebilirler. Ürün malzemeleri bakımından benzer modellerinden daha kaliteli ve kolay temizlenebilirdir.

Technical Information

Bu köpürtücünün ölçüleri genişlik, yükseklik ve derinlik olarak 10.5, 20 ve 11.5 santimdir. Süt köpüğü dolum miktarı sütün sıcak veya soğuk olması fark etmeksizin 115 mililitredir. Süt dolum miktarı ise 250 mililitredir.

Ürünün içinden süt köpüğü ve sıcak süt için kullanılabilecek iki ayrı çırpma parçası çıkar. Ayrıca kutudan çıkan kullanım talimatını da rahatça kullanabilirsiniz. Ağırlık olarak 850 gramdır ve 500 Watt gücündedir.

elektrikli sut kopurtucu siyah tchibo 2 | Shuayip.com
Practical Use

Kullanım

Ürünü pratik bir şekilde kullanmak için öncelikle kapağını kaldırmanız gerekiyor. Sonrasında köpürtücünün içindeki çıkıntıya uygun çırpma parçasını takıyorsunuz.

Sütü en fazla çırpma parçasının maksimum işaretine kadar doldurabilirsiniz. Kapağı sıkıca kapattıktan sonra sütü köpürtmek ve ısıtmak için açma kapatma düğmesine kısaca basmanız yeterli.

Kontrol lambasının kırmızı yandığını gördüğünüzde aletin sütü köpürttüğünü ve ısıttığını anlayabilirsiniz. Eğer soğuk süt köpürtmek istiyorsanız aletin açma kapatma düğmesini iki saniye kadar basılı tutmanız gerekir. Bu durumda lamba mavi yanacaktır.

Yaklaşık bir buçuk dakika sonra karıştırma işlemi kendi kendine durur. Süt köpürtücü soketinden çıkartılır ve köpük istendiği şekilde kullanılır. Son olarak da ürünün tekli parçalarının bulaşık makinesinde değil elde yıkamaya uygun olduğunu ifade etmekte yarar var.

Ürünün fiyatı firmanın kendi sitesinde 800 liradır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top