Tchibo Filtered Glass Bottle

Sağlıklı yaşam trendlerinin giderek daha fazla ilgi gördüğü ve doğa dostu ürünlerin satışının arttığı modern çağda cam şişeler de artık hayatımızın ayrılmaz parçaları haline gelmeye başladı. Metabolizmayı hızlandırıcı ve ödem attırıcı detoks suyu gibi tarifler hazırlamayı sevenlerin de yardımına koşan cam şişeler oldukça iyi bir matara alternatifidir diyebiliriz. Tchibo markasının ürettiği filtreli cam şişe de işlevsel özellikleri ile bütün bu amaçlarla kullanılabilecek bir ürün. Bu nedenle sizin için bu ürünü incelemek ve içerisinde nasıl tarifler yapabileceğinizi, gündelik yaşantınızda şişeyi nasıl kullanabileceğinizi ele almak istedim.

Cam Şişe Kullanmanın Önemi

Plastik kullanımını azaltmak ve içinde yaşadığımız gezegeni kirletmemek adına artık pek çoğumuz pet şişe almayı tercih etmiyoruz. Tabi ki bu durumda da kendimize güzel bir matara ediniyor ve su içmek için onu kullanıyoruz. Ancak bazı durumlarda mataralar sağlık açısından düşünüldüğü kadar yararlı olmayabiliyor.

Bir şeyler içmek için farklı malzemelerden üretilmiş ürünler yerine cam şişe kullanmaya başlarsanız bu konuda ilk bahsedilmesi gereken noktanın camın suyun ya da içeceğin tadını, kokusunuz, aromasını değiştirmemesi olduğunu söylemek gerekir. Plastik ambalajlı ürünler suyun saf halini bozar. Ancak cam mikroorganizmaları geçirmediği ve içeceklerle kimyasal reaksiyon göstermediği için içerisindeki suyu da daha iyi korur.

Bu tür şişeleri hem su hem de farklı içecekleri taşımak için kullanabilir. İnsan sağlığına herhangi bir zararlı etkisi olmadığı için her zaman yanımızda bulundurabiliriz. Cam ısıya karşı da dayanıklıdır. Doğal bir ürün olduğundan kesinlikle ekolojik hayata ve sürdürülebilir yaşam hareketine de uygundur. İçerisine radyasyon giremez ve doğal kaynaklara zarar vermez.

Neden Tchibo Filtreli Cam Şişe?

Bu ürünün en önemli özelliği içindeki filtreyi kullanarak içeceklerinizin içine istediğiniz meyve ve baharatları ekleyebiliyor olmanız. Günümüzde aromalı suların ne kadar popüler olduğunu da düşününce sadece bir su şişesi almak yerine böyle işlevsel bir ürün satın almanızın çok daha yararlı olacağını anlayabilirsiniz.

Filtreli şişe ile hem yanınızda istediğiniz içeceği taşıyabileceksiniz hem de bu içeceğe farklı bir tat katmak istiyorsanız sadece filtresinin içine istediğiniz malzemeleri ekleyerek kısa sürede kendinize harika bir içecek elde edebileceksiniz.

Filtresinin içine koyduğunuz meyve ve baharatlar suya tadını verirken siz şişeyi çantanıza atabilir hem zamandan hem de enerjiden tasarruf edebilirsiniz. Cam kullanmayı tercih edenlerin, doğa dostu ürünlerden hoşlananların sıkça tercih ettiği bu ürün her yere taşınmaya da uygun diyebiliriz.

10603911938098 tchibo 2 | Shuayip.com
Detoks Tariflerini Kolayca Yapabilirsiniz

Özellikleri

Ürün boyutu bakımından dört yüz mililitre su alıyor. Tabanında bulunan süzgeç aparatı sağlığa zararlı hiçbir malzeme içermiyor. Tamamen risksiz malzemeden üretilen bu süzgeç kısmına istediğiniz her türlü farklı aroma vericiyi yerleştirebiliyorsunuz.

Ürünün fonksiyonel kullanıma uygun ergonomik bir tasarımı var ve oldukça da şık görünüyor. Bu nedenle çantanıza atıp işe yerinize, spor salonuna, parka ya da canınız nereye istiyorsanız oraya götürebilirsiniz. Suyun tadını sevmeyen ve suyu farklı aromalarla içmek isteyen çocukların kullanımına da uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Şişenin rahat taşınabilmesi için özel olarak tasarlanan kordon detayını kullanarak onu bir yere asarak kullanmanız da mümkün. Şişenin camının da yine insan sağlığına hiçbir zararlı madde içermeyecek şekilde uzun ömürlü materyalden üretildiğini söylemekte yarar var.

Bu filtreli şişenin hafif, dayanıklı ve sağlam olması onu benzer modellerin önüne çıkartıyor. Hem evde istediğiniz gibi aromalı suların hazırlanmasında hem de dışarıya çıkarken suyunuzun yanınızda olmasını istediğiniz her zaman gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Alternatif Tarifler

Bu şişenin içinde ne gibi sular hazırlayabileceğinizi merak ediyorsanız sizin için derlediğim tariflerden faydalanabilir ve sağlıklı yaşamın tadını çıkartabilirsiniz.

Tchibo filtreli cam şişe
Yanınızda Taşıyabilirsiniz

Elmalı Tarçınlı Su

Şişenin süzgeç kısmına bir adet çubuk tarçın atalım, yarım elmayı küçük parçalara ayırıp ekleyelim, oda sıcaklığında su ile dolduralım ve son olarak da üzerine limon sıkalım.

Bu tarif hem kan şekerinizi dengelemenize hem de daha kolay kilo vermenize yardımcı olacak.

Çilekli Limonlu Su

Şişenin süzgeç kısmına beş altı tane çilek koyalım, fesleğen yaprakları ekleyelim, üzerine soğuk su ekleyelim ve son olarak da biraz limon sıkalım.

Bu tarif suyun tadını sevmeyen çocuklar tarafından çok sevilecek.

Zencefilli Su

Şişenin filtresine taze zencefil dilimleri koyalım, birkaç dilim salatalık ekleyelim, bolca limon sıkalım. Eğer kışın tüketecekseniz sıcak su ekleyebilirsiniz.

Bu içecek bağışıklık sisteminizi güçlendirecek ve vücudunuzu temizleyecek.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top