Tefal Actifry Genius (1.7 L) – Product Review

Pek çok farklı özellikte ve işlevde mutfak aleti üreten Tefal pratik pişirme yöntemleri sunan öncü markalardan da biri. Modern şehir hayatının koşturmacasında hazırlayacağımız yiyecekler konusunda çok zaman harcamak istemediğimiz için hepimiz zaman zaman böyle aletlere ihtiyaç duyuyoru. İşte Actifry Genius fritöz de bu noktada bize büyük kolaylık sağlıyor.

Farkı modelleri bulunan Tefal Actifry fritözlerin Genius modeli en gelişmiş ev ve işlevsel çok amaçlı pişiricilerden biridir. Benzer modellere göre çok daha geniş kapsamlı olduğundan kullanıcılar gönül rahatlığıyla tarafından tercih edilen bir üründür.

Tefal actifry hayatınızı kolaylaştıracak
Pratik Yemekler Yapabilirsiniz

Tefal Actifry Genius’un Teknik Özellikleri

Bu çok amaçlı pişirici sağlıklı kızarmış yiyecekler sunma konusunda oldukça iyi bir alternatiftir. 1.7 litrelik kapasitesi ile ciddi anlamda fazla sayıda yiyeceğin pişirilmesine yardımcı olur.

Büyük pişirme haznesi beş kişiye aynı anda yemek yapmanızı sağlar. Ayrıca sekiz kişiye yetecek kadar fazla yan yemek hazırlayabilir bütün sevdiklerinizi tek bir sofrada toplayabilirsiniz. Özellikle geniş bir ailesi olan ya da arkadaşlarıyla sık sık büyük yemekler yemek isteyen kişilere büyük kolaylık sağlar.

Ürünün dokuz akıllı menü ayarı bulunmaktadır. Bu ayarları kullanarak değişik yemekler yapabilirsiniz. Ayrıca My Actifry uygulamasındaki üç yüz tariften istediğinizi seçip ne yemek hazırlayacağınızı düşünme derdinden de kurtulmuş olursunuz.

Bu yeni nesil ev aleti otomatik karıştırma sistemine sahiptir. Bu da ürünün sıcak hava aracılığı ile yiyeceklerin her yerini eşit şekilde pişirmesini sağlar. Ayrıca Dual Motion teknolojisi ile üretildiğinden kullanıcılarına tam bir kontrol ve uyum sağlar.

Pros

Ürünün artılarına baktığımızda ilk karşımıza çıkan özelliği sıcak havayı eşit şekilde dağıtarak yiyecekleri otomatik bir şekilde karıştıran sistemidir. Bu sistem sayesinde yemek yaparken başında beklemeniz de gerekmez. Siz diğer işlerinizi hallederken ürün istediğiniz yemeyi hazırlar. Ayrıca bu sırada hazırladığınız yemeğin her yerinin eşit pişip pişmeyeceğini de düşünmenize hiç gerek kalmayacak.

Ürünün bir diğer önemli özelliği de yemekleri sıfır ya da çok az ile pişirmesi. Bu kadar az yağ kullanılmasına rağmen üstün kalitede yemekler yapabilir, sağlıklı ama lezzetli yemeklerin tadını çıkartabilirsiniz. Aletin özel pişirme sistemi her tür donmuş ya da taze yiyeceği hazırlamasını sağlar. Sebzeler, meyveler ya da neyi pişirmek istiyorsanız bu gıdalarda hiç besin kaybı olmayacağından emin olabilirsiniz.

Bu aletle çocuklarınıza ya da sevdiklerinize yemek yaparken içiniz çok rahat edecek çünkü hazırladığınız her şey çok sağlıklı olacak.

81IQU4xFf4L tefal 2 | Shuayip.com
Sağlıklı Yemekler

Yeni nesil ev aletlerinden biri olan bu ürün dokuz otomatik pişirme menüsü ile size kızartma, atıştırmalık hazırlama, sarma ve börek, et, tavuk ya da sebze topları yapma konusunda büyük kolaylık sağlayacak. Bunun dışında bu makinenin tatlı yapmada da başarılı olduğunu söylemekte yarar var. Son olarak da ürünün tek seferde yemek hazırlama özellikleri sayesinde dünya yemeklerini rahatlıkla yapabileceğinizi ifade edebiliriz.

Ürünün önemli özelliklerinden bir diğeri de büyük haznesi ile bütün misafirlere yetecek yemek yapabilmesi. Böylece ayrı tava ya da tencerelerle uğraşma derdinden kurtulmuş olacaksınız.

Makinenin tek adımda pişirme işlevi farklı malzemeleri aynı anda kusursuz bir şekilde pişirmesini sağlıyor. Akıllı teknolojisi ile her tür gıdayı nasıl hazırlaması gerektiğini saptayıp ona göre çalışıyor.

Farklı özellikleri ile kullanıcılarına rahatlık sağlayan bu alet kolay kullanımlı dokunmatik bir ekran arayüzüne sahip. Bu arayüzü kullanarak aleti gecikmeli bir şekilde çalıştırabiliyor, yemekleri sıcak tutmasını sağlayabiliyor ya da pişirme sürecinde sizi etkileyecek her faktörü kontrol edebiliyorsunuz.

Farklı pişirme programları olduğu için ürünün kendi tarif kitabında tüm yemekleri yapabilirsiniz. Mobil uygulama sevenler için özel olarak üretilmiş tarif listesini ya da yüz elli farklı yemeğin bulunduğu el kitabını kullanabilirsiniz.

Bu makinenin tüm parçaları çıkartılabiliyor ve bulaşık makinesinde yıkanabiliyor. Kapağının, iç haznesinin ve karıştırma aparatının tamamen ayrı ayrı parçalar olduğunu da hatırlatmakta yarar var. Kısacası ürün çok kolay temizlenebiliyor ve size zamandan tasarruf sağlıyor.

Bu mutfak aleti ile yemek hazırladığınızda yemeklerinizde ağır bir yağ kokusu olmayacak, yağ ya da yemek kokusu evinize yayılmayacak. Çünkü ürünün kötü kokuları engelleyen özel bir sistemi var.

Makinenin gelişmiş ısı ayar paneli ile yemekleri 70 ila 220 Santigrat derece arasında pişirebiliyor, istediğiniz sonuçları alabiliyorsunuz.

Altmış dakikalık zamanlayıcısı da yemek pişirirken size pratik kullanım imkanı sağlıyor.

Eğer pratik ve işlevsel bir yemek pişirme aleti almak istiyorsanız bu ürünü tercih edebilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top